See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Woziwoda w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa i selekcji, produkcji szkółkarskiej, zagospodarowania turystycznego, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz mechanicznego pozyskania drewna maszynami wielooperacyjnymi, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Woziwoda w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa i selekcji, produkcji szkółkarskiej, zagospodarowania turystycznego, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz mechanicznego pozyskania drewna maszynami wielooperacyjnymi wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabela Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabela Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej” Załącznik nr 3.6. Tabela Parametrów dla Pakietów 1 – 10 dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej". Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.5. nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej bądź w Załączniku nr. 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 595096-2025
Interne Kennung: ZG.270.1.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 11.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Pakiet nr 1 leśnictwo Dąbki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa i selekcji, produkcji szkółkarskiej, zagospodarowania turystycznego, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz mechanicznego pozyskania drewna maszynami wielooperacyjnymi, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Woziwoda w roku 2026. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 1 Pakiet nr 1 leśnictwo Dąbki
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0014
Titel: 2. Pakiet nr 2 leśnictwo Lipce
Interne Kennung: 2 Pakiet nr 2 leśnictwo Lipce
Los: LOT-0015
Titel: 3. Pakiet nr 3 leśnictwo Lipowa i Leśnictwo Różanek oraz Szkółka
Interne Kennung: 3 Pakiet nr 3 leśnictwo Lipowa i Leśnictwo Różanek oraz Szkółka
Los: LOT-0016
Titel: 4. Pakiet nr 4 leśnictwo Ustronie
Interne Kennung: 4 Pakiet nr 4 leśnictwo Ustronie
Los: LOT-0017
Titel: 5. Pakiet nr 5 leśnictwo Wilcze Doły
Interne Kennung: 5 Pakiet nr 5 leśnictwo Wilcze Doły
Los: LOT-0018
Titel: 6. Pakiet nr 6 leśnictwo Zielony Dół
Interne Kennung: 6 Pakiet nr 6 leśnictwo Zielony Dół
Los: LOT-0019
Titel: 7. Pakiet nr 7 leśnictwo Biała
Interne Kennung: 7 Pakiet nr 7 leśnictwo Biała
Los: LOT-0020
Titel: 8. Pakiet nr 8 Leśnictwo Komorza i Leśnictwo Woziwoda
Interne Kennung: 8 Pakiet nr 8 Leśnictwo Komorza i Leśnictwo Woziwoda
Los: LOT-0021
Titel: 9. Pakiet nr 9 Leśnictwo Legbąd
Interne Kennung: 9 Pakiet nr 9 Leśnictwo Legbąd
Los: LOT-0022
Titel: 10. Pakiet nr 10 Leśnictwo Zielonka
Interne Kennung: 10 Pakiet nr 10 Leśnictwo Zielonka
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet HARWESTER - pozyskanie maszynowe na terenie Nadleśnictwa Woziwoda
Interne Kennung: Pakiet HARWESTER - pozyskanie maszynowe na terenie Nadleśnictwa Woziwoda