See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy oleju opałowego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego w okresie od IV kw. 2025 r. do III kw. 2026 r., w łącznej ilości 2550,40 m3 do 436 obiektów (lokalizacji) na terenie całej Polski. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Zamówienie podzielono na 17 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 560546-2025
Interne Kennung: BZ.26.432.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na aktualnie utrzymujące się niskie notowania cen hurtowych oleju opałowego publikowane na stronie internetowej Orlen S.A. i bardzo nierównomierny stopień realizacji wartościowej i ilościowej 20 dotychczas obowiązujących umów, zachodzi pilna konieczność przeprowadzenia nowego postępowania przetargowego, celem jak najszybszego wyłonienia nowych wykonawców na dostawę oleju opałowego w trakcie nowego sezonu grzewczego 2025/2026. Tym samym zachodzi potrzeba skrócenia terminu składania ofert, gdyż jest to uzasadnione ze względu na stan faktyczny i konieczność zachowania ciągłości działania placówek pocztowych, tj. konieczność bieżącego i ciągłego ich zaopatrzenia w energię cieplną.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 t.j.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w związku z art. 5 ust. 4 pkt. 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środka komunikacji elektronicznej - Platformy MarketPlanet (zwanej dalej „Platformą”) pod adresem: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Województwo opolskie i śląskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 73,4 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 09135000 Heizöle
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Minimalna wielkość w jakiej nastąpi realizacja zamówienia, wynosi 75 % ilości oleju opałowego, określonej w § 1 ust. 1 Projektu umowy. Pozostała ilość oleju nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego zakupu oraz nie może stanowić podstawy do zgłaszania przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
Los: LOT-0002
Titel: Województwo świętokrzyskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 75,1 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Województwo małopolskie i podkarpackie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 89,4 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Województwo warmińsko – mazurskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 285,30 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Województwo kujawsko – pomorskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 358,7 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Województwo pomorskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 251,1 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Województwo zachodniopomorskie (obszar koszaliński)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 46,00 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Województwo zachodniopomorskie (obszar szczeciński)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 116,40 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Województwo mazowieckie (obszar ciechanowski i płocki)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 117,70 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 9
Los: LOT-0010
Titel: Województwo mazowieckie (obszar ostrołęcki i siedlecki)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 198,40 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 10
Los: LOT-0011
Titel: Województwo lubelskie (obszar lubelski)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 64,70 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 11
Los: LOT-0012
Titel: Województwo lubelskie (obszar hrubieszowski)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 51,60 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 12
Los: LOT-0013
Titel: Województwo podlaskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 161,00 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 13
Los: LOT-0014
Titel: Województwo łódźkie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 190,3 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 14
Los: LOT-0015
Titel: Województwo wielkopolskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 262,5 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 15
Los: LOT-0016
Titel: Województwo lubuskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 26,7 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 16
Los: LOT-0017
Titel: Województwo dolnośląskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 182,1 m3 oleju.
Interne Kennung: Część 17