2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Goleniów w latach 2026-2027.
Beschreibung: Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz leśnej gospodarki szkółkarskiej w Gospodarstwie Szkółkarskim w Krępsku, chemicznej ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Goleniów a także usługi z zakresu zbioru szyszek z drzew leżących, owoców i nasion drzew i krzewów leśnych na potrzeby Gospodarstwa Szkółkarskiego w Krępsku. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Goleniów w latach 2026-2027 r. oraz leśnej gospodarki szkółkarskiej w Gospodarstwie Szkółkarskim w Krępsku, chemicznej ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Goleniów a także usługi z zakresu zbioru szyszek z drzew leżących, owoców i nasion drzew i krzewów leśnych na potrzeby Gospodarstwa Szkółkarskiego w Krępsku wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac szacowanych z wykorzystaniem Katalogu pracochłonności; Załącznik nr 2.3.1. charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki; Załącznik nr 2.5. wykaz drzewostanów przeznaczonych do zbioru szyszek i nasion. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Szczegółowy wykaz adresów leśnych na rok 2027 Zamawiający przekaże Wykonawcy przed rozpoczęciem prac w kolejnym roku, tj. po zatwierdzeniu prowizorium planu finansowo-gospodarczego w terminie do końca roku poprzedzającego kolejny okres realizacji prac. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (łącznie dla wszystkich Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej" Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej” Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów (łącznie dla wszystkich Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej" Określony w Załączniku nr 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) w Załączniku nr 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w Załączniku nr 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania prac ochrony przeciwpożarowej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr 3.1. do SWZ Załącznika nr 3.3. do SWZ bądź Załącznika nr 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr 3.1. do SWZ – Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w Załączniku nr 3.3. do SWZ – Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, bądź w Załączniku nr 3.5. do SWZ – Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej - w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 617383-2025
Interne Kennung: SA.270.2.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 2025/S 181/617383 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 (01.L.01.02.03) Leśnictwa Zielonczyn, Dzisna i Borowik.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz chemicznej ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Goleniów do wykonania na terenie leśnictw Zielonczyn, Dzisna i Borowik w latach 2026-2027. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1 (01.L.01.02.03) Leśnictwa Zielonczyn, Dzisna i Borowik.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 (05.L.08.09.S) Leśnictwa Wierzchosław i Krępsko oraz Gospodarstwo Szkółkarskie w Krępsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz chemicznej ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Goleniów do wykonania na terenie leśnictw Wierzchosław i Krępsko oraz leśnej gospodarki szkółkarskiej w Gospodarstwie Szkółkarskim w Krępsku w latach 2026-2027. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 2 (05.L.08.09.S) Leśnictwa Wierzchosław i Krępsko oraz Gospodarstwo Szkółkarskie w Krępsku
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 (06.L.11.12) Leśnictwa Goleniów i Olszanka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz chemicznej ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Goleniów do wykonania na terenie leśnictw Goleniów i Olszanka w latach 2026-2027. Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 3 (06.L.11.12) Leśnictwa Goleniów i Olszanka