See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamický nákupní systém na zajištění výkonu inženýrsko-investorských služeb při přípravě a realizaci staveb
Beschreibung: Předmětem veřejných zakázek zadávaných v DNS bude zajištění výkonu inženýrsko-investorských služeb při přípravě a realizaci staveb pro Karlovarský kraj a jeho příspěvkové organizace: Kategorie 1: Technický dozor stavebníka pro pozemní stavby Kategorie 2: Technický dozor stavebníka pro dopravní stavby Kategorie 3: Technický dozor stavebníka pro techniku prostředí staveb – vytápění a vzduchotechnika Kategorie 4: Technický dozor stavebníka pro techniku prostředí staveb – zdravotní technika Kategorie 5: Technický dozor stavebníka pro techniku prostředí staveb – elektrotechnická zařízení Kategorie 6: Koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci Kategorie 7: Projektový manažer BIM Kategorie 8: Správce pro velké pozemní stavby Kategorie 9: Správce pro velké dopravní stavby Kategorie 10: Technický dozor stavebníka pro mosty a inženýrské konstrukce Kategorie 11: Technický dozor stavebníka pro geotechniku
Vorherige Bekanntmachung: 747655-2023
Interne Kennung: P23V00001068
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: dynamický nákupní systém
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71315400 Gebäudeinspektion, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71631000 Technische Kontrolle, 71521000 Baustellenüberwachung, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit, 71317210 Beratung im Bereich Gesundheit und Sicherheit, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0006
Titel: Správce pro velké pozemní stavby
Beschreibung: Správcem pro velké stavby je zadavatelem myšlen dodavatel, který zajistí komplexní inženýrsko-investorské služby, jenž zahrnují zejména činnosti jako projektové řízení, dozor kvality, nákladů, času a řízení rizik, mediaci a neutrální, odborné a spravedlivé určování, a to v rámci projektové přípravy a/nebo při realizaci stavby. V rámci své činnosti poskytne objednateli zejména služby v oblasti: - technického dozoru stavby (TDS), - administrace změn, - přípravy a realizace staveb projektovaných za využití metody BIM (správu informací), - koordinace bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, - claimů (nároků), - časového dozoru, - doměřování (soulad se smlouvou o dílo a právními předpisy, zpřesňování dokumentace stavby a kontrola skutečného množství), - dozoru (kontroly) kvality, - inženýringu, - oceňování a kontrola plateb, - právní podpory, - inženýrství dle druhu stavby a požadavku zadavatele (kontrola), - řízení rizik, při přípravě a/nebo při realizaci staveb, které svou předpokládanou hodnotou dosahují výše pro stavby v otevřeném podlimitním řízení a které jsou složitějšího technického a technologického charakteru a která budou vyžadovat zvýšenou koordinaci technických činností nebo pro stavby v nadlimitním režimu. Rozsah požadovaných služeb a požadované složení týmu správce pro velké stavby bude uveden vždy v konkrétní zakázce.
Interne Kennung: Kategorie 8:
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71315400 Gebäudeinspektion, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71631000 Technische Kontrolle, 71521000 Baustellenüberwachung, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit, 71317210 Beratung im Bereich Gesundheit und Sicherheit, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros
Los: LOT-0005
Titel: Koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
Beschreibung: Výkon koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (dále také jako „koordinátor BOZP“) představuje zejména zajištění výkonu veškerých činností koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi v souladu se zákonem č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v pracovněprávních vztazích a o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při činnosti nebo poskytování služeb mimo pracovněprávní vztahy (zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), ve znění pozdějších předpisů, při přípravě a realizaci staveb a případně další činnosti směřujících k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v rámci platné legislativy a zajištění zájmů a ochrany zadavatele stavby. Výkon koordinátora BOZP v této kategorii je určen zejména pro stavby, jejichž předpokládaná hodnota nepřesáhne horní limit daný pro zjednodušené podlimitní řízení nebo se bude jednat o stavbu zadávanou v podlimitním řízení, kde se ale bude jednat o technicky a technologicky jednoduchou stavbu, která nebude vyžadovat zvýšenou koordinaci technických činností. Rozsah požadovaných služeb koordinátora BOZP bude uveden vždy v konkrétní zakázce.
