See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa leśnego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa leśnego wynikające z Załączników nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załączników nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określają Załączniki nr 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 do SWZ. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Szczegółowy zakres zamówienia określa SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 562151-2025
Interne Kennung: NZ.270.1.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 28.08.2025 roku (przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 27.08.2025 roku) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej Ogłoszenie to zostało opublikowane w DZ.U.U.E w dniu 28.08.2025 roku - nr dziennika OJ S 164/2025, nr ogłoszenia 562151-2025.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - Leśnictwa: Kapałów i Salachowy Bór (Podstawowe usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Kapałów i Salachowy Bór).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2.1 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2.1 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne oraz prace ochrony przeciwpożarowej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3.1do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej został zawarty w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2.1 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Radoszyce bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej bądź z zagwarantowaniem prawidłowej ochrony przeciwpożarowej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których mowa zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, o których mowa będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych Wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę. Podstawą do udzielania zamówień, o których mowa będzie również konieczność wykonania usług w trybie pilnym, ze szczególnym wskazaniem na prace i czynności zmierzające do usunięcia skutków zdarzeń przyrodniczych, atmosferycznych lub losowych, takich jak: wiatrołomy, okiść, atak szkodników, pożarzysko etc. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Radoszyce
Interne Kennung: Pakiet 01 - Leśnictwa: Kapałów i Salachowy Bór.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej lub związanych z zagwarantowaniem odpowiedniego poziomu ochrony przeciwpożarowej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - Leśnictwa: Krzyżówki, Zalesie i Szkółka Leśna "Czapla" (Podstawowe usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Krzyżówki i Zalesie oraz w Szkółce Leśnej „Czapla).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa leśnego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa leśnego wynikające z Załącznika nr 2.2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.2 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne oraz prace ochrony przeciwpożarowej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3.2 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej został zawarty w Załączniku nr 3.2 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa leśnego obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2.2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Radoszyce bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej bądź z zagwarantowaniem prawidłowej ochrony przeciwpożarowej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których zawarty został w Załączniku nr 3.2 do SWZ. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, o których mowa będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych Wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę. Podstawą do udzielania zamówień, o których mowa będzie również konieczność wykonania usług w trybie pilnym, ze szczególnym wskazaniem na prace i czynności zmierzające do usunięcia skutków zdarzeń przyrodniczych, atmosferycznych lub losowych, takich jak: wiatrołomy, okiść, atak szkodników, pożarzysko etc. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Radoszyce (wyjątek stanowią prace z zakresu nasiennictwa leśnego). Zamawiający umożliwia Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie korzystanie ze sprzętu będącego własnością Zamawiającego (na czas prowadzenia prac w Szkółce Leśnej „Czapla”- Pakiet 02), na podstawie umowy o odpłatne korzystanie z rzeczy, za zapłatą czynszu wg stawek wskazanych w SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 02 - Leśnictwa: Krzyżówki, Zalesie i Szkółka Leśna "Czapla".
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - Leśnictwa: Czapla i Ruda Pilczycka (Podstawowe usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Czapla i Ruda Pilczycka).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2.3 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2.3 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.3 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne oraz prace ochrony przeciwpożarowej(czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3.3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej został zawarty w Załączniku nr 3.3 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2.3 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Radoszyce bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej bądź z zagwarantowaniem prawidłowej ochrony przeciwpożarowej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których zawarty został w Załączniku nr 3.3 do SWZ. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, te będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zamówienia, o których mowa będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych Wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę. Podstawą do udzielania zamówień, o których mowa będzie również konieczność wykonania usług w trybie pilnym, ze szczególnym wskazaniem na prace i czynności zmierzające do usunięcia skutków zdarzeń przyrodniczych, atmosferycznych lub losowych, takich jak: wiatrołomy, okiść, atak szkodników, pożarzysko etc. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Radoszyce.
Interne Kennung: Pakiet 03 - Leśnictwa: Czapla i Ruda Pilczycka.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - Leśnictwa: Lipa i Radoszyce (Podstawowe usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Lipa i Radoszyce).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2.4 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2.4 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.4 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne oraz prace ochrony przeciwpożarowej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3.4 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej został zawarty w Załączniku nr 3.4 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2.4 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Radoszyce bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej bądź z zagwarantowaniem prawidłowej ochrony przeciwpożarowej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których zawarty został w Załączniku nr 3.4 do SWZ. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, te będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zamówienia, o których mowa będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych Wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę. Podstawą do udzielania zamówień, o których mowa będzie również konieczność wykonania usług w trybie pilnym, ze szczególnym wskazaniem na prace i czynności zmierzające do usunięcia skutków zdarzeń przyrodniczych, atmosferycznych lub losowych, takich jak: wiatrołomy, okiść, atak szkodników, pożarzysko etc. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Radoszyce.
Interne Kennung: Pakiet 04 - Leśnictwa: Lipa i Radoszyce.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - Leśnictwo Szkucin (Podstawowe usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Szkucin).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2.5 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2.5 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.5 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne oraz prace ochrony przeciwpożarowej(czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3.5 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych oraz prac ochrony przeciwpożarowej został zawarty w Załączniku nr 3.5 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, użytkowania ubocznego, turystycznego zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2.5 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Radoszyce bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej bądź z zagwarantowaniem prawidłowej ochrony przeciwpożarowej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których zawarty został w Załączniku nr 3.5 do SWZ. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, te będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zamówienia, o których mowa będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych Wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę. Podstawą do udzielania zamówień, o których mowa będzie również konieczność wykonania usług w trybie pilnym, ze szczególnym wskazaniem na prace i czynności zmierzające do usunięcia skutków zdarzeń przyrodniczych, atmosferycznych lub losowych, takich jak: wiatrołomy, okiść, atak szkodników, pożarzysko etc. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Radoszyce.
Interne Kennung: Pakiet 05 - Leśnictwo Szkucin.