See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 15 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 618390-2025
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22 września 2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 618390-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung, 90511300 Müllsammlung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 03450000 Erzeugnisse von Forstbaumschulen, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 90620000 Schneeräumung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr I Leśnictwo Nosowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Nosowo.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 90511300 Müllsammlung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty (,,Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr II Leśnictwo Białogórzyno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Białogórzyno.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr III Leśnictwo Redlino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Redlino.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr IV Leśnictwo Słonino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Słonino.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr V Leśnictwo Dargikowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Dargikowo.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr VI Leśnictwo Modrolas
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Modrolas.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr VII Leśnictwo Dobrowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Dobrowo.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr VIII Leśnictwo Podborsko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Podborsko.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet VIII
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr IX Leśnictwo Przegonia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Przegonia.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet IX
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr X Leśnictwo Stanomino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Stanomino.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet X
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr XI Leśnictwo Czarnowęsy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Czarnowęsy.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet XI
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr XII Leśnictwo Gąsków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Gąsków.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet XII
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr XIII Leśnictwo Zbytki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Zbytki.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet XIII
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr XIV Leśnictwo Świerznica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego, ochrony przyrody, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2026 na terenie Leśnictwa Świerznica.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet XIV
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr XV Gospodarstwo Szkółkarskie Białogórzyno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard oraz na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Białogórzyno w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025. Pakiet XV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03450000 Erzeugnisse von Forstbaumschulen, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 90511300 Müllsammlung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 90620000 Schneeräumung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen