2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup prasy kanałowej do belowania surowców wtórnych oraz balastu z odpadów w sortowni dla Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania obejmującego dostawę fabrycznie nowej automatycznej prasy kanałowej, demontaż istniejącej prasy kanałowej, montaż i uruchomienie nowej prasy oraz dostosowanie istniejącego przenośnika załadowczego do współpracy z nową prasą kanałową w zakładzie Zamawiającego. Zamówienie obejmuje wszystkie czynności, materiały, urządzenia, prace i usługi niezbędne do prawidłowego, kompletnego i bezpiecznego wykonania przedmiotu zamówienia, w szczególności: demontaż istniejącej prasy kanałowej wraz z jej odłączeniem od instalacji i z przygotowaniem miejsca pod nowe urządzenie, dostawę nowej automatycznej prasy kanałowej spełniającej wymagania określone w niniejszej SWZ, posadowienie i montaż nowej prasy w miejscu po zdemontowanym urządzeniu, montaż mechaniczny, hydrauliczny i elektryczny nowej prasy, dostosowanie i integrację istniejącego przenośnika załadowczego do nowej prasy, integrację sterowania prasy z urządzeniami towarzyszącymi, wykonanie wszystkich niezbędnych podłączeń energetycznych, hydraulicznych, sterowniczych i komunikacyjnych, adaptację istniejącego przenośnika załadowczego do parametrów i geometrii nowej prasy, dostawę pierwszego wyposażenia eksploatacyjnego, uruchomienie oraz testy technologiczne prasy, przeprowadzenie prób funkcjonalnych i wydajnościowych, szkolenie operatorów oraz personelu utrzymania ruchu, dostarczenie kompletnej dokumentacji technicznej w języku polskim, przekazanie urządzenia do eksploatacji. Oferowane rozwiązanie nie może być prototypem ani urządzeniem testowym. Wykonawca odpowiada za kompletność i prawidłowość działania całego układu technologicznego po zakończeniu realizacji zamówienia.
Interne Kennung: PZP.271.1UE.2026.SG-K
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zamierza dokonać zakupu wraz z montażem fabrycznie nowej prasy kanałowej. Zamówienie obejmuje demontaż istniejącej prasy kanałowej, montaż i uruchomienie nowej prasy oraz dostosowanie istniejącego przenośnika załadowczego do współpracy z nową prasą kanałową w zakładzie Zamawiającego. Wcześniejsze wszczęcie postępowania było niemożliwe z uwagi na brak decyzji o przyznaniu pożyczki na zakup prasy kanałowej z WFOŚiGW w Poznaniu. Warunkiem, wynikającym z informacji o przyznaniu pożyczki jest przeprowadzenie postępowania wraz z wyłonieniem wykonawcy w terminie 50 dni liczonych od dnia przesłania pisma informującego Zamawiającego o przyznaniu pożyczki. Nie dokonanie wyłonienia wykonawcy może pozbawić Zamawiającego wykorzystania pożyczki na bardzo preferencyjnych warunkach. Przeprowadzenie postępowania o pełnym zakresie czasowym nie pozwoli na wyłonienie wykonawcy w terminie wskazanym w informacji. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. )
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996200 Schlammpressen
5. Los
Los: LOT-0001