2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w podziale na 2 Części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, w zakresie nieruchomości należących do jednostek sektora finansów publicznych wymienionych w art.9 pkt 3, 4 i 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1530 z późn. zm.) położonych w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Grabów nad Prosną a następnie transport odebranych odpadów komunalnych do instalacji komunalnej, której operatorem jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Staroprzygodzka 121, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Przedmiotem zamówienia jest także prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oraz zagospodarowywanie odpadów komunalnych w nim gromadzonych.
Interne Kennung: RIOŚ.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych termin składania ofert może być krótszy o 5 dni jeżeli składnie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W niniejszym postępowaniu składnie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Zentrale Elemente des Verfahrens: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/grabownadprosna, zwanej dalej „Platformą”. Przyjmuje się, że dokument przekazany przy użyciu Platformy został doręczony Wykonawcy w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią, w dniu jego przekazania na Platformę. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/grabownadprosna w myśl Ustawy PZP na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Do oferty należy dołączyć wszystkie wymagane w SWZ dokumenty. Po wypełnieniu Formularza składania oferty lub wniosku i dołączenia wszystkich wymaganych załączników należy kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania”. Za datę złożenia oferty przyjmuje się datę jej przekazania w systemie (platformie) w drugim kroku składania oferty poprzez kliknięcie przycisku “Złóż ofertę” i wyświetlenie się komunikatu, że oferta została zaszyfrowana i złożona. Zamawiający zaleca (szczególnie wykonawcom biorącym po raz pierwszy udział w postępowaniu na Platformie) wcześniejsze sprawdzenie zasad działania funkcjonalności złożenia oferty w Systemie. Zamawiający sugeruje przystąpienie do złożenia oferty z odpowiednim wyprzedzeniem mając w szczególności na uwadze czas konieczny dokonania czynności niezbędnych do złożenia oferty, w tym np. zainstalowania niezbędnego oprogramowania do opatrywania dokumentów kwalifikowanym podpisem. Szczegółowa instrukcja dla Wykonawców dotycząca złożenia, zmiany i wycofania oferty znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy objęty niniejszym postępowaniem obejmuje kompleksową realizację przedmiotu usługi w szczególności w zakresie: 1) odbiór zmieszanych oraz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy, w zakresie nieruchomości należących do jednostek sektora finansów publicznych wymienionych w art. 9 pkt 3, 4 i 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1530 z późn. zm. ) położonych w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Grabów nad Prosną w tym wyposażenie wszystkich nieruchomości w pojemniki na odpady, w tym pojemniki/worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz dostarczenie mieszkańcom harmonogramu odbioru odpadów oraz ulotek informacyjnych zgodnie z Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ. 2) transport odpadów do instalacji komunalnej, której operatorem jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Staroprzygodzka 121, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Do kalkulacji należy przyjąć transport do instalacji komunalnej w Ostrowie Wielkopolskim. 2. Szczegółowy zakres wyżej wymienionych usług a także sposób ich realizacji określony został również w załącznikach do SWZ obejmujących: Dla Części 1: 1) „Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 i 2”- załącznik nr 1, 2) Projekt umowy dla Części 1 – załącznik nr 2 3. Szacunkowe ilości odpadów przewidziane do odbioru i transportu ( w zakresie Części 1) wskazane zostały w tabelach zawartych w pkt 1 „Formularza oferty dla Części 1 i 2”. Wskazane w Formularzu Oferty ilości odpadów są ilościami szacunkowymi co do masy łącznej jak i masy poszczególnych rodzajów odpadów. Wykonawca rozliczał się będzie z Zamawiającym wg faktycznej masy odpadów komunalnych odebranych oraz dostarczonych do instalacji komunalnej (w zakresie Części 1). 4. Odbiór i transport odpadów będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości w gminach oraz przepisami wykonawczymi do tych aktów. 5. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3, to przyjmuje się, że dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 6. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, nazw własnych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy. 8. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań ani nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań. 9. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej 250.000,00 PLN netto, w tym dla: Części 1: 200.000,00 PLN netto. 10. Zamówienia, o których mowa w pkt 9 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 11. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w zakresie Części 1: w maksymalnej wartości do 200.000,00 zł netto; 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększenia ilości odpadów ponad wielkości określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Przedmiotem Opcji będzie odbiór i transport odpadów, opisanych w SWZ i załącznikach do SWZ, wyceniony przez Wykonawcę w ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe za odbiór i transport odpadów zawarte w ofercie. 3) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli Zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 4) Wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu 5) wielkość i zakres prawa opcji ustala Zamawiający.
