2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa 4 pomieszczeń w budynku Zamku w Mosznej
Beschreibung: Tytuł zamówienia: ”Przebudowa 4 pomieszczeń w budynku Zamku w Mosznej”. Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych): Przedmiotowe zamówienie realizowane będzie w ramach Decyzji 472/2010 udzielającej pozwolenia na wykonanie robót budowlanych wydanej przez Starostę Krapkowickiego dla zadania: „Przebudowa zamku na cele hotelowo – gastronomiczne, przebudowa budynku byłej przepompowni na cele centrum informacji turystycznej, zagospodarowanie terenu – urządzenie terenów rekreacyjnych i sportowych wraz z budową sieci, renowacja alei Lipowej, przebudowa fontanny i budowa hangaru w ramach programu Moszna – Zamek Regionalnym Ośrodkiem Turystyki Rekreacyjnej i Kulturowej” ze zmianą - Decyzja 279/2018, oraz Pozwolenia nr 813/N/2010 Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 09.11.2010r. Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 306/2, k.m. 4, obręb Moszna, gmina Strzeleczki. Budynek zamku jest wpisany do Rejestru Zabytków pod numerem decyzji 681/63 z dnia 24.06.1963r. Użytkownikiem terenu jest spółka Moszna Zamek Sp. z o. o. W ramach realizacji zadania planuje się wykonanie prac związanych z przebudową istniejących pomieszczeń, zlokalizowanych na trzech różnych kondygnacjach w zachodniej części budynku Zamku. Przebudowa realizowana jest na potrzeby stworzenia dwóch dwuosobowych pokoi hotelowych z własnym węzłem sanitarnym, Sali konferencyjnej z własnym pomieszczeniem socjalnym oraz ogólnodostępnym WC. Całkowita powierzchnia podlegająca przebudowie wynosi 73,61 m2. Zakres prac obejmuje: - demontaż / montaż ścianek działowych, - renowację lub odtworzenie istniejącej stolarki drzwiowej oraz elementów drewnianych (parapety, maskownice grzejników, parkiet), - wykonanie nowej instalacji elektrycznej, - wykonanie nowej instalacji wodno – kanalizacyjnej, - podłączenie wentylacji łazienek do istniejącej przewodów kominowych, - wykonanie nowej instalacji teletechnicznej, - prace wykończeniowe. Poniżej zestawienie nowych pomieszczeń hotelowych objętych pracami wraz z ich powierzchnią: 1. Pokój hotelowy dwuosobowy 16,54 m2 + łazienka 3.17 m2, razem 19,71 m2 ; 2. Pokój hotelowy dwuosobowy 16,43 m2 + łazienka 3.17 m2, razem 19,60 m2 ; 3. Sala konferencyjna 18,48 m2 + pomieszczenie socjalne sali konferencyjnej 9,75 m2, razem 28,23 m2 ; 4. Ogólnodostępne WC 6,07 m2. Razem powierzchnia 73,61 m2. INFORMACJA NA TEMAT WIZJI LOKALNEJ: Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: DO 7 (SIEDMIU) MIESIĘCY, W TYM : 1) do 6 (sześciu) miesięcy na realizację robót budowlanych, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1 PPU oraz przekazanie Zamawiającemu dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt 2 PPU. Bieg terminu rozpoczyna się od dnia zawarcia Umowy. 2) do 1 (jednego) miesiąca na uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt 3 PPU. Bieg terminu rozpoczyna się od dnia następującego po dniu, w którym Wykonawca dokonał zgłoszenia o gotowości do odbioru 100 % zakresu robót budowlanych. Wadium nie jest wymagane, zabezpieczenie należytego wykonania umowy nie jest wymagane.
Vorherige Bekanntmachung: 430347-2025
Interne Kennung: DOA-ZP.272.19.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotowe zamówienie realizowane będzie w ramach Decyzji 472/2010 udzielającej pozwolenia na wykonanie robót budowlanych wydanej przez Starostę Krapkowickiego dla zadania: „Przebudowa zamku na cele hotelowo – gastronomiczne, przebudowa budynku byłej przepompowni na cele centrum informacji turystycznej, zagospodarowanie terenu – urządzenie terenów rekreacyjnych i sportowych wraz z budową sieci, renowacja alei Lipowej, przebudowa fontanny i budowa hangaru w ramach programu Moszna – Zamek Regionalnym Ośrodkiem Turystyki Rekreacyjnej i Kulturowej” ze zmianą - Decyzja 279/2018, oraz Pozwolenia nr 813/N/2010 Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 09.11.2010r. Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 306/2, k.m. 4, obręb Moszna, gmina Strzeleczki. Budynek zamku jest wpisany do Rejestru Zabytków pod numerem decyzji 681/63 z dnia 24.06.1963r. Użytkownikiem terenu jest spółka Moszna Zamek Sp. z o. o. W ramach realizacji zadania planuje się wykonanie prac związanych z przebudową istniejących pomieszczeń, zlokalizowanych na trzech różnych kondygnacjach w zachodniej części budynku Zamku. Przebudowa realizowana jest na potrzeby stworzenia dwóch dwuosobowych pokoi hotelowych z własnym węzłem sanitarnym, Sali konferencyjnej z własnym pomieszczeniem socjalnym oraz ogólnodostępnym WC. Całkowita powierzchnia podlegająca przebudowie wynosi 73,61 m2. Zakres prac obejmuje: - demontaż / montaż ścianek działowych, - renowację lub odtworzenie istniejącej stolarki drzwiowej oraz elementów drewnianych (parapety, maskownice grzejników, parkiet), - wykonanie nowej instalacji elektrycznej, - wykonanie nowej instalacji wodno – kanalizacyjnej, - podłączenie wentylacji łazienek do istniejącej przewodów kominowych, - wykonanie nowej instalacji teletechnicznej, - prace wykończeniowe. Poniżej zestawienie nowych pomieszczeń hotelowych objętych pracami wraz z ich powierzchnią: 1. Pokój hotelowy dwuosobowy 16,54 m2 + łazienka 3.17 m2, razem 19,71 m2 ; 2. Pokój hotelowy dwuosobowy 16,43 m2 + łazienka 3.17 m2, razem 19,60 m2 ; 3. Sala konferencyjna 18,48 m2 + pomieszczenie socjalne sali konferencyjnej 9,75 m2, razem 28,23 m2 ; 4. Ogólnodostępne WC 6,07 m2. Razem powierzchnia 73,61 m2. Szczegółowy zakres rzeczowy robót i technologii ich wykonania, będących przedmiotem Umowy określają: 1) dokumentacja projektowa (projekty budowlane, projekty wykonawcze, przedmiar robót), 2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (zwane dalej: STWiORB), 3) Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej: OPZ) – zał. do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwany dalej: SWZ), 4) SWZ. Dokumenty określone w pkt 1 – 4 należy czytać łącznie. W przypadku zaistnienia rozbieżności pomiędzy ww. dokumentami, zakres umowy obejmuje roboty i technologie ujęte choćby w jednym z nich. INFORMACJA DOT. DOSTĘPNOŚCI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy: W wyniku realizacji przedmiotu zadania powstaną 2 pokoje hotelowe, jedna sala konferencyjna z pomieszczeniem socjalnym oraz ogólnodostępne WC. Przedmiot zadania nie obejmuje utworzenia pokoi dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia podlegające przebudowie na pokoje hotelowe nie posiadają odpowiedniego metrażu (łazienka), by spełniały minimalne wymagania dla osób niepełnosprawnych. Pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych zaprojektowane są w innych częściach budynku i po realizacji całego zakresu projektu w obiekcie będą znajdować się po jednej jednostce mieszkalnej na I, II i III piętrze dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, które wyposażone będą w poręcze i uchwyty ułatwiające korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych. Zaprojektowana sala konferencyjna jest dostępna dla osób niepełnosprawnych a ogólnodostępne WC spełniające wymagania dot. dostosowania i dostępności do potrzeb osób niepełnosprawnych zlokalizowane jest w innej część obiektu. Budynek oraz pomieszczenia ogólnodostępne są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne zostały dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych a komunikacje pomiędzy kondygnacjami zapewnia winda osobowa. Stąd w projekcie budowlanym nie uwzględniono wymagań w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnością oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1. Ze względu na specyfikę obiektu objętego ścisłą ochroną konserwatorską - w zgodzie z art. 7 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024r. poz. 1411) - w budynku Zamku zapewnione jest wsparcie techniczne dla osób z niepełnosprawnością, takie jak: przenośne pochylnie na schody umożliwiające pokonywanie zmian poziomów, poręcze przymocowane do ściany oraz wykończenie krawędzi schodów kolorem kontrastującym z kolorem posadzki. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE TAKIE WYMAGANIA. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie Umowy o pracę osób wykonujących roboty budowlane związane z realizacją przedmiotu zamówienia wskazane w SWZ, tj.: pracy, w której pracownik zobowiązuje się do bezpośredniego, fizycznego wykonywania czynności w zakresie: a) robót rozbiórkowych / demontażowych, b) robót przygotowawczych, c) robót dotyczących wykonania ścian działowych, d) robót budowlanych wykończeniowych. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę oświadczenia, że pracownicy, o których mowa w art. 95 ust. 1 Pzp, są zatrudnieni na podstawie Umowy o pracę. Zamawiający uwzględnił w Projektowanych postanowieniach umowy możliwość podejmowania czynności w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu dotyczącego zatrudnienia pracowników, o których mowa w art. 95 ust. 1 Pzp.