See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa paliwa na rzecz wspólnie występujących Podmiotów- z podziałem na 6 części.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ. Przedmiotowe postępowanie o zamówienie publiczne przeprowadzane jest wspólnie przez grupę zamawiających. Gmina Miasta Gdańska w niniejszym postępowaniu działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz Podmiotów na podstawie art.38 ust.1 i 3 ustawy (na mocy zawartych Porozumień) oraz art. 41 ustawy Pzp. Wszyscy Zmawiający zostali wymienieni w Rozdziale 2 SWZ, w poszczególnych częściach przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy o 5 dni (...) jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09130000 Mineralöl und Destillate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09134000 Gasöle, 09133000 Verflüssigtes Petroleumgas (LPG)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 -Gmina Miasta Gdańska (jej jednostki organizacyjne), Spółki z o.o. z udziałem Gminy oraz Spółka Eksploatator Sp. z o.o.,
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Zakup paliwa do samochodów oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu, wskazanych przez Zamawiającego, będzie prowadzony w systemie bezgotówkowym, na stacjach Wykonawcy. Obecnie Podmioty występujące wspólnie, 70-80% potrzeb w zakresie zakupów paliwa realizują na terenie swoich Gmin. Tylko około 20-30% ogółu potrzeb jest realizowane w formie tankowań „na trasie”, poza Gminami. W związku z tym, Wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z: 1) co najmniej dwóch stacji paliw napędowych i płynnych w każdym województwie, czynnych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniających tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- dla każdej z części zamówienia (razem 32 stacje) oraz 2) co najmniej jednej stacji paliw napędowych i płynnych, czynnej całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniającej tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- położonej w odległości nie większej niż: Dla części 1: 10 km od siedziby Urzędu Miejskiego w Gdańsku, liczonej według wskazań licznika pojazdu poruszającego się trasą najkrótszą; 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający (GMINA/SPÓŁKI) przewiduje „prawo opcji”, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp dla części 1 zamówienia: a) Prawo opcji obejmuje zakres rzeczowy wskazany w Opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Płatników/Odbiorców i zakłada zwiększenie ilości zapotrzebowania na paliwa w stosunku do zamówienia podstawowego o maksymalnie 20 % wynagrodzenia netto Wykonawcy za zamówienie podstawowe bez upustu, wskazanego w §4 ust. 1 umowy. b) Zasady realizacji prawa opcji dotyczące sposobu jego realizacji, sposobu zapłaty, naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do zamówienia podstawowego. c) Upust Wykonawcy w ramach prawa opcji będzie tożsamy do upustu stosowanego przy zamówieniu podstawowym. Cena realizacji prawa opcji będzie liczona w ten sam sposób, jak dla zamówienia podstawowego, tj. w sposób wskazany w §4 ust. 3-4 umowy. d) Dostawy objęte prawem opcji będą realizowane na warunkach i zasadach jak dla zamówienia podstawowego określonych w SWZ oraz umowie. e) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony w pkt 4.4.1. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. f) Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji zależeć będzie od faktycznych potrzeb i możliwości finansowych danego Płatnika/Odbiorcy. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji po wykonaniu zamówienia podstawowego w 80% dla poszczególnych Płatników/Odbiorców. g) Płatnik/Odbiorca powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w trakcie obowiązywania umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia określającego ilości i rodzaj paliwa, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń) może zostać złożone najpóźniej do dnia zakończenia obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa.
Los: LOT-0003
Titel: Cześć nr 2 - Powiat Pucki, Gmina Miasta Puck i Szpital Pucki Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Zakup paliwa do samochodów oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu, wskazanych przez Zamawiającego, będzie prowadzony w systemie bezgotówkowym, na stacjach Wykonawcy. Obecnie Podmioty występujące wspólnie, 70-80% potrzeb w zakresie zakupów paliwa realizują na terenie swoich Gmin. Tylko około 20-30% ogółu potrzeb jest realizowane w formie tankowań „na trasie”, poza Gminami. W związku z tym, Wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z: 1) co najmniej dwóch stacji paliw napędowych i płynnych w każdym województwie, czynnych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniających tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- dla każdej z części zamówienia (razem 32 stacje) oraz 2) co najmniej jednej stacji paliw napędowych i płynnych, czynnej całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniającej tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- położonej w odległości nie większej niż: Dla części 2: 10 km od siedziby Starostwa Powiatowego w Pucku, liczonej według wskazań licznika pojazdu poruszającego się trasą najkrótszą; 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 2
Los: LOT-0004
Titel: Cześć nr 3 - Gmina Nowy Staw (jej jednostki organizacyjne)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Zakup paliwa do samochodów oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu, wskazanych przez Zamawiającego, będzie prowadzony w systemie bezgotówkowym, na stacjach Wykonawcy. Obecnie Podmioty występujące wspólnie, 70-80% potrzeb w zakresie zakupów paliwa realizują na terenie swoich Gmin. Tylko około 20-30% ogółu potrzeb jest realizowane w formie tankowań „na trasie”, poza Gminami. W związku z tym, Wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z: 1) co najmniej dwóch stacji paliw napędowych i płynnych w każdym województwie, czynnych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniających tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- dla każdej z części zamówienia (razem 32 stacje) oraz 2) co najmniej jednej stacji paliw napędowych i płynnych, czynnej całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniającej tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- położonej w odległości nie większej niż: Dla części 3: 16 km od siedziby Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, liczonej według wskazań licznika pojazdu poruszającego się trasą najkrótszą; 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 3
Los: LOT-0005
