721722-2025 - Ergebnis
Polen – Dieselöl – Dostawy oleju napędowego i oleju opałowego na potrzeby PGO w Suwałkach Sp. z o. o.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy oleju napędowego i oleju opałowego na potrzeby PGO w Suwałkach Sp. z o. o.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywne, w miarę potrzeb, w okresie 36 miesięcy dostawy na potrzeby zakładu Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o. o. przy ul. Raczkowskiej 150A, 16-400 Suwałki: a) oleju napędowego bez biokomponentów, b) oleju opałowego lekkiego, o parametrach określonych warunkach technicznych przedmiotu zamówienia, zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ i jej załącznikach, przy wykorzystaniu środków transportu Wykonawcy. 2. Szacunkowa ilość przedmiotu zamówienia wynosi: a) olej napędowy – ok. 390.000 litrów, b) olej opałowy lekki – ok. 25.000 litrów. Ilości te są szacunkowe i służą Wykonawcy pomocniczo do przygotowania oferty i skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. Zamawiający nie jest obowiązany zrealizować zamówienia w pełnym wymiarze. Dostawy oleju napędowego i oleju opałowego będą wynikać z bieżących potrzeb Zamawiającego. 3. Warunki techniczne przedmiotu zamówienia: 1) Pożądane parametry towaru: a) olej napędowy musi spełniać parametry określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), przy czym oferowany olej napędowy musi być bez biokomponentów (typ B0) i zgodny w dniu upływu składania ofert, z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie; b) olej opałowy lekki musi spełniać parametry określone w Polskiej Normie PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” i posiadać parametry fizyko-chemiczne nie gorsze niż: Lp. Nazwa parametru: Jednostka miary Wartość 1. Gęstość w 15 °C kg/m3 max. 860 2. Wartość opałow MJ/kg min. 42,6 3. Temperatura zapłonu 0C min. 56 4. Lepkość kinematyczna w 20 °C mm2/s max. 6,00 5. Skład frakcyjny: -do 250 °C destyluje -do 350 °C destyluje %(V/V) %(V/V) max. 65 min. 85 6. Temperatura płynięci 0C max. -20 7. Pozostałość po koksowaniu z 10% pozostałości destylacyjnej %(m/m) max. 0,3 8. Zawartość siarki %(m/m) max. 0,1 9. Zawartość wod mg/kg max. 200 10. Zawartość zanieczyszczeń stałych mg/kg max. 24 11. Pozostałość po spopieleniu %(m/m) max. 0,01 12. Barwa czerwona 13. Barwnik typu Solvent Red 19 * mg/litr min. 6,3 * * Parametry znacznika oraz barwnika czerwonego muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022 poz. 2633). 4. Wymagania szczególne dotyczące realizacji zamówienia: 1) Dostawy bezwzględnie winne być zgodne ze wskazaną przez Zamawiającego ilością oleju napędowego i opałowego. Terminy dostaw i ilości paliw będą każdorazowo uzgadniane z Wykonawcą. W przypadku oleju napędowego jednorazowa dostawa wyniesie od 2.000 do 5.000 litrów, natomiast oleju opałowego od 2.000 do 10.000 litrów. 2) Dostarczony olej napędowy i olej opałowy powinien w całości odpowiadać parametrom określonym w ofercie Wykonawcy. Przy każdej dostawie należy dołączyć dane techniczne towaru. 3) W przypadku braku możliwości zatankowania jednorazowo wskazanej ilości oleju opałowego (za mały zbiornik), należy zatankować paliwo do maksymalnej pojemności zbiornika. 4) Wykonawca dostarczać będzie przedmiot zamówienia do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o. o., ul. Raczkowska 150A, 16-400 Suwałki. Dostarczony olej napędowy należy przelać do zbiornika o pojemności 5.000 litrów, natomiast na olej opałowy zakład posiada zbiornik podziemny o pojemności 10.000 litrów. 5) Paliwo musi być dostarczane samochodami cysternami wyposażonymi w sprawny legalizowany przepływomierz paliwa, pompę ssąco-tłoczącą oraz wąż do tankowania o długości umożliwiającej swobodne przepompowanie paliwa do zbiornika. 6) Podczas każdej dostawy, Zamawiający ma prawo żądać okazania aktualnego świadectwa legalizacji urządzenia pomiarowego o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na pojeździe dostawczym. 7) Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ilości dostarczanego paliwa. Transport odbieranego przez Zamawiającego paliwa będzie ewidencjonowany w systemie wagowym Zamawiającego. Ważenie dostarczanego przez Wykonawcę paliwa będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego, zlokalizowanej w zakładzie Zamawiającego i będzie potwierdzone dowodem ważenia. 8) Zamawiający, zastrzega sobie prawo pobrania w obecności osoby, która dostarczyła produkt, próbki oleju napędowego/opałowego i w przypadku wątpliwości co do jakości dostarczonego oleju napędowego/opałowego – skierowanie jej do badania do wybranego przez siebie laboratorium na koszt Wykonawcy. 9) Wykonawca zrealizuje pojedyncze zamówienie w terminie najpóźniej do 48 godzin od otrzymania zamówienia. 10) Dostawy winne być realizowane w godzinach pracy PGO w Suwałkach Sp. z o. o., tj. od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku. 11) W okresie zimowym olej napędowy musi być dostosowany do warunków zimowych, o tzw. „ polepszonych właściwościach niskotemperaturowych”. 12) Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia wielkości dostaw w stosunku do zapotrzebowania określonego w SWZ w przypadku zaistnienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu, np. niekorzystnych warunków atmosferycznych. 13) Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania w okresie realizacji umowy pełnej ilości zapotrzebowania określonego w SWZ. 14) Wykonawca powinien dostarczać olej napędowy i olej opałowy zgodnie z aktualnymi wymogami przepisów regulujących sposób transportowania paliw. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość dostarczanego olej napędowego i oleju opałowego i jest zobowiązany do przedstawienia wraz z dostawą aktualnego świadectwa jakości paliwa, poświadczonego przez producenta paliwa lub atestu akredytowanego laboratorium, w języku polskim. Świadectwo winno być powiązane z dowodem dostawy lub wydania, poprzez umieszczenie na nim numeru i daty dostawy lub wydania.
Vorherige Bekanntmachung587048-2025
Interne KennungD-8/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
Menge415 000 Liter
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.