See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w 2026 roku z podziałem na 9 części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną, realizowanych w miejscu ich zamieszkania na rzecz podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej/Centrum Pomocy Społecznej Dzielnic m.st. Warszawy – zwanych „odbiorcami Usług”. Usługi są zadaniem zleconym gminy z zakresu administracji rządowej, a środki finansowe na ich realizację zapewnia Wojewoda Mazowiecki. Część 1 obejmująca Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze 1 980 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 375 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 20 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 1 584 godziny. Część 2 obejmująca Dzielnicę Praga-Południe w wymiarze 3 400 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 416 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 36 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 2 720 godzin. Część 3 obejmująca Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga-Północ w wymiarze 5 550 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 676 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 50 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 440 godzin. Część 4 obejmująca Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze 3 420 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 477 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 36 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 2 736 godzin. Część 5 obejmująca Dzielnicę Mokotów w wymiarze 2 950 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 295 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 23 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 2 360 godziny. Część 6 obejmująca Dzielnice: Śródmieście, Ochota w wymiarze 8 460 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 985 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 64 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 6 768 godzin. Część 7 obejmująca Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze 5 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 584 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 63 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 000 godziny. Część 8 obejmująca Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze 8 900 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 939 godziny; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 62 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 7 120 godzin. Część 9 świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną, realizowanych na rzecz dziecka z całościowym zaburzeniem rozwojowym (autyzmem), niewerbalnego, świadczonych w miejscu zamieszkania dziecka (dzielnica Bielany, m.st. Warszawa); obejmuje świadczenie specjalistycznych usług w wymiarze maksymalnie 320 godzin; w zależności od zlecenia przewidywana liczba godzin terapii wynosi: a) terapia neurologopedyczna – 128 godziny, b) terapia ręki – 64 godziny, c) terapia komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w oparciu o system PESC, z wykorzystaniem aplikacji CoughDrop – 128 godziny. łączna szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin terapii wyniesie 40 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców terapii wyniesie 1 osoba; minimalny wymiar godzin świadczonych terapii w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 256 godzin. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Rozdział IV SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych (zgodnie z podziałem, o którym mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SWZ–na maksymalnie 4 części zamówienia, w tym: na 3 części w zakresie części nr 1-8. Dodatkowo Wykonawca może złożyć ofertę na część nr 9 lub na samą część nr 9, niezależnie od okoliczności czy występuje samodzielnie, czy jako członek konsorcjum).
Vorherige Bekanntmachung: 768804-2025
Interne Kennung: CUS/ZP/3/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego,o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości nieprzekraczającej 50% zamówienia podstawowego. Zamówienie podobne może być udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego na warunkach określonych w Rozdziale IV ust.3 SWZ oraz ustawie Pzp.3.Zamawiający zastrzega, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4.Zamawiający na podstawie art.95 ust.1 pzp wymaga, aby zakres i czynności określone w Opisie przedmiotu zamówienia związane z koordynowaniem i kontrolą świadczonych Usług były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. Zamawiający stwierdza, że wykonywanie wszystkich czynności (tj. koordynacji specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), stanowiących przedmiot zamówienia, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22§1 Kodeksu pracy. 5.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy/com. Szczegóły określa Rozdział V SWZ.6.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych – na potwierdzenie zgodności oferowanych usług z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia określonymi w Rozdziale II ust.7, tj.: wykazu wdrożonych środków organizacyjnych i technicznych, gwarantujących przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust.5 SWZ– z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 6– zgodnie z treścią Załącznika Nr 12 do SWZ (Lista kontrolna dla potencjalnych podmiotów przetwarzających).Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że wdrożone środki organizacyjne i techniczne gwarantują przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. ust. 5 SWZ – z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 6 SWZ;jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia;Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.7.Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Szczegóły określa Rozdział X SWZ.8.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Szczegóły określa Rozdział XI SWZ. Warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 SWZ, zostaną spełnione, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiotów udostępniających zasoby, spełni warunek samodzielnie lub Wykonawcy spełnią go łącznie.Zamawiający oceniając zdolność techniczną lub zawodową może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.9.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej i na zasadach określonych w Rozdziale XII SWZ.10.Ofertę należy złożyć na wzorze Formularza Oferty, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) przez osobę działającą w imieniu wykonawcy,w formatach danych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności,minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.10.Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:1)oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw wykluczenia z postępowania o którym mowa w Rozdziale IX ust.1 SWZ.2)oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw wykluczenia z postępowania, w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby; 3)zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby na zasadzie art. 118 Pzp do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów;4)odpis lub informację z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania;5)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania;c.d. w punkcie2.1.4
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen, 80340000 Sonderausbildung, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła
Beschreibung: Część 1 obejmująca Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze 1 980 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 375 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 20 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 1 584 godziny.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. Dzielnica Praga-Południe
Beschreibung: Część 2 obejmująca Dzielnicę Praga-Południe w wymiarze 3 400 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 416 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 36 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 2 720 godzin.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga-Północ
Beschreibung: Część 3 obejmująca Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga-Północ w wymiarze 5 550 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 676 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 50 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 440 godzin.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy
Beschreibung: Część 4 obejmująca Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze 3 420 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 477 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 36 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 2 736 godzin.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. - Dzielnica Mokotów
Beschreibung: Część 5 obejmująca Dzielnicę Mokotów w wymiarze 2 950 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 295 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 23 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 2 360 godziny.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. - Dzielnice: Śródmieście, Ochota
Beschreibung: Część 6 obejmująca Dzielnice: Śródmieście, Ochota w wymiarze 8 460 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 985 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 64 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 6 768 godzin.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. - Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus
Beschreibung: Część 7 obejmująca Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze 5 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 584 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 63 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 4 000 godziny.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscu ich zamieszkania na terenie m.st. Warszawy w okresie 1.01 - 31.12.2026 r. - Dzielnice: Wola, Żoliborz
Beschreibung: Część 8 obejmująca Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze 8 900 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 939 godziny; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 62 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 7 120 godzin.
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym dla osób z autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną, realizowanych na rzecz dziecka z całościowym zaburzeniem rozwojowym (autyzmem), niewerbalnego, świadczonych w miejscu zamieszkania dziecka (dzielnica Bielany, m.st. Warszawa).
Beschreibung: Część 9 obejmująca świadczenie specjalistycznych usług w wymiarze maksymalnie 320 godzin; w zależności od zlecenia przewidywana liczba godzin terapii wynosi: a) terapia neurologopedyczna – 128 godziny, b) terapia ręki – 64 godziny, c) terapia komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w oparciu o system PESC, z wykorzystaniem aplikacji CoughDrop – 128 godziny, łączna szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin terapii wyniesie 40 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców terapii wyniesie 1 osoba; minimalny wymiar godzin świadczonych terapii w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 256 godzin.
Interne Kennung: Część 9