2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia ochronnego ratownika.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wyposażenie strażaków województwa dolnośląskiego w odzież ochronną umożliwiającą prowadzenie działań ratowniczych w warunkach wystąpienia zagrożeń hybrydowych, w tym chem., biol., radiacyjnych i nuklearnych. Odzież ta powinna również chronić ratowników podczas działań prowadzonych podczas wojny. Zamawiane wyposażenie obejmuje: Kamizelka zewnętrzna kulo i odłamkoodporna – 250 szt., Hełm ochronny kulo i odłamkoodporny z przyłbicą – 250 szt., Gogle taktyczne – 250 szt. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych zgodnie z rozdz. V SWZ i ogłoszeniem. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy (nie może pochodzić również z ekspozycji i prezentacji) i zgodny z obowiązującymi normami. c) w cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, do chwili odbioru zamówienia przez Zamawiającego bez uwag. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ - Specyfikacje techniczne, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy
Interne Kennung: WL.2370.26.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć: a) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie JEDZ sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. Wykonawca składa JEDZ w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie. JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. b) oświadczenie wg załącznika nr 7 do SWZ. c) przedmiotowe środki dowodowe - do oferty należy dołączyć deklaracje OiB w zakresie asortymentu oferty – zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 17 listopada 2006 r. – o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. Uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych nie jest możliwe w przypadku parametrów mających wpływ na punktację oferty (parametry oceniane w kryteriach oceny ofert zgodnie z ogłoszeniem i rozdz. XVI SWZ.) 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: A. w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz 4 uPzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór – zał. nr 5 do SWZ); 3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ (wzór – zał. nr 6 do SWZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 uPzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp. 2. B. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) koncesji o której mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2019 r. – o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2023 poz. 1743 ze zm.), 2) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem, 3) wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35815000 Kugelsichere Kleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen, 18444000 Kopfschutzbedeckungen, 33735100 Arbeitsschutzbrillen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Kamizelka zewnętrzna kulo i odłamkoodporna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa kamizelek zewnętrznych kulo i odłamkoodpornych – 250 szt. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy (nie może pochodzić również z ekspozycji i prezentacji) i zgodny z obowiązującymi normami. c) w cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, do chwili odbioru zamówienia przez Zamawiającego bez uwag. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ - Specyfikacje techniczne, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy.
Interne Kennung: Część I
Haupteinstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Hełm ochronny kulo i odłamkoodporny z przyłbicą
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa hełmów ochronnych kulo i odłamkoodpornych z przyłbicą – 250 szt. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy (nie może pochodzić również z ekspozycji i prezentacji) i zgodny z obowiązującymi normami. c) w cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, do chwili odbioru zamówienia przez Zamawiającego bez uwag. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ - Specyfikacje techniczne, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy.
Interne Kennung: Część II
Haupteinstufung (cpv): 18444000 Kopfschutzbedeckungen
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Gogle taktyczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa gogli taktycznych – 250 szt. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy (nie może pochodzić również z ekspozycji i prezentacji) i zgodny z obowiązującymi normami. c) w cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, do chwili odbioru zamówienia przez Zamawiającego bez uwag. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ - Specyfikacje techniczne, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy.
Interne Kennung: Część III
Haupteinstufung (cpv): 33735100 Arbeitsschutzbrillen