722782-2025 - Wettbewerb
Polen – Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften – Dostawa przenośnego układu umożliwiającego spułapkowanie pojedynczego jonu 40Ca+.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa przenośnego układu umożliwiającego spułapkowanie pojedynczego jonu 40Ca+.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przenośnego układu umożliwiającego spułapkowanie pojedynczego jonu 40Ca+, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38400000-9. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi jedną funkcjonalną całość. Zamówienie dostosowane dla MŚP. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Niniejsze postępowanie prowadzone jest z uwzględnieniem aspektów środowiskowych, wyrażających się w środowiskowych kryteriach oceny ofert. 7. Projekt pn. „System mobilnych sensorów kwantowych z zegarami optycznymi zintegrowanych w sieciach telekomunikacyjnych Q-ChronoS” realizowany w ramach działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki, Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, umowa o dofinansowanie nr FENG.02.04-IP.04-0006/24-00.
Interne Kennung90-SZP.261.085.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2-3 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach , o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: 1) Przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert (nie podlegające uzupełnieniu zgodnie z art. 107 ust 3 ustawy pzp): a. link (adres URL) lub kod QR do strony producenta lub dystrybutora sprzętu, na której znajduje się instrukcja obsługi, zawierająca informacje dla użytkownika dotyczące sposobu korzystania ze sprzętu w celu zminimalizowania wpływu na środowisko w czasie instalacji, użytkowania, przeglądu, w tym dotyczące sposobu ograniczenia do minimum zużycia energii, zużywanych materiałów/elementów, emisji, a także zalecenia dotyczące odpowiedniej konserwacji sprzętu, w tym informacje dotyczące części zamiennych podlegających wymianie – Wykonawca uzupełni link lub kod QR w treści formularza oferty. Link lub kod QR musi być aktywny i prowadzić bezpośrednio do instrukcji. Zamawiający dopuszcza instrukcję obsługi sprzętu zawierającą powyższe informacje w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. b. dokument wskazujący moc znamionową oferowanego sprzętu np. etykieta lubo karta produktu lub karta katalogowa sprzętu, w której znajduje się informacja o mocy znamionowej sprzętu, wyrażona w watach (W), wydana przez producenta sprzętu. Zamawiający dopuszcza dokument wskazujący moc znamionową oferowanego sprzętu w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 2) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu: opis techniczny oferowanego sprzętu, np. opis techniczny lub/i karta katalogowa producenta lub/i karta produktu producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego elementów z wymaganiami określonymi w pkt. I opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający dopuszcza opis techniczny oferowanego sprzętu np. opis techniczny lub/i karta katalogowa producenta lub/i kartę produktu producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przenośnego układu umożliwiającego spułapkowanie pojedynczego jonu 40Ca+, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38400000-9.