718908-2025 - Wettbewerb
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Świadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym w systemie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Żory i gmin ościennych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym w systemie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Żory i gmin ościennych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Świadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym w systemie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Żory i gmin ościennych.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym w systemie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Żory i gmin ościennych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie autobusowych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym w systemie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Żory i gmin ościennych.
Interne KennungZP.271.8.2.2025
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Wykonawca będzie realizował usługi przewozowe zgodnie z zakresem rzeczowym, zwanym dalej „zakresem rzeczowym”. Zakres rzeczowy (bez kilometrów dojazdowych do przystanku początkowego i zjazdowych z przystanku końcowego) wynosi 9 277 600 wozokilometrów. Po zrealizowaniu ww. zakresu rzeczowego umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z zastrzeżeniem ustępu 2. 2. Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może zwiększyć zakres przedmiotowy umowy do 10% wozokilometrów (prawo opcji) Skorzystanie z zastrzeżonego prawa opcji zależy od potrzeb Zamawiającego oraz dysponowania przez niego stosownymi środkami finansowymi. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania z prawa opcji lub skorzystanie z niego w niepełnym zakresie. Nieskorzystanie z prawa opcji nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Uruchomienie prawa opcji może nastąpić po zrealizowaniu zamówienia podstawowego. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez powiadomienie Wykonawcy o rozszerzeniu zamówienie w okresie trwania umowy i nie wymaga zmiany niniejszej umowy. Wykonanie przedmiotu umowy w ramach prawa opcji będzie wykonane za cenę podaną w ofercie za 1 wozokilometr z zastrzeżeniem postanowień o waloryzacji. Zakończenie opcji nastąpi z dniem zakończenia umowy lub po wcześniejszym zrealizowaniu całości zakresu rzeczowego opcji. Do usługi w ramach prawa opcji stosuje się postanowienia umowy, dotyczące zakresu podstawowego.