2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z instalacją sekwencji na posiadany przez Zamawiającego rezonans magnetyczny Magnetom Vida firmy Siemens
Beschreibung: 1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa wraz z instalacją sekwencji na posiadany przez Zamawiającego rezonans magnetyczny Magnetom Vida firmy Siemens dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach . 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę akwizycji danych – rozwiązania opisanego poniżej wraz z zainstalowaniem go na posiadanym przez Zamawiającego aparacie MAGNETOM Vida firmy Siemens (s/n 175653). Sekwencja musi być kompatybilna z posiadanym rezonansem oraz jego wersją programowania Przedmiotowa akwizycja danych typu MR Fingerprinting (MRF) lub równoważna, czyli pozwalająca na uzyskanie danych na podstawie pojedynczej sekwencji na rezonansie magnetycznym, w rezultacie której różne tkanki mają unikatowy zestaw opisujących je parametrów ilościowych z pomiarem czasu relaksacji T1 i T2 różnych tkanek. Uzyskane parametry z akwizycji analizowane na serwerze post processingowym posiadanym przez Zamawiającego (syngo.via min wersji VB60s) tworząc mapy (za pomocą metod rozpoznawania wzorców) tkanek oraz mapy właściwości tkanek pozwalające na potencjalną identyfikacje patologii. W skład uzyskiwanych właściwości tkanek musi wchodzić czas relaksacji T1 i T2. Dodatkowo opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 2.1. Specyfikacja cenowa – załącznik nr 2 do SWZ, 2.2. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 6. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 7. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 9. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 10. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z ,,Zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak 1) łagodzenie zmian klimatu 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów 11. Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu realizowany jest w ramach projektu „Wykorzystanie radiogenomiki w określeniu genotypu pierwotnych guzów mózgu z wykorzystaniem multiparametrycznych badań rezonansu magnetycznego ze szczególnym uwzględnieniem spektroskopii (1H-MRS) ukierunkowanej na wykrywanie onkometabolitu 2-hydroksyglutaranu (2HG)” oraz współfinansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia Inwestycja D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu 12. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 13. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 585714-2025
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-65/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dostawa wraz z instalacją sekwencji na posiadany przez Zamawiającego rezonans magnetyczny Magnetom Vida firmy Siemens
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa wraz z instalacją sekwencji na posiadany przez Zamawiającego rezonans magnetyczny Magnetom Vida firmy Siemens dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddziału w Gliwicach 2. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 10.12.2025 r. 3. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 15 dni kalendarzowych licząc od daty jej zawarcia, licząc od daty zawarcia umowy. 4. Kryterium oceny ofert: wyłącznie kryterium ceny, zgodnie z zapisami SWZ. 4. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.