Interne Kennung: RIOŚ.271.9.2025 Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1)w zakresie Części 1: w maksymalnej wartości do 200.000,00 zł netto; 2)Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększenia ilości odpadów ponad wielkości określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Przedmiotem Opcji będzie odbiór i transport odpadów, opisanych w SWZ i załącznikach do SWZ, wyceniony przez Wykonawcę w ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe za odbiór i transport odpadów zawarte w ofercie. 3) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli Zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 4) Wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 5) wielkość i zakres prawa opcji ustala Zamawiający.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy objęty niniejszym postępowaniem obejmuje kompleksową realizację przedmiotu usługi w szczególności w zakresie: Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów ( PSZOK ) oraz zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych dla mieszkańców Miasta i Gminy Grabów nad Prosną na terenie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną lub w odległości nie większej niż 30 km od siedziby Zamawiającego (ul. Kolejowa 8, 63-520 Grabów nad Prosną). Zamawiający dopuszcza wykorzystanie istniejącego już PSZOK do obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Grabów nad Prosną 2. Szczegółowy zakres wyżej wymienionych usług a także sposób ich realizacji określony został również w załącznikach do SWZ obejmujących: Dla Części 2: 1) „Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 i 2”- załącznik nr 1, 2) Projekt umowy dla Części 2 – załącznik nr 3. 3. Szacunkowe ilości odpadów przewidziane do przyjęcia i zagospodarowania (w zakresie Części 2) wskazane zostały w tabelach zawartych w pkt 1 „Formularza oferty dla Części 1 i 2”. Wskazane w Formularzu Oferty ilości odpadów są ilościami szacunkowymi co do masy łącznej jak i masy poszczególnych rodzajów odpadów. Wykonawca rozliczał się będzie z Zamawiającym wg faktycznej masy odpadów komunalnych przyjętych od mieszkańców w PSZOK ( w zakresie Części 2). 4. Odbiór i transport odpadów będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości w gminach oraz przepisami wykonawczymi do tych aktów. 5. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3, to przyjmuje się, że dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 6. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, nazw własnych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy. 8. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań ani nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań. 9. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej 250.000,00 PLN netto, w tym dla: Części 2: 50.000,00 PLN netto. 10. Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 11. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach(w zakresie Części 2): 1) w maksymalnej wartości do 100.000,00 zł netto; 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększenia ilości odpadów ponad wielkości określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Przedmiotem Opcji będzie odbiór i zagospodarowanie odpadów przez PSZOK, opisanych w SWZ i załącznikach do SWZ i wycenione przez Wykonawcę w ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów zawarte w ofercie. 3) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli Zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 4)Wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 5) wielkość i zakres prawa opcji ustala Zamawiający.
Interne Kennung: RIOŚ.271.9.2025 Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1. w zakresie Części 2: w maksymalnej wartości do 100.000,00 zł netto; 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększenia ilości odpadów ponad wielkości określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Przedmiotem Opcji będzie odbiór i zagospodarowanie odpadów przez PSZOK, opisanych w SWZ i załącznikach do SWZ i wycenione przez Wykonawcę w ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów zawarte w ofercie. 3) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli Zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 4) Wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 5) wielkość i zakres prawa opcji ustala Zamawiający.