72123-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu w 2025 roku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu w 2025 roku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej oraz zapewnienie świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w 2025 roku do obiektów ZGK w Zakroczymiu (punktów odbioru) podłączonych do OSD PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wykaz punktów poboru energii elektrycznej) zawierający: lokalizacje, moce umowne oraz przynależność do grupy taryfowej i szacowane zapotrzebowanie stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ – wykaz PPE. 3. Szacowane łączne zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy wynosi 835 229 kWh. 4. Szacowane zapotrzebowanie na energię ustalono na podstawie zużycia w ciągu ubiegłych 12 miesięcy i ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii, spowodowanej zwiększonym lub zmniejszonym zużyciem w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacowanej prognozy jej zużycia. Zamawiający przewiduje zmianę w zakresie do ± 10% względem szacunkowych ilości przedstawionych w wykazie PPE. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Zamawiający dokona płatności za faktycznie pobrane ilości. W przypadku zwiększenia ilości nabywanej przez Zamawiającego energii dostawy będą realizowane po cenach określonych w Umowie oraz formularzu cenowym Wykonawcy. 5. Na wniosek Zamawiającego możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie ilości obiektów (punktów poboru), w ramach każdej z grup taryfowych wymienionych w wykazie PPE. 6. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży energii elektrycznej i zapewnienia jej dystrybucji do urządzeń i obiektów Zamawiającego zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. 7. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić kompleksową dostawę energii do nowych obiektów Zamawiającego nie wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ, według stawek wynikających z oferty w ramach grup taryfowych objętych zamówieniem. 8. Sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi przesyłania i dystrybucji odbywa się na warunkach określonych przepisami ustawy Prawo energetyczne, przepisami Kodeksu cywilnego, zasadami określonymi w koncesji Wykonawcy, postanowieniami umowy, a także zgodnie z Taryfą Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości ponoszenia kosztów związanych z opłatą handlową. 10. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży energii elektrycznej z zachowaniem obowiązujących standardów jakościowych, określonych w Taryfie, Prawie energetycznym oraz aktach wykonawczych do tej ustawy. 11. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakości obsługi Zamawiającego w zakresie świadczenia usług dystrybucji: 1) przyjmowania od Zamawiającego, przez całą dobę, zgłoszeń i reklamacji dotyczących dostarczania energii elektrycznej z sieci; 2) bezzwłocznego przystąpienia do usuwania zakłóceń w dostarczaniu energii elektrycznej, spowodowanych nieprawidłową pracą sieci; 3) udzielania Zamawiającemu, na jego żądanie, informacji o przewidywanym terminie wznowienia dostarczania energii elektrycznej przerwanego z powodu awarii w sieci; 4) nieodpłatnego udzielania informacji w sprawie rozliczeń oraz aktualnych taryf i zmian przepisów prawa powszechnie obowiązującego w zakresie objętym umową; 5) rozpatrywania wniosków lub reklamacji Zamawiającego w sprawie rozliczeń i udzielania odpowiedzi, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku lub zgłoszenia reklamacji; 6) powiadamiania Zamawiającego o terminach i czasie planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej. 12. Wykonawca zapewnia sprzedaż zamówionej energii przez cały czas obowiązywania umowy sprzedaży, począwszy od 01.01.2025 r. w sposób ciągły i niezakłócony do wszystkich punktów poboru jednocześnie, z zastrzeżeniem zapisów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego . 13. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo energetyczne , w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, w rozporządzeniu w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną . 14. Obowiązującą formą wynagrodzenia będzie wynagrodzenie odpowiadające iloczynowi ilości faktycznego zużycia energii w danym okresie rozliczeniowym i ceny jednostkowej za kWh. 15. Rozliczenie za energię elektryczną odbywać się będzie zgodnie z cenami ofertowymi oraz aktualną Taryfą dla energii elektrycznej, na podstawie wskazań liczników w grupie taryfowej C22a, C21, C12a, C11, G11 według odpowiadających im składników cenowych, w danych okresach rozliczeniowych. 16. Wykonawca musi posiadać obowiązującą umowę generalną z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego: PGE Dystrybucja S.A., na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej właściwego OSD do wszystkich punktów poboru energii wskazanych w Załączniku nr 1 do SWZ. 17. Zamawiający informuje, że podane parametry dystrybucyjne są aktualne i zgodne z umowami dystrybucyjnymi. Jednocześnie, w przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD, Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 18. Zamawiający jest odbiorcą uprawnionym w rozumieniu ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku oraz w 2024 roku. Każdy punkt poboru energii zalicza się do kategorii odbiorców, o których mowa w art. 2 pkt 2 lit. d tejże ustawy.