Interne Kennung: Kategorie č. 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit, 71317210 Beratung im Bereich Gesundheit und Sicherheit
Los: LOT-0004
Titel: Technický dozor stavebníka pro dopravní stavby
Beschreibung: Zadavatel jako stavebník je povinen dle ustanovení stavebního zákona zajistit technický dozor stavebníka u staveb financovaných z veřejného rozpočtu a u staveb prováděných stavebním podnikatelem jako zhotovitelem. TDS musí být fyzická osoba oprávněná dle autorizačního zákona. Výkon TDS představuje zejména výkon činnosti technického dozoru stavebníka v rozsahu dle metodiky UNIKA, tj. provádění kontroly jakosti, dodržování harmonogramu časového i finančního plynoucího ze smlouvy o dílo uzavřené mezi zadavatelem a vybraným zhotovitelem stavebních prací, dále všech relevantních právních předpisů, předcházení rizik a řešení vzniklých rizikových či krizových situací, organizace pravidelných kontrolních dnů a dalších jednání (např. se zástupci dotčených orgánů státní správy), tvorba zápisů z průběhu těchto kontrolních dnů a jednání, předání a převzetí staveniště, předání a převzetí dokončeného díla, zpracování změnových listů a řádné písemné zdůvodnění nutnosti vykonání změn a účast na jednáních jako zástupce zadavatele. V rámci výkonu činnosti TDS v době realizace stavby bude účastník provádět kontrolu na stavbě v intervalech, které stanoví zadavatel v každé dílčí zakázce. Výkon TDS s autorizací dopravní stavby v této kategorii je určen zejména pro dopravní stavby, jejichž předpokládaná hodnota nepřesáhne horní limit daný pro zjednodušené podlimitní řízení nebo se bude jednat o stavbu zadávanou v podlimitním řízení, kde se ale bude jednat o technicky a technologicky jednoduchou stavbu, která nebude vyžadovat zvýšenou koordinaci stavebních činností. TDS zadavatel požaduje provést osobou odlišnou jak od dodavatele stavby, ve vztahu ke stavbě, ke které je tento stavební dozor realizován, tak od zadavatele. TDS musí tudíž být osobou nezávislou jak na dodavateli této stavby, tak i na zadavateli, a to zejména majetkově. Služby TDS mohou být v některých případech sjednány již v rámci přípravy nebo následně v době před zahájením realizace nebo při realizaci stavby. V případě, že v rámci stavby je čerpána dotace, příp. je o dotaci uvažováno, je možné požadovat i další služby spojené s pravidly dané dotace. Rozsah požadovaných služeb TDS bude uveden vždy v konkrétní zakázce.
Interne Kennung: Kategorie č. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71315400 Gebäudeinspektion, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71631000 Technische Kontrolle, 71521000 Baustellenüberwachung
Los: LOT-0002
Titel: Technický dozor stavebníka pro pozemní stavby
Beschreibung: Zadavatel jako stavebník je povinen dle ustanovení stavebního zákona1 zajistit technický dozor stavebníka (dále také jen „TDS“) u staveb financovaných z veřejného rozpočtu a u staveb prováděných stavebním podnikatelem jako zhotovitelem. TDS musí být fyzická osoba oprávněná dle zákona č. 360/1992 Sb., o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „autorizační zákon“). Výkon TDS představuje zejména výkon činnosti technického dozoru stavebníka v rozsahu dle metodiky UNIKA, tj. provádění kontroly jakosti, dodržování harmonogramu časového i finančního plynoucího ze smlouvy o dílo uzavřené mezi zadavatelem a vybraným zhotovitelem stavebních prací, dále všech relevantních právních předpisů, předcházení rizik a řešení vzniklých rizikových či krizových situací, organizace pravidelných kontrolních dnů a dalších jednání (např. se zástupci dotčených orgánů státní správy), tvorba zápisů z průběhu těchto kontrolních dnů a jednání, předání a převzetí staveniště, předání a převzetí dokončeného díla, zpracování změnových listů a řádné písemné zdůvodnění nutnosti vykonání změn a účast na jednáních jako zástupce zadavatele. V rámci výkonu činnosti TDS v době realizace stavby bude účastník provádět kontrolu na stavbě v intervalech, které stanoví zadavatel v každé dílčí zakázce. Výkon TDS s autorizací pozemní stavby v této kategorii je určen zejména pro pozemní stavby, jejichž předpokládaná hodnota nepřesáhne horní limit daný pro zjednodušené podlimitní řízení nebo se bude jednat o stavbu zadávanou v podlimitním řízení, kde se ale bude jednat o technicky a technologicky jednoduchou stavbu, která nebude vyžadovat zvýšenou koordinaci stavebních činností. TDS zadavatel požaduje provést osobou odlišnou jak od dodavatele stavby, ve vztahu ke stavbě, ke které je tento stavební dozor realizován, tak od zadavatele. TDS musí tudíž být osobou nezávislou jak na dodavateli této stavby, tak i na zadavateli, a to zejména majetkově. Služby TDS mohou být v některých případech sjednány již v rámci přípravy nebo následně v době před zahájením realizace nebo při realizaci stavby. V případě, že v rámci stavby je čerpána dotace, příp. je o dotaci uvažováno, je možné požadovat i další služby spojené s pravidly dané dotace. Rozsah požadovaných služeb TDS bude uveden vždy v konkrétní zakázce.
Interne Kennung: Kategorie č. 1