Titel: Cześć nr 4 - Gmina Wejherowo (jej jednostki organizacyjne)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Zakup paliwa do samochodów oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu, wskazanych przez Zamawiającego, będzie prowadzony w systemie bezgotówkowym, na stacjach Wykonawcy. Obecnie Podmioty występujące wspólnie, 70-80% potrzeb w zakresie zakupów paliwa realizują na terenie swoich Gmin. Tylko około 20-30% ogółu potrzeb jest realizowane w formie tankowań „na trasie”, poza Gminami. W związku z tym, Wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z: 1) co najmniej dwóch stacji paliw napędowych i płynnych w każdym województwie, czynnych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniających tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- dla każdej z części zamówienia (razem 32 stacje) oraz 2) co najmniej jednej stacji paliw napędowych i płynnych, czynnej całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniającej tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- położonej w odległości nie większej niż: Dla części 4: 7 km od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 468 (byłej drogi krajowej nr 6) z ulicą Zamostną w Bolszewie, liczonej według wskazań licznika pojazdu poruszającego się trasą najkrótszą; 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 4
Los: LOT-0006
Titel: Cześć nr 5 - Muzeum Zamkowe w Malborku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym przy pomocy kart paliwowych do samochodów służbowych oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Zakup paliwa do samochodów oraz agregatów prądotwórczych i drobnego sprzętu, wskazanych przez Zamawiającego, będzie prowadzony w systemie bezgotówkowym, na stacjach Wykonawcy. Obecnie Podmioty występujące wspólnie, 70-80% potrzeb w zakresie zakupów paliwa realizują na terenie swoich Gmin. Tylko około 20-30% ogółu potrzeb jest realizowane w formie tankowań „na trasie”, poza Gminami. W związku z tym, Wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z: 1) co najmniej dwóch stacji paliw napędowych i płynnych w każdym województwie, czynnych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniających tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- dla każdej z części zamówienia (razem 32 stacje) oraz 2) co najmniej jednej stacji paliw napędowych i płynnych, czynnej całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, zapewniającej tankowanie pojazdów (w tym autobusów)- położonej w odległości nie większej niż: Dla części 5: 5 km od Muzeum Zamkowego w Malborku, liczonej według wskazań licznika pojazdu poruszającego się trasą najkrótszą, 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 5
Los: LOT-0008
Titel: Cześć nr 6 - Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o., Gdański Ogród Zoologiczny oraz Gmina Nowy Staw - dostawa oleju napędowego do zbiorników.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy, sprzedaż paliwa – oleju napędowego dla Podmiotów występujących wspólnie. 2. Sprzedaż paliwa polegać będzie na sukcesywnych dostawach oleju napędowego w ilościach hurtowych, autocysternami bezpośrednio do zbiorników następujących Podmiotów: a) Gminy Miasta Gdańska - Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, który posiada zbiornik o pojemności 5 000 litrów zlokalizowany przy ul. Kościerskiej 12 w Gdańsku. b) Gminy Nowy Staw (Urząd Miejski), która posiada dwa zbiorniki o pojemności 1 600 litrów oraz 2 500 litrów zlokalizowane na placu Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Obrońców Westerplatte 20 w Nowym Stawie. c) Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o., która posiada cztery zbiorniki podziemne o pojemności: 80 000 litrów, 40 000 litrów, 25 000 litrów oraz 15 000 litrów, zlokalizowane przy ul. Hallera 142 w Gdańsku na terenie Zajezdni Autobusowej. 3. Rodzaj oraz szacunkowa ilość paliwa przewidywana do zakupienia w okresie trwania umowy określona jest w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.46.2025 - część nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134000 Gasöle
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje „prawo opcji”, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp dla części 6 zamówienia, w zakresie dot. spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.(GAiT). 1) GAiT przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji w następującym zakresie: a) zwiększającym ilość m3 oleju napędowego o maksymalnie 20 % ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ jako zamówienie podst, czyli o 1 500 m3 oleju napędowego, przy czym dla: − oleju napędowego dla klimatu umiarkowanego - 20% ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ czyli 1 200 m3, − oleju napędowego dla klimatu arktycznego - 20% ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ czyli 300 m3 ; b) zmniejszającym ilość m3 oleju napędowego o maks. 20 % ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ jako zamówienie podst, czyli o 1 500 m3 oleju napędowego, przy czym: − oleju napędowego dla klimatu umiarkowanego - 20% ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ czyli 1 200 m3, − oleju napędowego dla klimatu arktycznego 20% ilości m3 oleju napędowego wskazanego w SWZ czyli 300 m3; 2) GAiT zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Spółki. Spółka może nie skorzystać z prawa opcji lub skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, a Wykonawcy w przypadku nie skorzystania przez Spółkę z prawa opcji nie przysługuje żadne roszczenie. 3) GAiT może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie, do wyczerpania maks. ilości określonych w pkt. 1) pow, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez GAiT z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń) może zostać złożone najpóźniej do dnia zakończenia obowiązywania umowy, tj. do dnia 31.12.2026 r. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa. 4) W przypadku skorzystania przez Spółkę z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do realizacji dostawy wynikającej z prawa opcji na zasadach określonych w SWZ oraz umowie. Dostarczony w ramach prawa opcji olej napędowy musi spełniać wszystkie wymogi zamówienia podstawowego. 5) Realizacja prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez GAiT w terminie na jaki zostanie zawarta umowa, pisemnego oświadczenia określającego zakres konkretnej dostawy. Realizacja prawa opcji nie stanowi zmiany warunków przedmiotu umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 6) GAiT skorzysta z prawa opcji jeżeli zaistnieje zasadność dostawy przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji, w szczególności lecz nie wyłącznie, w sytuacji gdy wskazana w SWZ ilość m3 paliwa okaże się niewystarczająca do realizacji przez Spółkę usług publicznego transportu autobusowego.