2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych w ramach Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych- kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Leżajsk – postępowanie II powtórzone
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów i Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych - Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Leżajsk - II postępowanie powtórzone. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę zbiorników wodnych Habitowski, Letni Dolny oraz Klin w Leśnictwie Korniaktów”. Przedmiotem zamówienia jest: a) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami prawa: projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2025 poz. 418) (działając w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa) dla każdej części zamówienia oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami. b) Wykonawca jest zobowiązany do czynnego udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane poprzez udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 2 dni od przekazania przez Zamawiającego pytań do opracowania. c) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 1 roku od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji), jeśli Zamawiający będzie tego wymagał. d) Koszt uzyskania niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia (pełnomocnictwa). Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a) Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z ustawą Prawo budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454), oparte na badaniach geologicznych oraz na pozwoleniu wodno-prawnym, prawomocnym pozwoleniu na budowę, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy / decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (jeśli wymagana), decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, deklarację organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ws. realizacji planowanych działań zgłoszonych na podstawie art. 118 ustawy z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody. b) Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c) Informację Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych; obejmującą w szczególności wymagania co do właściwości materiałów, sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiORB winien określać standard urządzeń i materiałów, mających wpływ na cenę robót, obejmujący zaplecze budowy oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej dla celów zaplecza i technologicznych oraz uzgodnienia ich z dystrybutorami dla celów budowy. e) Wykonanie badań geotechnicznych gruntów wg Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz.463). f) Decyzje pozwolenia wodno-prawnego z instrukcją gospodarowania wodą (ewentualnie dopuszcza się projekt tych urządzeń o ile odpowiada wymaganiom operatu określonym w art. 131-132 ust. 4 Ustawy z Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960). g) Kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z ustaleniami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458). h) Kosztorys ofertowy (ślepy) na potrzeby przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. h) Wykonanie mapy do celów projektowych z godnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (t. j. Dz.U. 2022 poz. 1670). i) Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej. j) Projekty muszą być zgodne z treścią Podręcznika Wdrażania Projektu - Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy).
Interne Kennung: S.270.1.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami prawa: projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2025 poz. 418) (działając w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa) dla przebudowy zbiorników: Habitowski, Letni Dolny oraz Klin w Leśnictwie Korniaktów. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami wraz z uzyskaniem prawomocnych pozwoleń na przebudowę zbiornika. b) Wykonawca jest zobowiązany do czynnego udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane poprzez udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 2 dni od przekazania przez Zamawiającego pytań do opracowania. c) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 1 roku od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji), jeśli Zamawiający będzie tego wymagał. d) Koszt uzyskania niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia (pełnomocnictwa). 2. Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a) Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z ustawą Prawo budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454), oparte na badaniach geologicznych oraz na pozwoleniu wodno- prawnym, prawomocnym pozwoleniu na budowę, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy / decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (jeśli wymagana), decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, deklarację organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ws. realizacji planowanych działań zgłoszonych na podstawie art. 118 ustawy z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody. b) Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c) Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych; obejmującą w szczególności wymagania co do właściwości materiałów, sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiORB winien określać standard urządzeń i materiałów, mających wpływ na cenę robót, obejmujący zaplecze budowy oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej dla celów zaplecza i technologicznych oraz uzgodnienia ich z dystrybutorami dla celów budowy. e) Badania geotechniczne gruntów wg Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz.463). f) Decyzje pozwolenia wodno-prawnego z instrukcją gospodarowania wodą (ewentualnie dopuszcza się projekt tych urządzeń o ile odpowiada wymaganiom operatu określonym w art. 131-132 ust. 4 Ustawy z Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960) g) Kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z ustaleniami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458). h) Kosztorys ofertowy (ślepy) na potrzeby przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. i) Wykonanie mapy do celów projektowych z godnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (t. j. Dz.U. 2022 poz. 1670). j) Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej. k) Projekty muszą być zgodne z treścią Podręcznika wdrażania projektu: „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej”, dostępnego na stronach co będzie www.ckps.lasy.gov.pl potwierdzone wpisem do protokołu przekazania dokumentacji. Szczegółowy opis wymagań określa załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.