See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień oraz utrzymania obiektów turystycznych i edukacyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części („Pakiet”)
Vorherige Bekanntmachung: 593154-2025
Interne Kennung: S.270.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 11-09-2025r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictw: Chełmno, Łunawy, Biały Bór i Marusza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień oraz utrzymania obiektów turystycznych i edukacyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w pkt. 3 SWZ.
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 i 13 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Słup
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Zakurzewo
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Dusocin
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Zarośle
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Zwierzyniec
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki Leśnej na terenie Leśnictwa Krotoszyny
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Skarlin
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Lipowa Góra
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Wykonywanie w 2026 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie Leśnictw: Wąkop i Łąkorz
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 - Wykonywanie w 2026 roku usług z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa na terenie Leśnictwa Łąkorz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w pkt. 3 SWZ.
Interne Kennung: S.270.1.4.2025 - P11