72101-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych i nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, położonych na terenie Miasta Ostrołęki oraz utrzymanie czystości i porządku na terenie Miasta Ostrołęki w zakresie opróżniania koszy ulicznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych i nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, położonych na terenie Miasta Ostrołęki oraz utrzymanie czystości i porządku na terenie Miasta Ostrołęki w zakresie opróżniania koszy ulicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: • odbiorze z nieruchomości niezamieszkałych i nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe z terenu Miasta Ostrołęki, następujących odpadów komunalnych z podziałem na frakcje tj.: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) odpadów komunalnych zbieranych selektywnie: ­- papier, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury; ­- szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; ­- metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych i wielomateriałowe; ­- bioodpady, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji; ­- odpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów zbierane odrębnie od innych bioodpadów stanowiących odpady komunalne („odpady zielone”); ­- popiół z palenisk; • odbiorze odpadów z nieruchomości niezamieszkałych i nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe z terenu Miasta Ostrołęki w ramach świadczonej przez Miasto Ostrołęka usługi dodatkowej w zakresie odbioru odpadów komunalnych określonych w uchwale nr 435/XLV/2021 Rady Miasta Ostrołęki z dnia 27 maja 2021 r. w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Miasto Ostrołęka w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne i zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi (Dz. Urz. Woj. Maz. poz. 5077 z póź. zm.). • przeszkoleniu osób wyznaczonych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oprogramowania, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 12 ZAŁĄCZNIKA NR 2 do SWZ – projekt umowy, • przekazywaniu odebranych odpadów komunalnych z terenu Miasta Ostrołęki z nieruchomości niezamieszkałych - do instalacji komunalnej - Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych Miasta Ostrołęki i gmin powiatu ostrołęckiego, ul. Komunalna 8, 07-401 Ostrołęka, • opróżnianiu koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie miasta Ostrołęki w tym zlokalizowanych na przystankach MZK - powstałe odpady będą dostarczane do instalacji komunalnej - Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych Miasta Ostrołęki i gmin powiatu ostrołęckiego, ul. Komunalna 8, • prowadzeniu dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia, • wykonywaniu pozostałych obowiązków określonych w umowie i SWZ.
Interne Kennung: KPZ.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). 2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne, o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp tj. równowartość 221 000 euro. 3. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty, b) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi do realizacji których te zdolności są wymagane, c) Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców, d) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy- zgodnie z wzorem Załącznika nr 7 do SWZ, e) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, formularz JEDZ wraz z oświadczeniem dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wg załącznika nr 8 do SWZ składa każdy z wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, f) oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, g) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, zobowiązani są dostarczyć Zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę, h) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem narzędzia w postaci Platformy Zakupowej (zwanej dalej Platformą) pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/ostroleka 7. Środki i sposób komunikacji oraz wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy, zostały określone w Rozdziale XII SWZ. 8. Opis sposobu przygotowania ofert oraz wymagania formalne dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów zostały zawarte w Rozdziale XIV SWZ. 9. Sposób obliczenia ceny oferty został określony w Rozdziale XV SWZ. 10. Informacje o formalnościach, jakie powinny być dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zawarte zostały w Rozdziale XX SWZ. 11. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych zawarta została w Rozdziale XXIV SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001