2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubaczów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych (w tym również nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy) w Gminie Lubaczów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 399) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów. Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, - zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metal szkło, papier i tektura) oraz bioodpady z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu. - pozostałe odpady powstające w gospodarstwach domowych takie jak: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia i ubrania (tzw. mobilna- obwoźna zbiórka odpadów spod posesji właścicieli nieruchomości zamieszkałych). b) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Załuże 361 dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Lubaczów. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zorganizowany jest przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza w okresie obowiązywania umowy zmianę lokalizacji PSZOK na zasadach określonych w Załączniku Nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odebrane z PSZOK odpady komunalne do odpowiednich instalacji zagospodarowania odpadów, c) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny (dostarczone worki muszą zostać umieszczone w bramie, ogrodzeniu, śmietniku, wsadzone za kubłem na zmieszane odpady lub zabezpieczone w inny sposób, uniemożliwiający zniknięcie worków, np. przez wiatr, itp. Nie dopuszcza się pozostawiania niezabezpieczonych, nowych worków w przydrożnych rowach, na poboczu jezdni itp.). 2) Na terenie Gminy Lubaczów obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, tj. pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów uchwalonym uchwałą nr XXIII/238/2020 Rady Gminy Lubaczów z dnia 29 września 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów ze zmianami - stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz uchwałę Uchwała nr XLI/470/2022 Rady Gminy Lubaczów z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów ze zmianami - stanowiącą załącznik nr 9a do SWZ. 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w zarządzeniu nr 47/2020 Wójta Gminy Lubaczów z dnia 4 maja 2020 r w sprawie utworzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych i nadania mu regulaminu ze zmianami – stanowiącego załącznik nr 9b do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ (zakres podstawowy) oraz załączniki nr 1.1 – 1.5 do SWZ (zakres opcjonalny). 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia; 2) Hierarchią sposobów postępowania z odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, właściwą uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz uchwałami Rady Gminy Lubaczów. 1. Zamawiający prowadzi postępowanie z zastosowaniem art. 139 Pzp w związku z czym najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 3.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) stanowiący załącznik nr 1 oraz załączniki nr 1.1 – 1-5 do niniejszej specyfikacji 3.2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami stanowiące załącznik nr 7.
Interne Kennung: IZP.271.36.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych (w tym również nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy) w Gminie Lubaczów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 399) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów. Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, - zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metal szkło, papier i tektura) oraz bioodpady z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu. - pozostałe odpady powstające w gospodarstwach domowych takie jak: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia i ubrania (tzw. mobilna- obwoźna zbiórka odpadów spod posesji właścicieli nieruchomości zamieszkałych). b) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Załuże 361 dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Lubaczów. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zorganizowany jest przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza w okresie obowiązywania umowy zmianę lokalizacji PSZOK na zasadach określonych w Załączniku Nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odebrane z PSZOK odpady komunalne do odpowiednich instalacji zagospodarowania odpadów, c) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny (dostarczone worki muszą zostać umieszczone w bramie, ogrodzeniu, śmietniku, wsadzone za kubłem na zmieszane odpady lub zabezpieczone w inny sposób, uniemożliwiający zniknięcie worków, np. przez wiatr, itp. Nie dopuszcza się pozostawiania niezabezpieczonych, nowych worków w przydrożnych rowach, na poboczu jezdni itp.). 2) Na terenie Gminy Lubaczów obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, tj. pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów uchwalonym uchwałą nr XXIII/238/2020 Rady Gminy Lubaczów z dnia 29 września 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubaczów ze zmianami - stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz uchwałę Uchwała nr XLI/470/2022 Rady Gminy Lubaczów z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów ze zmianami - stanowiącą załącznik nr 9a do SWZ. 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w zarządzeniu nr 47/2020 Wójta Gminy Lubaczów z dnia 4 maja 2020 r w sprawie utworzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych i nadania mu regulaminu ze zmianami – stanowiącego załącznik nr 9b do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ (zakres podstawowy) oraz załączniki nr 1.1 – 1.5 do SWZ (zakres opcjonalny). 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia; 2) Hierarchią sposobów postępowania z odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, właściwą uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz uchwałami Rady Gminy Lubaczów. W ramach zadania, Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Powody niedokonania podziału na części: Podział zadania na części związany byłby przede wszystkim nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia, które są nieodłączna całością. Dodatkowo, podkreślić należy, że wartość zamówienia pozwala złożyć oferty przez przedsiębiorców z sektora MŚP.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach zadania, Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. W ramach zamówienia w zakresie podstawowym, planuje się usługi w następującym zakresie: a) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubaczów w 2026 r.; W ramach zamówienia w zakresie opcjonalnym, planuje się usługi w następującym zakresie: I. Opcja nr 1 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubaczów w 2027 r.; II. Opcja nr 2 - Przygotowanie, dostarczenie i przekazanie każdemu gospodarstwu domowemu jednej torby ekologicznej wielokrotnego użytku; III. Opcja nr 3 – Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu ekologicznego w 2026 r.; IV. Opcja nr 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu ekologicznego w 2027 r.; V. Opcja nr 5 – Zaprojektowanie i dostarczenie do każdej nieruchomości zamieszkałej kalendarza na rok 2027 r.; Zakres usług planowanych do wykonania w ramach zadania określa załącznik nr 1 do SWZ - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zakres podstawowy) oraz załączniki nr 1.1-1.5. do SWZ - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zakres opcjonalny). Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie środków finansowych na zamówienie objęte prawem opcji wynikających m.in. z uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym oraz z pozyskania dodatkowych środków finansowych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od możliwości finansowych, w całości lub w niepełnym zakresie. Warunkiem uruchomienia przez Zamawiającego prawa opcji jest złożenie pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji z jednoczesnym wskazaniem zakresu prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji tj. złożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej nastąpi w terminie nie późniejszym niż 16-11-2026 r. Postanowienia SWZ odnoszące się do części gwarantowanej (podstawowej) przedmiotu zamówienia znajdują odpowiednie zastosowanie do części objętej prawem opcji.