723572-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa aparatu do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie- Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aparatu do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie- Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach.
Beschreibung1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa aparatu do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie- Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2.Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1)Parametry techniczne, specyfikacja asortymentowo-cenowa – załącznik nr 2 do SWZ, 2)Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3.Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z zasadą DNSH ("nie czyń poważnej szkody"; ang. "Do No Significant Harm") która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak:1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. 4.Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a)deklaracja zgodności i/lub certyfikat CE (w zależności od klasy wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro) oraz stosownymi oświadczeniami (jeśli wymaga) – Urządzenia mają być zgodne z Rozporządzeniem 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDR) bądź zgodne z Dyrektywą Rady 98/79/WE (IVDD) wraz z późniejszymi przepisami przejściowymi, b)deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną/oświadczenia producenta potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Dyrektywą Restirction of (the use of certaint) Hazardous Substances" w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, c)certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną, d)oświadczenie producenta oferowanego przedmiotu zamówienia lub jego autoryzowanego dystrybutora w zakresie dostępności części zamiennych i serwisu. W przypadku oświadczenia autoryzowanego dystrybutora wymagane jest dołączenie dokumentu potwierdzającego autoryzację. Powyższe dokumenty o których mowa w pkt 4 powyżej stanowią przedmiotowe środki dowodowe, które mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w: - pkt. a) b) podlegają uzupełnieniu, w przypadku, gdy nie zostaną one złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne. -pkt. c) d) nie podlegają uzupełnieniu. UWAGA: Dokument, o którym mowa w: - pkt. c) wymagane wyłącznie w przypadku potwierdzenia w parametrach technicznych stanowiących załącznik nr 2 do SWZ spełnienia wymogu dotyczącego powyższej normy. 5.Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 6.Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 7.Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu. 8.Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 9.Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 10.Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 11.Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 12.Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku 4 do SWZ. Zmiana każdej umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art.455 ust.1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 13.Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia SWZ oraz nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 14.Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ. 15.Przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu finansowany jest w ramach projektu „Rozwój Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Narodowego Instytutu Onkologii Oddziału w Gliwicach” realizowany oraz współfinansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia Inwestycja D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, umowa nr KPOD.07.07-IW.07-033/24. 16.Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne KennungDZ/DZ-381-1-83/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0005
TitelAparat do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych
BeschreibungAparat do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametry techniczne, specyfikacja asortymentowo-cenowa – załącznik nr 2 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 09.02.2026 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 3 tygodnie licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) deklaracja zgodności i/lub certyfikat CE (w zależności od klasy wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro) oraz stosownymi oświadczeniami (jeśli wymaga) – Urządzenia mają być zgodne z Rozporządzeniem 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDR) bądź zgodne z Dyrektywą Rady 98/79/WE (IVDD) wraz z późniejszymi przepisami przejściowymi, b) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację technicz-ną/oświadczenia producentapotwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Dyrektywą Restirction of (the use of certaint) Hazardous Substances" w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, c) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną, d) oświadczenie producenta oferowanego przedmiotu zamówienia lub jego autoryzowanego dystrybutora w zakresie dostępności części zamiennych i serwisu. W przypadku oświadczenia autoryzowanego dystrybutora wymagane jest dołączenie dokumentu potwierdzającego autoryzację. 6. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny całkowitej podanej w ofercie.
Interne KennungAparat do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych