718864-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Umweltschutz – Usunięcie płatów zadrzewień wraz z zebraniem i wywozem zgromadzonej biomasy w celu przywrócenia siedliska 6130- postępowanie II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsunięcie płatów zadrzewień wraz z zebraniem i wywozem zgromadzonej biomasy w celu przywrócenia siedliska 6130- postępowanie II
BeschreibungI. 1..1. 1. Przedmiotem zamówienia jest wycinka zadrzewienia i oczyszczenie z zdeponowanej biomasy na powierzchni ok. 1,1 ha. Lokalizację miejsca prac prezentuje mapa stanowiąca załącznik nr 1 do OPZ. Wskazane do usunięcia zadrzewienie jest gęste, nigdy nie podlegało pracom utrzymaniowym. Zamawiający nie jest w stanie określić ilości zdeponowanej martwej biomasy, którą należy usunąć po wycince. Powstałą w wyniku prac biomasę należy zebrać i przetransportować poza powierzchnię objętą granicami obszarów Natura 2000, a następnie zutylizować. Preferowany jest transport biomasy innej niż drewno na dużych płachtach ciągnionych po ziemi. Obowiązek utylizacji biomasy leży po stronie Wykonawcy. 2. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. szczegółowy opis sposobu realizacji zadania, terminy pośrednie ) oraz mapy z oznaczonymi obszarami zabiegów- znajdują się w Załączniku nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 3. 3. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: wycince, zebraniu i wywiezieniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222). II. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. III. 1. Dokumenty składane przez wykonawcę wraz z ofertą: 1) wypełniony Formularz Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ); 2) .. 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli ofertę lub załączone do niej oświadczenia lub dokumenty podpisuje pełnomocnik. 4) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 5) JEDZ (zgodny z instrukcją z Załącznika Nr 2 do SWZ), odpowiedni na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 6) JEDZ dotyczący innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych SWZ, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby; 7) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby: dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 8) oświadczenie Wykonawcy, odpowiednie na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodny ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 9) oświadczenie innego podmiotu, na którego zasoby powołuje się Wykonawca, składane celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ; 10) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy); III. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp , na podstawie :art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz na podstawie: 1. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 2024 r. poz.507 ),
Interne KennungOP.082.3.25.2025.1
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wycinka zadrzewienia i oczyszczenie z zdeponowanej biomasy na powierzchni ok. 1,1 ha. Lokalizację miejsca prac prezentuje mapa stanowiąca załącznik nr 1 do OPZ. Wskazane do usunięcia zadrzewienie jest gęste, nigdy nie podlegało pracom utrzymaniowym. Zamawiający nie jest w stanie określić ilości zdeponowanej martwej biomasy, którą należy usunąć po wycince. Powstałą w wyniku prac biomasę należy zebrać i przetransportować poza powierzchnię objętą granicami obszarów Natura 2000, a następnie zutylizować. Preferowany jest transport biomasy innej niż drewno na dużych płachtach ciągnionych po ziemi. Obowiązek utylizacji biomasy leży po stronie Wykonawcy. 2. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. szczegółowy opis sposobu realizacji zadania, terminy pośrednie ) oraz mapy z oznaczonymi obszarami zabiegów- znajdują się w Załączniku nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 3. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: wycince, zebraniu i wywiezieniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222). 4. Szczegółowy Harmonogram Realizacji Przedsięwzięcia (HRP), znajduje się w załączniku nr 9- OPZ.