2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa utrzymania czystości w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II (w organizacji) ul. Droga Starotoruńska 1A, 87-100 Toruń.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na Kompleksowym utrzymaniu czystości w Muzeum Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II (w organizacji), ul. Droga Starotoruńska 1A, 87-100 Toruń. Znak sprawy: MPiTJPII/ZP-01/10/2025/UE. 2. Oznaczenie przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Przedmiot główny: 90910000-9 Usługi sprzątania. 90911200-8 Usługi sprzątania budynków. 90911300-9 Usługi czyszczenia okien. 90620000-9 – usługi odśnieżania 3. Pracownicy muszą cechować się sprawnością psychofizyczną, umożliwiającą sprzątanie wielokondygnacyjnego budynku. 4. Każdy z pracowników musi przejść stosowne badania lekarskie oraz być przeszkolony z zakresu BHP. 5. Każdy z pracowników musi cechować się wysoką kulturą osobistą właściwą dla Zamawiającego jako instytucji publicznej. 6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić właściwy nadzór nad realizacją usługi stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia oraz zapewnić możliwość podjęcia skutecznych działań w określonym czasie nie dłuższym niż 30 min. od momentu zgłoszenia uwag do świadczonej usługi sprzątania przez Zamawiającego. 7. Wyznaczony koordynator / osoba nadzorująca musi posiadać minimalne 3 letnie doświadczenia w nadzorowaniu kontraktów zw. ze sprzątaniem w obiektach użyteczności publicznej. 8. Zamawiający, wymaga minimalną ilość personelu sprzątającego w serwisie dziennym w przeliczeniu na pełny etat: Poniedziałek – minimum 1 etat; Wtorek, środka, czwartek, piętek – minimum 3 etaty; Sobota, niedziela – minimum 2 etaty 9. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 p.z.p. wymaga, by w celu zapewnienia należytej realizacji zamówienia Wykonawca, z którym Zamawiający podpisze umowę skierował do wykonywania wszystkich czynności związanych z utrzymaniem czystości, osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 – t.j.). Powyższy wymóg zatrudnienia w oparciu o stosunek pracy nie dotyczy osoby koordynatora/osoby nadzorującej. 10. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić liczbę etatów, zgodnie z tabelą – pkt. 8, aby zapewnić należyte świadczenie usługi. 11. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej we wzorze umowy. 12. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz rodzaj i częstotliwość wykonywanych usług objętych przedmiotem zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 14. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części, w związku z tym nie dopuszcza składania ofert częściowych, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jedną, nierozerwalną część, dotyczy jednego obiektu. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na jego niepodzielność. Sztuczny podział zamówienia byłby nieracjonalny i mógłby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zgodnie z motywem 78 i 79 preambuły do dyrektywy klasycznej 2014/24/UE, instytucja zamawiającego ma swobodę autonomicznego podejmowania decyzji celowości podziału zamówienia na części na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, kierując się w tym zakresie swoim potrzebami, w szczególności mając na uwadze zakres przedmiotu zamówienia. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 16. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 17. Zamawiający nie stawia wymagań związanych z zastosowaniem określonych środków zarządzania środowiskiem, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. 18. Zamawiający nie stawia wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 19. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. 20. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy. 21. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: MPiTJPII/ZP-01/10/2025/UE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa usługa utrzymania czystości w Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II (w organizacji) ul. Droga Starotoruńska 1A, 87-100 Toruń.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na Kompleksowym utrzymaniu czystości w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II (w organizacji), ul. Droga Starotoruńska 1A, 87-100 Toruń. Znak sprawy: . 2. Pracownicy muszą cechować się sprawnością psychofizyczną, umożliwiającą sprzątanie wielokondygnacyjnego budynku. 3. Każdy z pracowników musi przejść stosowne badania lekarskie oraz być przeszkolony z zakresu BHP. 4. Każdy z pracowników musi cechować się wysoką kulturą osobistą właściwą dla Zamawiającego jako instytucji publicznej. 5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić właściwy nadzór nad realizacją usługi stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia oraz zapewnić możliwość podjęcia skutecznych działań w określonym czasie nie dłuższym niż 30 min. od momentu zgłoszenia uwag do świadczonej usługi sprzątania przez Zamawiającego. 6. Wyznaczony koordynator / osoba nadzorująca musi posiadać minimalne 3 letnie doświadczenia w nadzorowaniu kontraktów zw. ze sprzątaniem w obiektach użyteczności publicznej. 7. Zamawiający, wymaga minimalną ilość personelu sprzątającego w serwisie dziennym w przeliczeniu na pełny etat: Poniedziałek – minimum 1 etat; Wtorek, środka, czwartek, piętek – minimum 3 etaty; Sobota, niedziela – minimum 2 etaty
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy Pzp, poprzez zlecenie usług kompleksowego utrzymania czystości „Wystawy stałej”, przy czym realizacja usługi i płatność nastąpi za faktycznie wykonane usługi w okresie od uruchomienia „Wystawy Stałej” planowanego na 01.05.2026 r. 2. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 3. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. 4. Zakres zamówienia opcjonalnego wynika z załącznika nr 1 do SWZ, stanowiącego OPZ.