See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi ochrony w sądach funkcjonalnych podległych Sądowi Okręgowemu w Bydgoszczy w roku 2024
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony w sądach funkcjonalnych podległych Sądowi Okręgowemu w Bydgoszczy zlokalizowanych w: a) w zadaniu nr 1 – Sąd Rejonowy w Tucholi – z siedzibą w Tucholi, ul. Świecka 28, b) w zadaniu nr 2 – Sąd Rejonowy w Mogilnie – z siedzibą w Mogilnie, ul. Sądowa 21, c) w zadaniu nr 3 – Sąd Rejonowy w Szubinie – z siedzibą w Szubinie, ul. Plac Wolności 4, d) w zadaniu nr 4 – Sąd Rejonowy w Żninie – z siedzibą w, pl. Wolności 17. 2. Usługa będzie wykonywana dwuosobowo przez dwóch pracowników ochrony 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (24/7). 3. Zamawiający wymaga aby pracownicy wyznaczeni do realizacji zamówienia byli zatrudnienie w ramach umowy o pracę. 4. Do realizacji usługi wykonawca ma obowiązek wyznaczyć kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. 5. Wykonawca winien świadczyć usługę zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1995), poprzez podejmowanie działań zapobiegających przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu w chronionych budynkach użytkowych, winien przeciwdziałać powstawaniu szkód oraz nie dopuszczać do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony.
Interne Kennung: SZP-273-7/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem zasad określonych ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U.2022.1710 t.j. ze zm.) i wydanych do niej aktów wykonawczych, a z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia (usługa społeczna) – z modyfikacjami procedury przewidzianymi art. 360 ustawy (w szczególności: brak obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu oraz brak minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert).
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ponowna procedura - w przypadku unieważnienia zadania częściowego
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi ochrony w Sądzie Rejonowym w Tucholi
Beschreibung: 1. Usługa będzie wykonywana dwuosobowo przez dwóch pracowników ochrony 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (24/7). 2. Zamawiający wymaga aby pracownicy wyznaczeni do realizacji zamówienia byli zatrudnienie w ramach umowy o pracę. 3. Do realizacji usługi wykonawca ma obowiązek wyznaczyć kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. 4. Wykonawca winien świadczyć usługę zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1995), poprzez podejmowanie działań zapobiegających przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu w chronionych budynkach użytkowych, winien przeciwdziałać powstawaniu szkód oraz nie dopuszczać do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony. 5. Istotne wymagania wobec wykonawców: a) nadzór nad realizacją umowy w zakresie bezpieczeństwa w obiekcie sprawują Prezes Sądu Rejonowego i Dyrektor Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, niezależnie od nadzoru merytorycznego sprawowanego przez Wykonawcę, b) Wykonawca wyznaczy pracownika nadzoru do bieżących kontaktów z przedstawicielem Zamawiającego w celu wymiany informacji o stanie realizacji umowy, c) prowadzenie kontroli fizycznych, przez które Zamawiający rozumie: niezapowiedziane, odbywające się o różnych porach działania kontrolne wykonywane przez dowódcę obiektu, inspektora ochrony, koordynatora ochrony, kierownika ochrony lub dyrektora ochrony, mające na celu zweryfikowanie poprawności działań w tym w szczególności zgodność podejmowanych działań z obowiązującymi procedurami, poprawność prowadzonej dokumentacji, stan trzeźwości oraz wpisy do książki służby. Każda kontrola wpisywana będzie do książki służby w miejscu przeznaczonym na raportowanie przebiegu służby. Wyklucza się wpisywanie adnotacji z kontroli na marginesach i wolnych pozycjach niedotyczących przebiegu służby. UWAGA: minimalna wymagana liczba kontroli fizycznych akceptowana przez Zamawiającego to 4 kontrole w miesiącu (zaproponowanie w ofercie mniejszej liczby kontroli spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia), d) Wykonawca dysponuje grupę interwencyjną w rozumieniu § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni, w razie zakłócenia porządku w Sądzie lub wystąpienia innego zagrożenia, e) Wykonawca zobowiązany jest do weryfikowania sygnałów pożarowych w czasie 3 minut, f) Obsługa zainstalowanego w sądzie systemu kontroli dostępu (SKD), w szczególności: nadzorowanie prawidłowości wejścia i wyjścia z budynków, wydawanie kart „gościa” interesantom, nadzorowanie zdawania kart przez osoby opuszczające budynki sądów, g) w sądach wyposażonych w urządzenia do samodzielnego dokonywania opłat sądowych „wpłatomaty” pracownik ochrony, w razie potrzeby, udziela pomocy interesantom w jego obsłudze, h) podłączenie wskazanych przez Zamawiającego systemów alarmowych do własnej Stacji Monitorowania Alarmów i reagowanie na otrzymywane alarmy poprzez grupę interwencyjną. 6. Istotne wymagania wobec pracowników ochrony wykonawcy: a) Wykonawca powinien zapewnić własne środki łączności radiowej i wyposażenie osobiste pracowników w tym jednolite umundurowanie i oznakowanie. b) Zamawiający wymaga aby pracownicy ochrony byli: jednolicie umundurowani: ▪ koszula typu wyjściowego lub koszulka typu polo (biała, granatowa lub czarna), ▪ spodnie (czarne), ▪ obuwie typu półbuty skórzane (czarne); W zależności od pory roku pracownicy ochrony muszą posiadać odpowiedni ubiór wierzchni pozwalający na realizację zadań na wolnym powietrzu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości ubioru pracowników ochrony w umundurowanie typu roboczego lub polowego (kombinezony, uniformy itp.). Zamawiający zastrzega sobie prawo, przed przystąpieniem do realizacji zamówienia do zaakceptowania przedstawionych wzorów ubioru pracowników. wyposażeni w identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu (na identyfikatorze uwidocznione winny być w sposób czytelny, imię i nazwisko pracownika wraz ze zdjęciem, funkcja lub stanowisko oraz nazwa (firma) Wykonawcy); c) Wykonawca wyznacza do ochrony wyłącznie pracowników wcześniej uzgodnionych z Zamawiającym (zgłoszonych pisemnie). d) Wymagania zamawiającego w zakresie bezpieczeństwa osobowego w odniesieniu do pracowników ochrony: nie toczą się przeciwko nim postępowania karne i o wykroczenia oraz postępowania z ustawy karno-skarbowej, muszą posiadać zaświadczenie o wpisie na listę kwalifikowanych pracownik ochrony fizycznej, każdy z pracowników musi przejść stosowne badania lekarskie oraz być przeszkolony z zakresu BHP oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiek do 65 lat, dobra prezencja i schludny wygląd poczucie taktu i wysoka kultura osobista oraz brak widocznych ułomności fizycznych, znajomość obowiązujących przepisów dotyczących ochrony osób i mienia, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony pożarowej, ochrony tajemnic prawnie chronionych oraz umiejętności obsługi urządzeń wspomagających ochronę; e) Wykonawca informuje wyprzedzająco i pisemnie przedstawiciela Zamawiającego o planowanej zmianie pracownika ochrony oraz na bieżąco przedstawia przedstawicielom zamawiającego propozycję do usprawnienia ochrony, najpóźniej w dniu zatrudnienia, dostarcza dokumenty dotyczące tego pracownika, f) Wykonawca zapewnia i kieruje do Sądu na żądanie grupę interwencyjną w celu wsparcia sił ochrony podczas zakłócania porządku albo istnienia takich przesłanek oraz do wykonania zadań asystencyjno-osłaniających wymienionych w specyfikacji i umowie.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 (Tuchola)
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usługi ochrony w Sądzie Rejonowym w Mogilnie
Interne Kennung: Zadanie nr 2 (Mogilno)
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usługi ochrony w Sądzie Rejonowym w Szubinie
Interne Kennung: Zadanie nr 3 (Szubin)
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie usługi ochrony w Sądzie Rejonowym w Żninie
Interne Kennung: Zadanie nr 4 (Żnin)