See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tankvognsleveringer af brændstof
Beschreibung: Dette udbud angik tildeling af flere rammeaftaler på levering af forskellige typer af brændstof i Danmark. Aftalen var delt op i flere forskellige delaftaler alt efter brændstoftype samt, hvor i landet brændstoffet skulle leveres. Denne bekendtgørelse omhandler udelukkende "Delaftale 4 – F-35 – Kun til Bornholm". Der er allerede udsendt bekendtgørelser om indgåede kontrakter på de andre delaftaler.
Vorherige Bekanntmachung: 346074-2022
Vorherige Bekanntmachung: 012798-2023
Vorherige Bekanntmachung: 157252-2023
Vorherige Bekanntmachung: 314500-2023
Vorherige Bekanntmachung: 397819-2023
Vorherige Bekanntmachung: 424558-2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Delaftale 4 - F-35 - Kun til Bornholm
Beschreibung: Delaftale 4 - Aftalen vedrører levering af flybrændstof JET A-1 (F-35).
Interne Kennung: Delaftale 4