7222-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) dla potrzeb jednostek organizacyjnych Powiatu Włocławskiego i Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) dla potrzeb jednostek organizacyjnych Powiatu Włocławskiego i Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji - w okresie od dnia 01.01.2025r. do 31.12.2025r. - do 57 punktów poboru (PPE), szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ (Wykaz PPE) , o łącznym szacowanym wolumenie – 946 614 kWh. 2.Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przy uwzględnieniu energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje zużytej energii wyprodukowanej we własnym zakresie. 3.Postępowaniem objęto PPE, w których są zamontowane panele fotowoltaiczne. W odniesieniu do tych PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta. 4.Rozliczenia system net-metering (poz. 24-38 Załącznika nr 1 do SWZ) Wykonawca będzie dokonywał rozliczenia ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci w celu jej zużycia na potrzeby własne przez Prosumenta wytwarzającego energię elektryczną w mikroinstalacji o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej: a) większej niż 10 kW – w stosunku ilościowym 1 do 0,7 b) nie większej niż 10 kW – w stosunku ilościowym 1 do 0,8. 5. Rozliczenia system net-biling (poz. 40 oraz 41 Załącznika nr 1 do SWZ)1) Wartość energii elektrycznej wyznaczana będzie zgodnie z postanowieniami art. 4b Ustawy o OZE 2) Wykonawca w celu prowadzenia rozliczeń według systemu net-billing prowadzić będzie konto dla Prosumenta energii odnawialnej, na którym ewidencjonowana będzie ilość energii elektrycznej i wartości energii elektrycznej oraz wynikająca z nich wartość środków należna Prosumentowi za energię elektryczną wprowadzoną do sieci - Depozyt Prosumencki. Kwota środków stanowiąca Depozyt Prosumencki może być rozliczana na koncie prosumenckim przez 12 miesięcy od dnia przypisania jej jako Depozyt Prosumencki na koncie Prosumenta. Wysokość ewentualnej nadpłaty (niewykorzystanej w okresie 12 miesięcy), zwracanej przez Wykonawcę, nie może przekroczyć 20% (dwudziestu procent) wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy zwrot nadpłaty. 6.Zamawiający zobowiązany jest poinformować wykonawcę o zmianach wpływających na sposób prowadzenia rozliczeń, w szczególności o utracie statusu Prosumenta, zmianach łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej mikroinstalacji, rodzaju źródła energii w mikroinstalacji, trwałego odłączenia mikroinstalacji od sieci OSD, w terminie do 14 dni od dnia zmiany. 7.Standardy jakościowe. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostaw energii elektrycznej oraz świadczenia usług dystrybucji odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują:1)Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U 2023 poz. 819 z późn.zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (t.j. Dz.U. 2024, poz. 904). 2)Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora, która określa:•grupy taryfowe i szczegółowe kryteria kwalifikowania odbiorców do tych grup;•sposób ustalania opłat za przyłączenie do sieci Operatora, zaś w przypadku przyłączenia do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV także ryczałtowe stawki opłat;•stawki opłat za świadczenie usługi dystrybucji i warunki ich stosowania, z uwzględnieniem podziału na stawki wynikające z:•dystrybucji energii elektrycznej (składniki zmienne i stałe stawki sieciowej),•korzystania z krajowego systemu elektroenergetycznego (stawki jakościowe),•odczytywania wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych i ich bieżącej kontroli (stawki abonamentowe),•przedterminowego rozwiązania kontraktów długoterminowych (stawki opłaty przejściowej),•zapewnienia dostępności energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w krajowym systemie elektroenergetycznym (stawka opłaty OZE),•zapewnienia średnioterminowego i długoterminowego bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych (stawka opłaty mocowej);•sposób ustalania bonifikat za niedotrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej i standardów jakościowych obsługi odbiorców;•sposób ustalania opłat za:- ponadumowny pobór energii biernej,- przekroczenia mocy umownej,- nielegalny pobór energii elektrycznej,•opłaty za usługi wykonywane na dodatkowe zlecenie odbiorcy;•opłaty za wznowienie dostarczania energii elektrycznej po wstrzymaniu jej dostaw.8.Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w poszczególnych PPE, mocy instalacji OZE opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ Wykaz punktów poboru.9.Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 10.Zamawiający jako dostawcę rezerwowego wskazuje Energa Obrót S.A.
Vorherige Bekanntmachung: 649282-2024
Interne Kennung: ZP.272.1.12.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001