2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Ulan-Majorat na 2023 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. z 2022 r. poz. 2324 z późn. zm.) zaciąganego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na 2023 rok w kwocie 4.600,000,00 zł.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. z 2022 r. poz. 2324 z późn. zm.) zaciąganego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na 2023 rok w kwocie 4.600,000,00 zł. 1)Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich. 2)Kwota kredytu wynosi 4.600,000,00 zł ( cztery miliony sześćset tysięcy zł ). Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z dowolnej części kwoty kredytu z zastrzeżeniem, że minimalna kwota uruchomionego kredytu będzie nie mniejsza niż 4.000.000,00 zł, 3)Nominalny okres kredytowania wynosi 12 lat (2024-2035). W przypadku rezygnacji przez zamawiającego z dowolnej części kwoty kredytu harmonogram spłaty ulegnie zmianie. Nowe transze spłat oraz terminy zostaną uzgodnione pomiędzy stronami po dokonaniu wypłaty ostatniej transzy kredytu. 4)Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w trakcie obowiązywania umowy, dokonania zmian w harmonogramie spłaty kredytu. Wszystkie zmiany będą dokonywane po uprzednim uzgodnieniu nowego harmonogramu spłaty kredytu pomiędzy stronami umowy. Przesłanką do zmiany harmonogramu spłaty kredytu będą uwarunkowania wynikające z obowiązku zachowania przez zamawiającego wymogów zawartych w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych ( Dz.U. z 2023 r. poz. 1270 z późn. zm.). 5)Zamawiający zastrzega sobie (bez uprzedniej dyspozycji) możliwość wcześniejszej spłaty (w dowolnym terminie) całości lub części kredytu wraz z należnymi odsetkami naliczonymi do dnia dokonania wcześniejszej spłaty bez żadnych dodatkowych kosztów (prowizji, opłat itp.). 6)Oprocentowanie kredytu oparte będzie na zmiennej stopie procentowej WIBOR 1M oznaczająca stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1- miesięcznych, wyliczona stawka ustalona na okres 1 miesiąca w wysokości stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca i mająca zastosowanie do określenia wysokości oprocentowania od 1-go dnia następnego miesiąca oraz stałej marży banku. 7)Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365) oraz 366/366 ) w roku przestępnym) 8)Wykonawca przez cały okres kredytowania nie będzie pobierał żadnych dodatkowych prowizji, opłat itp. poza wskazanymi w złożonej ofercie. Marża banku będzie stała przez cały okres obowiązywania umowy. 9)Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od niewykorzystanej części kredytu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobrania przez bank prowizji/opłaty za udzielenie kredytu (lub jakiejkolwiek innej prowizji/opłaty pobieranej przez bank w związku z zawieraną umową kredytową i/lub uruchomieniem kredytu). Oferta, w której przewidziana zostanie prowizja/opłata zostanie odrzucona. 10)Wykorzystanie kredytu będzie następowało na podstawie dyspozycji zamawiającego. 11)Wypłata transzy kredytu nastąpi w ciągu 1 dnia roboczego od dnia przedłożenia dyspozycji przez zamawiającego na rachunek podstawowy Gminy Ulan-Majorat Nr 82 8046 1041 2005 0800 0866 0001 12)Kredyt zostanie wykorzystany do dnia 31 grudnia 2023 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: RKS.271.20.2023