See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 2 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Beschreibung: Zmiany i wyjaśnienie treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1149504 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 2 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 2. Na zamówienie składa się zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte opcją j.n.: 2.1 Zamówienie podstawowe: Pakiet 1 - 2 - Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ. 2.2 Zamówienie objęte opcją: Pakiet 1 - 2 - zwiększenie zamówienia do 20% wartości zamówienia podstawowego w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego o sukcesywną dostawę zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jedno-stek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 3. Z uwagi na zwiększoną potrzebę Zamawiającego spowodowaną realizacją przyszłych projektów lub badań, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie zrealizowania zamówienia z prawa opcji w części lub w całości. Z tego tytułu Wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń. 5. Ilości poszczególnych produktów zostały podane szacunkowo na okres 12 miesięcy (dla Pakietu 1) lub 24 miesięcy (dla Pakietu 2) od daty zawarcia Umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania 80% wartości zamówienia podstawowego, bez konieczności zmiany warunków Umowy. 6. Asortyment przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w formularzu rzeczowo – cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 7. Pakiety 1 – 2: Przedmiot zamówienia określony w formularzu rzeczowo – cenowym, został sporządzony na podstawie planów i analiz dostaw z ostatnich 24 miesięcy. Z obserwacji dostaw w latach ubiegłych wynika, że trudno przewidzieć powtarzalność ilościowo – asortymentową. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania zmiany ilości przedmiotu zamówienia wyszczególnionego co do rodzaj (asortymentu) w formularzu rzeczowo – cenowym, a także ograniczenia przedmiotu zamówienia ze względu na potrzeby, których Zamawiający nie jest w stanie ściśle przewidzieć na eta-pie prowadzonego postępowania jak również, w ramach umowy, 8. Ceny promocyjne, specjalne, zniżki sezonowe, rabaty itp. będą miały zastosowanie w odniesieniu do zamawianych zużywalnych materiałów laboratoryjnych, o ile będą one korzystniejsze niż ceny zaoferowane w postępowaniu, a Zamawiający powoła się na promocję, cenę specjalną, rabat czy zniżki sezonowe w swoim zamówieniu. (Pakiety 1 – 2) 9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przesłał na e-maila Zamawiającego w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy elektroniczną wycenioną wersję formularza rzeczowo-cenowego w formacie xls. (Pakiety 1 – 2) 10. Zamawiający wymaga, aby termin ważności artykułów będących przedmiotem zamówienia dla każdej z dostaw wynosił co najmniej 12 miesięcy, z wyłączeniem tego przedmiotu zamówienia, dla którego producent zastrzegł krótszy termin ważności liczony od daty dostawy towaru. 11. W związku z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111, str. 1), Zamawiający informuje, że nie udzieli zamówienia publicznego objętego zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: - obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; - osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; - osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 12. W celu potwierdzenia, że wobec Wykonawcy nie zachodzi którakolwiek z przesłanych wyszczególnionych w ust. 11 powyżej, do oferty należy załączyć oświadczenie – załącznik nr 5 do SWZ – w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 13. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w ust. 12 powyżej, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 14. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 548856-2025
Interne Kennung: GUM2025ZP0091
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33793000 Glaswaren für Laboratorien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 – Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Beschreibung: Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie objęte opcją: Pakiet 1 - zwiększenie zamówienia do 20% wartości zamówienia podstawowego w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego o sukcesywną dostawę zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jedno-stek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z uwagi na zwiększoną potrzebę Zamawiającego spowodowaną realizacją przyszłych projektów lub badań, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie zrealizowania zamówienia z prawa opcji w części lub w całości. Z tego tytułu Wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 – Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Interne Kennung: Pakiet 2
Beschreibung der Optionen: Zamówienie objęte opcją: Pakiet 2 - zwiększenie zamówienia do 20% wartości zamówienia podstawowego w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego o sukcesywną dostawę zużywalnych materiałów laboratoryjnych dla jedno-stek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z uwagi na zwiększoną potrzebę Zamawiającego spowodowaną realizacją przyszłych projektów lub badań, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie zrealizowania zamówienia z prawa opcji w części lub w całości. Z tego tytułu Wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń.