721133-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brzózka w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brzózka w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac towarzyszących pozyskaniu drewna, gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, gospodarki łąkowo – rolnej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung617410-2025
Interne KennungSAZ.270.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 617410-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania drewna, ochrony przeciwpożarowej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne KennungPakiet I - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
LosLOT-0002
TitelPakiet II - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania drewna, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne KennungPakiet II - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
LosLOT-0003
TitelPakiet III - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Interne KennungPakiet III - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
LosLOT-0004
TitelPakiet IV - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
Interne KennungPakiet IV - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
LosLOT-0005
TitelPakiet V - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac towarzyszących pozyskaniu drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne KennungPakiet V - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
LosLOT-0006
TitelPakiet VI - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
Interne KennungPakiet VI - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
LosLOT-0007
TitelPakiet VII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Interne KennungPakiet VII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
LosLOT-0008
TitelPakiet VIII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
Interne KennungPakiet VIII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
LosLOT-0009
TitelPakiet IX - Szkółka leśna - prace szkółkarskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy.
Interne KennungPakiet IX - Szkółka leśna - prace szkółkarskie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen