724270-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen und Altersvorsorge – Pensionsordning og sundhedsforsikring
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPensionsordning og sundhedsforsikring
BeschreibungUdbud vedr. levering af pensionsordning og sundhedsforsikring med de dertilhørende ydelser til alle Danske Spil A/S’ koncernforbundne selskaber. For nuværende er der tale om følgende selskaber: DANSKE SPIL A/S CVR-nr. 64011715 Korsdalsvej 135 2605 Brøndby Danske Lotteri Spil A/S CVR-nr. 33034482 Korsdalsvej 135 2605 Brøndby Danske Licens Spil A/S CVR-nr. 33034474 Korsdalsvej 135 2605 Brøndby Det Danske Klasselotteri CVR-nr. 15976578 Korsdalsvej 135 2605 Brøndby Elite Gaming A/S CVR-nr. 20155892 Grydhøjparken 5 8381 Tilst
Interne KennungPension og sundhed
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEfter modtagelse af de indledende tilbud afholder ordregiver individuelle forhandlingsmøder med alle tilbudsgivere, der rettidigt har afleveret et indledende tilbud. Forhandlingerne gennemføres i overensstemmelse med ligebehandlingsprincippet, og alle tilbudsgivere får tildelt den samme tid til forhandlinger med ordregiver. Der anvendes ikke successive faser med henblik på at begrænse antallet af tilbud der skal forhandles. Efter forhandlingerne kan ordregiver udsende et revideret udbudsmateriale med henblik på et yderligere indledende eller endeligt tilbud. Tilbudsgivere vil på samme tid blive informeret herom med opfordring til at afgive indledende eller endeligt tilbud. Ordregiver yder ikke deltagelsesvederlag til tilbudsgiverne. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i Bilag C - Forhandlingsplan.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66520000 Altersvorsorge
5. Los
LosLOT-0000