2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zorganizowanie i przeprowadzenie Zimowej akademii specjalistów oraz Zimowych szkół talentów
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie Zimowej akademii specjalistów oraz Zimowych szkół talentów, przy czym: 1)Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie zostało podzielone na 2 (dwie) części: •Część nr 1: zorganizowanie i przeprowadzenie jednej czterodniowej (4 dni, 3 noclegi) Zimowej Akademii Specjalistów dla 40 uczestników w ramach projektu „Regionalne wsparcie edukacji włączającej”, •Część nr 2: zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch siedmiodniowych (7 dni, 6 noclegów) Zimowych szkół talentów dla 80 uczestników w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, 2)Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną/ne część/części zamówienia. 2.Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 został określony w załączniku nr 1a do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 został określony w załączniku nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 3.Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 4.We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 5.W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 6.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 8.Podwykonawstwo: 1)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2)W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3)Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4)Powierzenie części Podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 9.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp 10.DOTYCZY CZĘŚCI NR 1: Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Szczegóły w Rozdziale IV SWZ. DOTYCZY CZĘŚCI NR 2: Z uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie stawia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 11.DOTYCZY CZĘŚCI NR 2: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca był wpisany do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych i tym samym spełniał wymogi ustawy z dnia 24 listopada 2017 roku o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2211 z późn. zm.). 12.Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 13.Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 14.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 15.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 16.Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 17.Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN. 18.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 19.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 20.Zamawiający nie żąda złożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: DAZ-Z.272.76.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej. 2.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane winny być za pośrednictwem Platformy zakupowej za pomocą formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 3.Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy zakupowej poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. 4.Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: zamowienia@pomorskie.eu. 5.Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej. Informacje, zawiadomienia, zmiany, odpowiedzi - Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie zakupowej. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej do konkretnego Wykonawcy. 6.Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie zakupowej przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 7.Zamawiający wskazuje niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej, tj.: 1)stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kb/s; 2)przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”. Ponadto Zamawiający informuje, że występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować programem do archiwizacji np. 7-Zip) przy maksymalnej wielkości 150 MB. 8.Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1)akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej Platformy pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, 2)zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 9.Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp. 10. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej, dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: Instrukcje dla Wykonawców. Pozostałe informacje zawarte na Platformie, a nie dotyczące technicznego z niej korzystania, nie są wiążące dla Wykonawców. 11.W zakresie kwestii nieuregulowanych niniejszą SWZ obowiązują przepisy ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zorganizowanie i przeprowadzenie jednej czterodniowej (4 dni, 3 noclegi) Zimowej Akademii Specjalistów dla 40 uczestników w ramach projektu „Regionalne wsparcie edukacji włączającej”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie Zimowej akademii specjalistów oraz Zimowych szkół talentów, przy czym: 1)Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie zostało podzielone na 2 (dwie) części: Część nr 1: zorganizowanie i przeprowadzenie jednej czterodniowej (4 dni, 3 noclegi) Zimowej Akademii Specjalistów dla 40 uczestników w ramach projektu „Regionalne wsparcie edukacji włączającej”, Część nr 2: zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch siedmiodniowych (7 dni, 6 noclegów) Zimowych szkół talentów dla 80 uczestników w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, 2)Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną/ne część/części zamówienia. 2.Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 został określony w załączniku nr 1a do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 został określony w załączniku nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 1.O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.Zamawiający wymaga spełnienia warunku udziału w postępowaniu, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 1)dotyczy części nr 1: Wykonawca skieruje do przeprowadzenia Zimowej Akademii Specjalistów 3 (trzech) ekspertów. Przy czym każdy z ekspertów w okresie ostatnich 8 (ośmiu) lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w niniejszym postępowaniu, przeprowadził co najmniej 30 godzin dydaktycznych szkoleń lub/i warsztatów lub/i wykładów lub/i seminariów lub/i konferencji lub/i spotkań lub/i paneli dyskusyjnych dotyczących edukacji włączającej. •Przez edukację włączającą Zamawiający rozumie podejście w kształceniu i wychowaniu, którego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich osób uczących się poprzez zapewnienie im pełni rozwoju osobistego na miarę swoich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne. •Godzina dydaktyczna jest równa 45 minutom. Dotyczy wszystkich części zamówienia: -Jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innego podmiotu (podmiot trzeci), warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli spełnia go w całości ten podmiot. -Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. -Odnośnie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą oni polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. -W przypadku posługiwania się przez Wykonawcę cudzym potencjałem (podmiot trzeci), Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. -Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 1.Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1)dotyczy części nr 1: a.wykaz osób (załącznik nr 6a do SWZ), na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdz. VIII ust. 2 pkt 1) SWZ, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; b.oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do SWZ) w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
Interne Kennung: Część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: DOTYCZY CZĘŚCI NR 1: 1) W przypadku potrzeby zwiększenia liczby organizacji Zimowej Akademii Specjalistów, Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Opcja zakłada zwiększenie przedmiotu zamówienia o maksymalnie 100% zamówienia podstawowego, tj. o jedną Zimową Akademię Specjalistów (4 dni i 3 noclegi) dla maksymalnie 40 Uczestników przy zachowaniu ceny jednostkowej brutto za osobę wskazanej dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem, iż dodatkowa Zimowa Akademia Specjalistów odbędzie się w okresie trwania ferii zimowych ustalonych dla województwa pomorskiego w roku szkolnym 2025/2026 w terminie od dnia 26.01.2026 r. do dnia 29.01.2026 r. 2) Prawo opcji będzie przejawiać się tym, że Zamawiający może zlecić organizację Zimowej Akademii Specjalistów dla określonej liczby osób, z zastrzeżeniem pkt 1) powyżej, przy czym Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 3) Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie do dnia 9 stycznia 2026 r. na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo. 4) Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu Umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dodatkowa Zimowa Akademia Specjalistów musi zostać zrealizowana zgodnie z warunkami OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) jak dla zamówienia podstawowego oraz Umowy (załącznik nr 2 do SWZ) i zgodnie z ofertą Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch siedmiodniowych (7 dni, 6 noclegów) Zimowych szkół talentów dla 80 uczestników w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie Zimowej akademii specjalistów oraz Zimowych szkół talentów, przy czym: 1)Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie zostało podzielone na 2 (dwie) części: Część nr 1: zorganizowanie i przeprowadzenie jednej czterodniowej (4 dni, 3 noclegi) Zimowej Akademii Specjalistów dla 40 uczestników w ramach projektu „Regionalne wsparcie edukacji włączającej”, Część nr 2: zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch siedmiodniowych (7 dni, 6 noclegów) Zimowych szkół talentów dla 80 uczestników w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, 2)Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną/ne część/części zamówienia. 2.Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 został określony w załączniku nr 1a do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 został określony w załączniku nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 1.O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.Zamawiający wymaga spełnienia warunku udziału w postępowaniu, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 2)dotyczy części nr 2: Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 (trzech) lat, licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 (dwie) usługi, polegające na zorganizowaniu wyjazdu dla młodzieży szkolnej, zawierającego elementy wykładowe i warsztatowe (każdy wyjazd), dla co najmniej 20 osób (każdy wyjazd), trwającego minimum 5 dni (każdy wyjazd), o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 zł brutto (każdy wyjazd). •W przypadku, gdy za wykonane przez Wykonawcę usługi rozliczenie nastąpiło w walucie innej niż w PLN, Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w niniejszym postępowaniu, zobowiązany jest do przeliczenia wartości wykonanych usług przyjmując średni kurs złotego w stosunku do walut obcych określony w tabeli kursów średnich walut obcych Narodowego Banku Polskiego - opublikowanych na dzień zamieszczenia Ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia na stronie Zamawiającego. Dotyczy wszystkich części zamówienia: -Jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innego podmiotu (podmiot trzeci), warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli spełnia go w całości ten podmiot. -Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. -Odnośnie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą oni polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. -W przypadku posługiwania się przez Wykonawcę cudzym potencjałem (podmiot trzeci), Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. -Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 1.Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 2)dotyczy części nr 2: a.wykaz należycie wykonanych usług (załącznik nr 6b do SWZ), na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu określonego w rozdz. VIII ust. 2 pkt 2) SWZ, zrealizowanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, czasu trwania, dat ich wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. UWAGA: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy tylko tych usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył. b.oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do SWZ) w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
Interne Kennung: Część nr 2