722177-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Konkurs dwuetapowy studialno-realizacyjny na opracowanie koncepcji urbanistycznej rewitalizacji obszaru Centrum Michałowic oraz koncepcji architektonicznej budynku Centrum Aktywności Lokalnej
Wettbewerbsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKonkurs dwuetapowy studialno-realizacyjny na opracowanie koncepcji urbanistycznej rewitalizacji obszaru Centrum Michałowic oraz koncepcji architektonicznej budynku Centrum Aktywności Lokalnej
BeschreibungKonkurs jest konkursem studialno-realizacyjnym. Na podstawie części realizacyjnej Pracy konkursowej zostanie wykonana Dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji Inwestycji. Część studialna Koncepcji konkursowej zostanie wykorzystana przez Organizatora zgodnie z postanowieniami Regulaminu tj. do celów planistycznych Gminy Michałowice. Zakres opracowania konkursowego oraz przedmiot konkursu zostały szczegółowo za-znaczone i opisane w Materiałach do konkursu (Załączniki nr 7a i 7b do Regulaminu). Nagrodami w Konkursie są nagrody pieniężne oraz zaproszenie Uczestnika konkursu którego Praca konkursowa otrzymała I Nagrodę do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie zakresu realizacyjnego Pracy konkursowej. Jeżeli negocjacje prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki z Uczestnikiem konkursu wybranej Pracy konkursowej nie doprowadzą do zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może zaprosić do negocjacji w tym trybie uczestnika konkursu, którego praca konkursowa otrzymała drugą w kolejności najwyższą ocenę. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do Regulaminu. PRZEDMIOT KONKURSU a) Opracowanie studialne (ETAP I): Część studialna Przedmiotem konkursu w części studialnej jest koncepcja rewitalizacji obszaru Centrum Michałowic polegająca na opracowaniu założeń, które posłużą do przygotowania wytycznych dla Miejscowego Planu Rewitalizacji. Intencją Zamawiającego jest uzyskanie rozwiązań, które przedstawiałyby kierunki rozwoju i możliwości zmian, w większości zagospodarowanej przestrzeni w ramach istniejącego układu urbanistycznego i komunikacyjnego. Część realizacyjna Przedmiotem konkursu w części realizacyjnej jest zaprezentowanie rozwiązań przestrzennych oraz funkcjonalnych budynku Centrum Aktywności Lokalnej i jego najbliższego otoczenia. Intencją Zamawiającego jest uzyskanie koncepcji, która w sposób uproszczony przedstawia główne założenia i kierunki projektowe pod względem funkcjonalno-przestrzennym budynku Centrum Aktywności Lokalnej. jest koncepcja architektoniczna wielofunkcyjnego budynku Centrum Aktywności Lokalnej na działkach ew. nr 1327/7, 1328 oraz 1324 obręb Michałowice Osiedle 0005 w gminie Michałowice. b) Praca konkursowa (ETAP II): Część studialna: Część studialna Pracy konkursowej jest kontynuacją części studialnej Opracowania studialnego. Przedmiotem konkursu w tej części jest koncepcja architektoniczno-urbanistyczna uszczegóławiająca i rozwijająca propozycje projektowe w zakresie opisanym w Rozdziale VII. Część realizacyjna: Zakres realizacyjny Pracy konkursowej jest kontynuacją części realizacyjnej Opracowania Studialnego. Przedmiotem konkursu w tej części jest szczegółowa koncepcja architektoniczna wielofunkcyjnego budynku Centrum Aktywności Lokalnej na działkach ew. nr 1327/7, 1328 oraz 1324 obręb Michałowice Osiedle 0005 w gminie Michałowice wraz z za-gospodarowaniem. Zastosowane rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne i programowe, w części studialnej i realizacyjnej Opracowania studialnego i Pracy konkursowej, stanowić będą początek rewitalizacji i punkt wyjściowy dla pozostałych terenów zdegradowanych w centrum Michałowic. Nagrodami w konkursie są Nagrody pieniężne w łącznej kwocie 135 000,00 zł netto (I Nagroda – 45 000,00 zł netto, II Nagroda – 35 000,00 zł netto i III Nagroda – 25 000,00 zł netto oraz dwie (2) Nagrody pieniężne w formie wyróżnień w wysokości 15 000,00 zł netto każda a także zaproszenie Uczestnika konkursu, którego Praca konkursowa otrzymała I Nagrodę do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Nagrody zostały szczegółowo omówione w Rozdziale IX Regulaminu konkursu Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego. a) Etap Kwalifikacyjny: – Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału IV Regulaminu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu; – Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Opracowań studialnych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora obiektywne wymagania określone w Rozdziale IV Regulaminu. b) Etap I Konkursu - składanie i ocena Opracowań studialnych: – Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do skła-dania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale V Regula-minu; – Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podsta-wie kryteriów określonych w Rozdziale VI Regulaminu oraz wyłonienie do pięciu (5) najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu; – Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opra-cowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c) Etap II Konkursu – składanie i ocena Prac Konkursowych oraz rozstrzygnięcie Konkursu: – Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezen-tacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale VII Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VIII Regulaminu. – Rozstrzygnięcie konkursu, czyli wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału IX Regulaminu; – Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu; – Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu.
Interne Kennung1083
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensKonkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego. a) Etap Kwalifikacyjny: – Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału IV Regulaminu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu; – Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Opracowań studialnych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora obiek-tywne wymagania określone w Rozdziale IV Regulaminu. b) Etap I Konkursu - składanie i ocena Opracowań studialnych: – Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do skła-dania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale V Regula-minu; – Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podsta-wie kryteriów określonych w Rozdziale VI Regulaminu oraz wyłonienie do pięciu (5) najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu; – Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opra-cowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c) Etap II Konkursu – składanie i ocena Prac Konkursowych oraz rozstrzygnięcie Konkursu: – Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezen-tacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale VII Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VIII Regulaminu. – Rozstrzygnięcie konkursu, czyli wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału IX Regulaminu; – Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu; – Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. Do Konkursu mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień pu-blicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) oraz przygotowany na jej podstawie Regulamin konkursu
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 79932000 Innenarchitektendienste, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
LosLOT-0001