See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport af deponeringsegnet affald
Beschreibung: Tjenesteydelsen omfatter containerkørsel med deponeringsegnet affald fra AFLD Fasterholt, AFLD Tarm samt containerkørsel og transport med fladbundede trailere fra Viborg Kommune, Revas.
Interne Kennung: 01110002
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Transport af deponeringsegnet affald fra AFLD Fasterholt
Beschreibung: Transporten omfatter kørsel med deponeringsegnet affald. Der påregnes årligt ca. 320 transporter med en gennemsnitlig vægt på ca. 25 ton.
Interne Kennung: 01110002_1-1
Los: LOT-0002
Titel: Transport af deponeringsegnet affald fra AFLD Tarm
Beschreibung: Transporten omfatter kørsel med deponeringsegnet affald. Der påregnes årligt ca. 185 transporter med en gennemsnitlig vægt på ca. 22 ton.
Interne Kennung: 01110002_2-2
Los: LOT-0003
Titel: Transport af deponeringsegnet affald fra REVAS
Beschreibung: Transporten omfatter kørsel med deponeringsegnet affald. Der påregnes årligt ca. 300 transporter med en gennemsnitlig vægt på ca. 20 ton forblandet deponi og ca. 15 ton for Asbest/mineralsk affald.
Interne Kennung: 01110002_3-3