724323-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA WOLSZTYN W ROKU 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA WOLSZTYN W ROKU 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz prace mechaniczne z zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz prace mechaniczne z zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: planowany rozmiar prac ( załącznik nr 2.1. do SWZ), szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji (załącznik 2.2. do SWZ), wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac (załącznik 2.2.2. do SWZ), charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna (załącznik 2.3.1. do SWZ), układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie (załącznik 2.3.2. do SWZ), zestawienie odległości i warunków zrywki drewna (załącznik 2.3.3. do SWZ), zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki (załącznik 2.3.4. do SWZ), zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego (załącznik 2.3.5. do SWZ), informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał ) (załącznik 2.3.6. do SWZ), informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna (załącznik nr 2.3.7. do SWZ), potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych (załącznik 2.4.1. do SWZ), zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki (załącznik 2.4.2. do SWZ). Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: a) Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" (dalej: OSTWPL) na który składają się tabele parametrów dla pakietu I-VI, XIV, XV - Załącznik nr 3.1.1 Tabele Parametrów, pakiet I (1/26) - Załącznik nr 3.1.2 Tabele Parametrów, pakiet II (2/26) - Załącznik nr 3.1.3 Tabele Parametrów, pakiet III (3/26) - Załącznik nr 3.1.4 Tabele Parametrów, pakiet IV (4/26) - Załącznik nr 3.1.5 Tabele Parametrów, pakiet V (5/26) - Załącznik nr 3.1.6 Tabele Parametrów, pakiet VI (6/26) - Załącznik nr 3.1.15.1 Tabele Parametrów, pakiet XV/26 (MECH/26) - Załącznik nr 3.1.14 Tabela parametrów dot. czynności z zakresu nasiennictwa – pakiet XIV, (SZKL/26) - Załącznik nr 3.1.15.1 Tabele Parametrów, pakiet XV/26 (MECH/26) Opis standardu wykonawstwa prac leśnych dotyczy pakietów: I-XIII oraz XV. Tabele parametrów dotyczą pakietów: I-VI oraz XIV-XV. b) Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej. (dalej: OSTWP)- pakiet XIV (SZKL/26), na który składają się : - Tabela parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”; pakiet XIV ( SZKL/26) – Gospodarka szkółkarska c) Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026, na który składają się Tabele Parametrów, pakiet XV/26 (MECH/26. Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026 dotyczy pakietu: I-XIII oraz XV. Tabele Parametrów - pakiet XV. Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ). Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) w Załączniku nr. 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w załączniku 3.3. do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1., 3.2 do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.2. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w Załączniku nr. 3.3 Opisu standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026 , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung619509-2025
Interne KennungSA.270.13.2025.PP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensProcedura przyspieszona zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: DĄBROWA-01, KEBŁOWO-02 (1/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Dąbrowa i Kębłowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: ZACISZE-03, JAROMIERZ-04 (2/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje wykonanie zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 568 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Zacisze i Jaromierz w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET II
LosLOT-0003
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: BELĘCIN-05, CHOBIENICE-06 (3/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Belęcin i Chobienice w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ.Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET III
LosLOT-0004
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: NOWE TŁOKI-06, POWODOWO-07 (4/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Nowe Tłoki i Powodowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET IV
LosLOT-0005
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: PRZYCHODZKO-09, HUTA-10 (5/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Przychodzko i Huta w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET V
LosLOT-0006
TitelPRACE Z ZAGOSPODAROWANIA LASU NA TERENIE LEŚNICTW: NOWY DWÓR-11, STEFANOWO-12 (6/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Nowy Dwór i Stefanowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET VI
LosLOT-0007
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: DĄBROWA-01, KĘBŁOWO-02 (7/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Dąbrowa i Kębłowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET VII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211400 Fällen von Bäumen
LosLOT-0008
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: ZACISZE-03, JAROMIERZ-04 (8/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Zacisze i Jaromierz w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET VIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0009
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: BELĘCIN-05, CHOBIENICE-08 (9/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Belęcin i Chobienice w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET IX
LosLOT-0010
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: NOWE TŁOKI-06, POWODOWO-07 (10/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Nowe Tłoki i Powodowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, ).Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET X
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowegostanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0011
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: PRZYCHODZKO-09, HUTA-10 (11/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Przychodzko i Huta w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XI
LosLOT-0012
TitelPOZYSKANIE I ZRYWKA DREWNA NA TERENIE LEŚNICTW: NOWY DWÓR-11, STEFANOWO-12 (12/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn leśnictwo Nowy Dwór i Stefanowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XII
LosLOT-0013
TitelPRACE Z ZAKRESU OBSADY WIEŻ P.POŻ LEŚNICTWO HUTA-10, LEŚNICTWO NOWY DWÓR-11, LEŚNICTWO POWODOWO-07 (13/26)
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu obsady wież p.poż. leśnictwo Huta, Nowy Dwór, Powodowo w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
LosLOT-0014
TitelPRACE Z ZAKRESU SZKÓŁKARSTWA I NASIENNICTWA SZKL/26
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XIV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77211300 Rodung, 77231600 Aufforstung
LosLOT-0015
TitelPAKIET MECHANICZNY MECH/26, CAŁE NADLEŚNICTWO
BeschreibungPotrzeba Zamawiającego obejmuje realizację usług leśnych koniecznych do wykonania zadań opisanych w planach urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Wolsztyn. tj. „Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wolsztyn na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2033 r.” dla Nadleśnictwa Wolsztyn. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace mechaniczne z zagospodarowania lasu do realizacji w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 77231600 Aufforstung