See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, pozostałej infrastruktury oraz usługi z zakresu selekcji, nasiennictwa, produkcji szkółkarskiej, utrzymania wiaty edukacyjnej i pozostałej infrastruktury turystycznej,mineralizacji pasów p.poż. i oborywania pożarzysk, inicjowania odnowień naturalnych wałem Krokowskiego oraz mechanicznego wykaszania poboczy dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Świerczyna roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, pozostałej infrastruktury oraz usługi z zakresu selekcji, nasiennictwa, produkcji szkółkarskiej, utrzymania wiaty edukacyjnej i pozostałej infrastruktury turystycznej,mineralizacji pasów p.poż. i oborywania pożarzysk, inicjowania odnowień naturalnych wałem Krokowskiego oraz mechanicznego wykaszania poboczy dróg leśnych wynikające z Załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części (dalej:"pakiet"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i jej załącznikach.
Vorherige Bekanntmachung: 619707-2025
Interne Kennung: SA.270.28.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1/2026- Leśnictwo Wilczkowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo WILCZKOWO w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 1/2026- Leśnictwo Wilczkowo
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2/2026- Leśnictwo Krzemno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo KRZEMNO w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 2/2026- Leśnictwo Krzemno
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3/2026- Leśnictwo Mszarne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo MSZARNE w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 3/2026- Leśnictwo Mszarne
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4/2026- Leśnictwo Dzikowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo DZIKOWO w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 4/2026- Leśnictwo Dzikowo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5/2026- Leśnictwo Jałowcówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo JAŁOWCÓWKA w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 5/2026- Leśnictwo Jałowcówka
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6/2026- Leśnictwo Dąbrowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo DĄBROWA w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 6/2026- Leśnictwo Dąbrowa
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7/2026- Leśnictwo Kaczory
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo KACZORY w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 7/2026- Leśnictwo Kaczory
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8/2026- Leśnictwo Świerczyna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo ŚWIERCZYNA w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 8/2026- Leśnictwo Świerczyna
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9/2026- Leśnictwo Jeleni Stok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo JELENI STOK w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 9/2026- Leśnictwo Jeleni Stok
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 10/2026- Leśnictwo Laski
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych, utrzymania pozostałej infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna – leśnictwo LASKI w 2026 r. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 10/2026- Leśnictwo Laski
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 11/2026 – Pakiet specjalistyczny Szkółka Dąbrówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące usługi z zakresu selekcji, nasiennictwa, produkcji szkółkarskiej, utrzymania wiaty edukacyjnej i pozostałej infrastruktury turystycznej, mineralizacji pasów p.poż. i oborywania pożarzysk, inicjowania odnowień naturalnych wałem Krokowskiego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026. Dla zachowania wymaganych standardów jakości wykonywanych prac przy realizacji usług w ramach pakietu nr 11/2026, oprócz maszyn i narzędzi, dysponowania którymi wymaga w postępowaniu Zamawiający, Wykonawca przy realizacji zamówienia będzie mógł używać specjalistycznego sprzętu będącego własnością Zamawiającego. Zamawiający umożliwi Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, korzystanie ze sprzętu oraz obiektów infrastruktury nasiennej będących własnością Nadleśnictwa Świerczyna, na podstawie odpłatnej umowy najmu. Rodzaje usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz ich rozmiar prezentowane są w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 11/2026 – Pakiet specjalistyczny Szkółka Dąbrówka
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12a do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).