2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa systemu nadzoru wizyjnego na terenie Portu Gdynia – NOWE OCZY PORTU II
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest modernizacja i przebudowa systemu dozoru wizyjnego ochrony w obszarze administrowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. (zwanego w dalszej treści SWZ systemem). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu Zamówienia obejmuje: 1) wykonanie i dostarczenie Zamawiającemu projektu budowlanego obejmującego: a) założenia minimalne Zamawiającego określone w załączniku nr 15 do SWZ (dokument stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego); b) uzupełnienie systemu w wymaganych punktach o dodatkowe elementy nośne (słupy kamerowe), oświetlenie terenu oraz odcinki kanalizacji technicznej, nowe przyłącza, itd., zgodnie z określonymi wymaganiami minimalnymi w załączniku nr 15 do SWZ (dokument stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego); c) przebudowę wszystkich pozostałych elementów zgodnie z dobrą praktyką instalatorską oraz wymaganiami nowo instalowanych urządzeń/systemów, z uzgodnieniami oraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń umożliwiających wykonanie robót budowlanych; 2) wykonanie i dostarczenie Zamawiającemu projektu wykonawczego obejmującego: a) założenia minimalne Zamawiającego określone w załączniku nr 15 do SWZ (dokument stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego); b) dostosowanie oprogramowania rejestrującego Milestone do ilości nowych licencji wynikających z rozbudowy systemu kamer; c) przeniesienie urządzeń nadzorczych „Nowe Oczy Portu I” do nowej lokalizacji; d) modernizację bazy SQL server do wersji standard oraz aktualizację oprogramowania systemowego do aktualnej wersji modernizację serwerów wraz z macierzą archiwizującą, e) modernizację stacji roboczych wraz z monitorami; f) modernizację i uzupełnienie punktów kamerowych; g) budowa nowego węzła sieciowego dla potrzeb wpięcia macierzy i serwerów przy ul. Chrzanowskiego 15; h) modernizację sieci lokalnej, połączeń światłowodowych, urządzeń sieciowych; i) rozbudowa systemu zasilania gwarantowanego; j) uzupełnienie systemu w wymaganych punktach o dodatkowe elementy nośne (słupy kamerowe), oświetlenie terenu oraz odcinki kanalizacji technicznej, nowe przyłącza, itp., k) przebudowę wszystkich pozostałych elementów zgodnie z dobrą praktyką instalatorską oraz wymaganiami nowoinstalowanych urządzeń/systemów; l) budowę odcinka światłowodowego 144J w mikrorurce, która wymaga niezbędnych uzgodnień z Orange; 3) zakup i dostawę urządzeń oraz licencji na oprogramowanie, oraz wykonanie kompleksowych robót budowlanych i instalacyjnych zgodnie z ww. projektem budowlanym oraz projektem wykonawczym, o których mowa w pkt 1) i 2) niniejszego ustępu i założeniami minimalnymi Zamawiającego określonymi w załączniku 15 do SWZ (dokument stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego), w tym: a) dostarczenie głównych elementów składowych systemu opisanych w Rozdziale IV SWZ, b) demontaż i utylizacja starych niefunkcjonujących elementów modernizowanych systemów dozoru wizyjnego, c) opracowanie dokumentacji powykonawczej, dokumentacji techniczno-ruchowej i instrukcji eksploatacji, 4) szkolenia z zakresu obsługi systemu w siedzibie Zamawiającego po odbiorze działającego systemu obejmujące: a) szkolenie użytkowników w podstawowym zakresie funkcjonalnym systemu, b) szkolenie, w formie warsztatowej, administratorów systemu w zakresie konfigurowania urządzeń oraz oprogramowania zarządzającego systemem; 5) świadczenie serwisu gwarancyjnego i eksploatacyjnego zainstalowanego systemu w okresie udzielonej gwarancji, tj: 36 miesięcy, zgodnie z wzorem Umowy na sprawowanie serwisu gwarancyjnego systemów oraz wymogami producentów 3. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia został określony w załącznikach do SWZ (dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego), tj.: a) Opracowaniu dotyczącym głównych założeń przedmiotu Zamówienia wraz z minimalnymi wymaganiami głównych urządzeń i materiałów związanych z modernizacją i rozbudową systemu telewizji dozorowej CCTV terenu Portu Gdynia – Nowe Oczy Portu II ( załącznik nr 15 do SWZ); b) Rysunku poglądowym lokalizacji kamer 1 ( załącznik nr 16 do SWZ); c) Rysunku poglądowym lokalizacji kamer 2 ( załącznik nr 17 do SWZ); d) Schemacie ideowym połączeń sieciowych ( załącznik nr 18 do SWZ). 4. Dokumenty wskazane w ust. 3 powyżej oraz projekt powykonawczy obecnego systemu NOP I – załącznik nr 19 do SWZ, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego i zostaną przekazane do wglądu Wykonawcom w trakcie wizji lokalnej o której mowa poniżej, po złożeniu wniosku o ich udostępnienie na warunkach określonych w SWZ. 5. Przed sporządzeniem oferty Wykonawca powinien zapoznać się z informacją o terenie wykonywania robót i przedmiocie Zamówienia przekazaną przez Zamawiającego w materiałach przetargowych oraz na obowiązkowej wizji lokalnej. Zgodnie z art. 131 ust. 2 Ustawy Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej oraz sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów o których mowa w ust. 3 i ust. 4 powyżej w siedzibie Zamawiającego przy ul. Rotterdamskiej 9 w Gdyni. 6. W dniu 26.09.2025 roku o godz. 11:00 odbędzie się obowiązkowa wizja lokalna z udziałem Zamawiającego oraz zostaną przekazane do wglądu dokumenty o których mowa w ust. 3 i ust. 4 powyżej. W celu uczestniczenia w wizji lokalnej należy złożyć wniosek na wzorze zgodnym z załącznikiem nr 3 do SWZ wraz z oświadczeniem dotyczącym tajemnicy przedsiębiorstwa. Wniosek należy złożyć przez platformę LOGINTRADE https://port-gdynia.logintrade.net/, o której mowa w Rozdziale XII SWZ w postaci elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną w terminie 3 dni przed planowana wizją lokalną . Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale IV SWZ. Warunkiem uczestnictwa w wizji lokalnej i wglądu do dokumentów jest wpis na listę podmiotów posiadających świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego - aktualną na dzień składania ww. wniosku oraz podpisanie przez osobę uczestniczącą w wizji oświadczenia dotyczącego tajemnicy przedsiębiorstwa przekazanego na wizji lokalnej.
Interne Kennung: MZ/227/SWZ-11/MŁ/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32240000 Fernsehkameras
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51312000 Installation von Fernsehgeräten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 31310000 Verteilungsnetze, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 32562100 Glasfaserkabel für die Informationsübertragung, 32562300 Glasfaserkabel für die Datenübertragung, 32420000 Netzausrüstung, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 50300000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Personalcomputern, Büromaschinen, Fernmeldeanlagen und audiovisuellen Anlagen, 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest modernizacja i przebudowa systemu dozoru wizyjnego ochrony w obszarze administrowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. (zwanego w dalszej treści SWZ systemem). Szczegółowe informacje zawarte są w SWZ.