722241-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Żednia w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Żednia w roku 2026
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej na szkółce leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Żednia w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej na szkółce leśnej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”; Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej"; Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej”; Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej". Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) a także w Załączniku nr. 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ oraz Załącznika nr. 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz w Załączniku nr. 3.5. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) oraz prace ochrony przeciwpożarowej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opisy zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej zostały zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet I – leśnictwa: Jałówka, Cisówka; Pakiet II – leśnictwa: Łuplanka, Podozierany, Nowa Wola, Kazimierzowo; Pakiet III – leśnictwa: Królowy Most, Cieliczanka, Pieszczaniki; Pakiet IV – leśnictwa: Kołodno, Stanek, Żednia; Pakiet V – leśnictwa: Rudnica, Kozi Las; Pakiet VI – leśnictwa: Borsukowina, Słomianka; Pakiet VII – leśnictwa: Sokole, Kokotowo; Pakiet VIII – leśnictwa: Folwarki, Zabłudów, Michałowo, Trześcianka. Pozostałe wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zostały określone w Rozdziale 3 SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungSA.270.61.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I - leśnictwa: Jałówka, Cisówka.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Żednia w roku 2026.
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet II - leśnictwa: Łuplanka, Podozierany, Nowa Wola, Kazimierzowo.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej na szkółce leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Żednia w roku 2026.
LosLOT-0003
TitelPakiet III - leśnictwa: Królowy Most, Cieliczanka, Pieszczaniki.
LosLOT-0004
TitelPakiet IV - leśnictwa: Kołodno, Stanek, Żednia.
LosLOT-0005
TitelPakiet V - leśnictwa: Rudnica, Kozi Las.
LosLOT-0006
TitelPakiet VI - leśnictwa: Borsukowina, Słomianka.
LosLOT-0007
TitelPakiet VII - leśnictwa: Sokole, Kokotowo.
LosLOT-0008
TitelPakiet VIII - leśnictwa: Folwarki, Zabłudów, Michałowo, Trześcianka.