721754-2023 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Niegowa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Niegowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Niegowa oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Zadanie obejmuje obsługę nieruchomości jednorodzinnych, nieruchomości wielorodzinnych, nieruchomości na której znajdują się domki letniskowe, i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, budynku Urzędu Gminy Niegowa, punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Niegowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ oraz wzorze umowy – załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że minimalna wielkość świadczenia stron, która zostanie zlecona Wykonawcy na podstawie zawartej umowy, wynosiła będzie nie mniej 80% szacowanej ilości odpadów prognozowanej do odbioru i transportu, gdzie planowana ilość tych odpadów w całym okresie obowiązywania umowy wynosi szacunkowo: 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 900 Mg 2) Odpady zebrane selektywnie ( tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe, szkło, papier) – 590 Mg 3) Bioodpady – 170 Mg 4) Popiół – 762 Mg 5) Wielkogabaryty – 350 Mg 6) Opony - 44 Mg 7) Odpady remontowe – 20 Mg 8) Zużyty sprzęt RTV I AGD – 6 Mg 9) Odzież i tekstylia – 1 Mg 10) Inne zebrane w PSZOK – 1 Mg
Interne Kennung: RPV.271.1.13.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art.138 ust.4 - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej , w sposób określony w art.63 ust.1 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone z zastosowaniem procedury o której mowa w art. 139 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2023 poz. 1605,1720 ) – dalej: ustawa Pzp.Zamawiający w oparciu o art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert,a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.W związku z zastosowaniem przez zamawiającego procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, zamawiający informuje, że nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16), zwanego dalej „JEDZ”. Zamawiający zażąda oświadczenia, o którym mowa w pkt. 2, wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie ) https://josephine.proebiz.com/pl/tender/48736/summary .W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi@niegowa.pl (nie dotyczy składania ofert).UWAGA! Przed przystąpieniem do składania oferty wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z Instrukcją korzystania z Platformy. Instrukcja korzystania z systemu dostępna jest na ww Platformie w zakładce Biblioteka Instrukcji i Linków. Przystępując do przetargu wykonawca jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 35 000,00 zł (trzydzieści pięć tysięcy złotych). Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku Krakowski Bank Spółdzielczy , Oddział w Niegowie numer konta : 69 8591 0007 0330 0920 5051 0007 z dopiskiem: wadium –odpady.Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).W przypadku wyboru formy niepieniężnej wadium Wykonawca zobowiązany jest wnieść je przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w formie oryginału np. e-gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, poręczenia), w postaci elektronicznej. Wadium wnoszone w formie innej niż w pieniądzu musi spełniać wymagania wynikające z ustawy Pzp, w szczególności określać bezwarunkowy, nieodwołalny obowiązek zapłaty na pierwsze żądanie Zamawiającego, w przypadkach określonych w ustawie Pzp oraz być ważne przez okres związania ofertą, określony w niniejszej SWZ. Zamawiający nie dopuszcza zapisów ograniczających wystąpienie o zapłatę do gwaranta w terminie ważności gwarancji, w sytuacjach innych niż wymienione w ustawie prawo zamówień publicznych. Wadium musi być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej 7.Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 14 Ustawy, Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymał wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, na potwierdzenie spełnienia warunku kryterium oceny ofert – normy emisji spalin. Wykonawca załącza do oferty dowody rejestracyjne pojazdów, które wskazał w ramach kryterium oceny ofert Wykonawca przyjmuje do wiadomości, iż w latach 2022-2023 Zamawiający nie korzystał z pojazdów, które odpowiadałyby warunkom określonym w art. 68a ust. 1 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o Elektromobilności i paliwach alternatywnych. Mając na względzie powyższe, wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia udziału pojazdów, o którym mowa w art. 68a ust. 1 ustawy o Elektromobilności i paliwach alternatywnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami w okresie realizacji zamówienia. Wykonawca wskazuje, iż do końca roku 2023 do realizacji zadania polegającego na odbiorze odpadów było wykorzystywane 3 pojazdów Przed podpisaniem umowy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (w przypadku wyboru ich oferty jako najkorzystniejszej) przedstawią Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców. Wykonawca wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy i usunięcia wad i usterek, w wysokości 5% całkowitej ceny ofertowej brutto. Draft gwarancji należy przesłać na min. 1 dzień roboczy przed dniem podpisania umowy, za pośrednictwem Platformy Josephine lub mailowo na adres przetargi@niegowa.pl, celem akceptacji. Wykonawca przedłoży, potwierdzona za zgodność z oryginałem, polisę OC na kwotę min. 300 000,00 zł Jeżeli, Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców albo unieważnić postępowanie
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen