See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud vedr. ventilationsservice til Professionshøjskolen University College Nordjylland
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af ventilationsservice til ventilationsanlæg på Ordregivers lokationer i Aalborg, Hjørring og Thisted. Der skal udføres ventilationsservice på Ordregivers anlæg, som på tidspunktet for aftaleindgåelse er de 124 anlæg fordelt på 6 lokationer, i henhold til Kontraktbilag 2 – Tilbudsliste. Opgaven omfatter udførsel af årlig service på mekaniske ventilationsanlæg, herunder levering og udskiftning af remme og filtre. Desuden ønsker Ordregiver timepriser for tilkald ved løbende vedligeholdelses- eller reparationsopgaver mv., der ikke er omfattet af den årlige service. Udbuddet omfatter ikke levering, udskiftning og udvidelse af mekaniske ventilationsanlæg. Ordregiver agter at indgå kontrakt med en (1) leverandør om levering af ydelsen. Ordregiver har valgt ikke at udbyde særskilte delaftaler. Ordregiver har, med baggrund i økonomiske forhold skønnet, at der med en samlet aftale kan opnås mere fordelagtige priser. Af hensyn til kvaliteten og sammenhængen i den samlede udbudte opgave vurderes det hensigtsmæssigt med én samlet Aftale, ligesom en opdeling, ud fra et markedsmæssigt forhold, ikke skønnes at give yderligere virksomheder – herunder SMV – mulighed for at afgive tilbud.
Interne Kennung: -
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71315410 Belüftungssysteminspektion
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331210 Installation von Lüftungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000