See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, konserwacji i naprawy dróg leśnych, łowiectwa w OHZ, gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, konserwacji i naprawy dróg leśnych, łowiectwa w OHZ, gospodarki łąkowo-rolnej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 654945-2024
Interne Kennung: SA.270.14.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: nie dotyczy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - leśnictwa: Kostkowo, Olszewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Kostkowo, Olszewo.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - leśnictwa: Kiełpiny, Słup, Gródki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Kiełpiny, Słup, Gródki.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - leśnictwa: Płośnica, Turza Wielka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Płośnica, Turza Wielka.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - leśnictwa: Grzybiny, Filice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Grzybiny, Filice.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - leśnictwa: Klonowo, Sarnia Góra
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych, gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Klonowo, Sarnia Góra.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - leśnictwa: Borówno, Nowy Dwór
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Borówno, Nowy Dwór.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - leśnictwa: Bryńsk, Lubowidz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Bryńsk, Lubowidz.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 VII
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - leśnictwa: Konopaty, Majdany, Ośrodek Hodowli Zwierzyny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz konserwacji i naprawy dróg leśnych, łowiectwa w OHZ, gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w leśnictwach: Konopaty, Majdany, Ośrodek Hodowli Zwierzyny.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 VIII
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - szkółka leśna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w roku 2025 w szkółce leśnej.
Interne Kennung: SA.270.14.2024 IX