Vorherige Bekanntmachung677818-2024
Interne KennungZGK.271.3.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 1 i 4 Pzp - Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des VerfahrensZgodnie z SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej oraz zapewnienie świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w 2025 roku do obiektów ZGK w Zakroczymiu (punktów odbioru) podłączonych do OSD PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wykaz punktów poboru energii elektrycznej) zawierający: lokalizacje, moce umowne oraz przynależność do grupy taryfowej i szacowane zapotrzebowanie stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ – wykaz PPE. 3. Szacowane łączne zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy wynosi 835 229 kWh. 4. Szacowane zapotrzebowanie na energię ustalono na podstawie zużycia w ciągu ubiegłych 12 miesięcy i ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii, spowodowanej zwiększonym lub zmniejszonym zużyciem w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacowanej prognozy jej zużycia. Zamawiający przewiduje zmianę w zakresie do ± 10% względem szacunkowych ilości przedstawionych w wykazie PPE. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Zamawiający dokona płatności za faktycznie pobrane ilości. W przypadku zwiększenia ilości nabywanej przez Zamawiającego energii dostawy będą realizowane po cenach określonych w Umowie oraz formularzu cenowym Wykonawcy. 5. Na wniosek Zamawiającego możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie ilości obiektów (punktów poboru), w ramach każdej z grup taryfowych wymienionych w wykazie PPE. 6. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży energii elektrycznej i zapewnienia jej dystrybucji do urządzeń i obiektów Zamawiającego zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. 7. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić kompleksową dostawę energii do nowych obiektów Zamawiającego nie wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ, według stawek wynikających z oferty w ramach grup taryfowych objętych zamówieniem. 8. Sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi przesyłania i dystrybucji odbywa się na warunkach określonych przepisami ustawy Prawo energetyczne, przepisami Kodeksu cywilnego, zasadami określonymi w koncesji Wykonawcy, postanowieniami umowy, a także zgodnie z Taryfą Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości ponoszenia kosztów związanych z opłatą handlową. 10. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży energii elektrycznej z zachowaniem obowiązujących standardów jakościowych, określonych w Taryfie, Prawie energetycznym oraz aktach wykonawczych do tej ustawy. 11. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakości obsługi Zamawiającego w zakresie świadczenia usług dystrybucji: 1) przyjmowania od Zamawiającego, przez całą dobę, zgłoszeń i reklamacji dotyczących dostarczania energii elektrycznej z sieci; 2) bezzwłocznego przystąpienia do usuwania zakłóceń w dostarczaniu energii elektrycznej, spowodowanych nieprawidłową pracą sieci; 3) udzielania Zamawiającemu, na jego żądanie, informacji o przewidywanym terminie wznowienia dostarczania energii elektrycznej przerwanego z powodu awarii w sieci; 4) nieodpłatnego udzielania informacji w sprawie rozliczeń oraz aktualnych taryf i zmian przepisów prawa powszechnie obowiązującego w zakresie objętym umową; 5) rozpatrywania wniosków lub reklamacji Zamawiającego w sprawie rozliczeń i udzielania odpowiedzi, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku lub zgłoszenia reklamacji; 6) powiadamiania Zamawiającego o terminach i czasie planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej. 12. Wykonawca zapewnia sprzedaż zamówionej energii przez cały czas obowiązywania umowy sprzedaży, począwszy od 01.01.2025 r. w sposób ciągły i niezakłócony do wszystkich punktów poboru jednocześnie, z zastrzeżeniem zapisów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego . 13. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo energetyczne , w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, w rozporządzeniu w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną . 14. Obowiązującą formą wynagrodzenia będzie wynagrodzenie odpowiadające iloczynowi ilości faktycznego zużycia energii w danym okresie rozliczeniowym i ceny jednostkowej za kWh. 15. Rozliczenie za energię elektryczną odbywać się będzie zgodnie z cenami ofertowymi oraz aktualną Taryfą dla energii elektrycznej, na podstawie wskazań liczników w grupie taryfowej C22a, C21, C12a, C11, G11 według odpowiadających im składników cenowych, w danych okresach rozliczeniowych. 16. Wykonawca musi posiadać obowiązującą umowę generalną z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego: PGE Dystrybucja S.A., na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej właściwego OSD do wszystkich punktów poboru energii wskazanych w Załączniku nr 1 do SWZ. 17. Zamawiający informuje, że podane parametry dystrybucyjne są aktualne i zgodne z umowami dystrybucyjnymi. Jednocześnie, w przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD, Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 18. Zamawiający jest odbiorcą uprawnionym w rozumieniu ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku oraz w 2024 roku. Każdy punkt poboru energii zalicza się do kategorii odbiorców, o których mowa w art. 2 pkt 2 lit. d tejże ustawy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne KennungRIN.271.22.2024
Optionen
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na poniższych zasadach: 1) Przedmiotem prawa opcji jest dalsza dostawa energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej. 2) Zamawiający przewidział udzielenie opcji w ogłoszeniu o zamówieniu, a jego maksymalna wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. 3) Korzystanie z opcji będzie polegało na zwiększeniu łącznej ilości zakupionej energii, spowodowanej zwiększonym zużyciem w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacowanej prognozy jej zużycia. Zamawiający przewiduje zwiększenie w zakresie do 10% względem szacunkowych ilości przedstawionych w wykazie PPE. 4) Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Zamawiający dokona płatności za faktycznie pobrane ilości. W przypadku zwiększenia ilości nabywanej przez Zamawiającego energii dostawy będą realizowane po cenach określonych w Umowie oraz formularzu cenowym Wykonawcy. 5) Uprawnienie Zamawiającego do skorzystania z opcji może być wykonywane wielokrotnie, aż do osiągnięcia wysokości 10 % wartości wynagrodzenia zamówienia podstawowego. 6) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy podstawowej. 7) Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z opcji pod warunkiem wyczerpania środków finansowych wynikających z umowy zamówienia podstawowego i uzyskania dodatkowych środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia opcjonalnego. 8) Opcja będzie wykonywana na warunkach określonych w zawartej umowie dla zamówienia podstawowego, w tym tych dotyczących wynagrodzenia, z uwzględnieniem zapisów o dopuszczalnych zmianach umowy. 9) Standard wykonywania opcji nie może być gorszy niż zamówienia podstawowego. 10) W odniesieniu do zamówień dokonywanych w ramach opcji obowiązują Wykonawcę wszystkie jego zobowiązania określone w umowie zamówienia podstawowego. 11) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.