2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa chromatografu gazowego (1 szt.) i cieczowego (2 szt.) na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa chromatografu gazowego (1 szt.) i cieczowego (2 szt.) na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego, w podziale na części: Część nr 1 – Zakup i dostawa chromatografu gazowego – 1 szt., Część nr 2 – Zakup i dostawa chromatografu cieczowego – 2 szt. Opis przedmiotu zamówienia: 1. w odniesieniu do części nr 1 stanowi załącznik nr 1A do SWZ, 2. w odniesieniu do części nr 2 stanowi załącznik nr 1B do SWZ.
Interne Kennung: D/87/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym:https://platformazakupowa.pl/transakcja/1185976 zwana dalej platformą zakupową. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 2.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 2.2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 514 ze zm.), zwanej dalej ustawą o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 2.2. Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. 2.3. tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 3. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty: 5.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). 5.2. Wypełniony opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru (zgodnie z wzorem – załącznik nr 1.A – 1.B do SWZ) lub inne dokumenty opisujące wszystkie oferowane parametry odpowiednio do parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia – odpowiednio do części. UWAGA! Zamawiający informuje, że niezłożenie wraz z ofertą wypełnionego i podpisanego opisu przedmiotu zamówienia/ opisu oferowanego towaru lub innego dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia, z zastrzeżeniem Rozdziału II pkt. 15.3. SWZ. Zamawiający informuje, że składany opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru lub inny dokument nie stanowi dokumentu składanego w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 112 ust. 1 ustawy oraz nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym, tzn. nie podlega on uzupełnieniu. 5.3. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. 5.4. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 5.5. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych). * Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy: 5.6. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. Oświadczenie o którym mowa w pkt. 5.6 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 5.7. Pełnomocnictwo** dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pkt. 5.4 stosuje się. ** Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 6. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 09.02.2026 r. 7. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe informacje zostały zawarte w dokumentacji postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – Zakup i dostawa chromatografu gazowego – 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części nr 1 jest: Zakup i dostawa chromatografu gazowego – 1 szt. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.A do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 4. Wykonawca w ramach należytego wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dostarczenia oraz wniesienia kompletnego i zmontowanego (dopuszcza się montaż na miejscu) przedmiotu zamówienia (o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia) do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest: zamontować, podłączyć, uruchomić, przeprowadzić kontrolę działania i wdrożenie oraz przeprowadzić szkolenie w zakresie obsługi sprzętu. 5. Zamawiający wymaga aby montaż, podłączenie oraz uruchomienie przedmiotu zamówienia zostało zrealizowane przez osoby posiadające uprawnienia do prac w tym zakresie. 6. Wykonawca musi zaoferować realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. 7. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiadać normom CE). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – Zakup i dostawa chromatografu cieczowego – 2 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części nr 2 jest: Zakup i dostawa chromatografu cieczowego – 2 szt. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.B do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 4. Wykonawca w ramach należytego wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dostarczenia oraz wniesienia kompletnego i zmontowanego (dopuszcza się montaż na miejscu) przedmiotu zamówienia (o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia) do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest: zamontować, podłączyć, uruchomić, przeprowadzić kontrolę działania i wdrożenie oraz przeprowadzić szkolenie w zakresie obsługi sprzętu. 5. Zamawiający wymaga aby montaż, podłączenie oraz uruchomienie przedmiotu zamówienia zostało zrealizowane przez osoby posiadające uprawnienia do prac w tym zakresie. 6. Wykonawca musi zaoferować realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. 7. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiadać normom CE). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ.
Interne Kennung: Część nr 2