725222-2025 - Wettbewerb
Polen – Labormöbel – Wykonanie, dostawa oraz montaż mebli do laboratoriów do budynku „Lipsk” dla Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie, dostawa oraz montaż mebli do laboratoriów do budynku „Lipsk” dla Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie, dostawa oraz montaż mebli do laboratoriów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: – Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ; 3. Zamówienie podzielone jest na zamówienie gwarantowane i opcjonalne. Zamówienie gwarantowane to ilości i rodzaj asortymentu podany w załączniku nr 3a (wykaz rzeczowo-cenowy). Zamówienie opcjonalne polegać będzie na zamówieniu różnych ilości asortymentu określonego w załączniku nr 3a do maksymalnej wartości 250 000,00 zł brutto. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego jest jego uprawnieniem a nie obowiązkiem i nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie asortymentu objętego przedmiotem zamówienia, do wyczerpania ww. maksymalnej wartości. Zamawiający nie gwarantuje zlecenia wykonania zamówienia opcjonalnego. Przewiduje się, że ilość zleceń z zakresu zamówienia opcjonalnego wyniesie maksymalnie 2 (dwa). Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części. 4. Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 pkt 1 Pzp określa maksymalną wartość opcji na kwotę 250 000,00 zł brutto.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39180000 Labormöbel
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP/D/69/2025
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W trakcie obowiązywania umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji polegającego na zamówieniu różnych ilości asortymentu określonego w załączniku nr 1a do umowy do maksymalnej wartości 250 000,00 zł brutto. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego jest jego uprawnieniem (a nie zobowiązaniem), nie jest obowiązkowe i nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie asortymentu objętego przedmiotem umowy, a także w ramach posiadanych środków finansowych. 2. Przewiduje się, że ilość zleceń z zakresu zamówienia opcjonalnego wyniesie maksymalnie 2 (dwa), do wyczerpania maksymalnej wartości, o której mowa w § 2 ust. 1 wzoru umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części. 3. Wykonawca wykona przedmiot umowy w ramach zamówienia opcjonalnego zgodnie z warunkami i na zasadach określonych dla zamówienia gwarantowanego. Wartości cen jednostkowych dla asortymentu objętego zamówieniem opcjonalnym będą takie same jak dla asortymentu objętego zamówieniem gwarantowanym. 4. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji zgodnie z terminem wskazanym w § 3 ust. 1 pkt. 2 wzoru umowy, przy czym należy uwzględnić czas dostawy mebli aby nie przekroczyć terminu realizacji wskazanego w § 3 ust. 1 pkt. 2 wzoru umowy . 5. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego, w terminie wskazanym w ust. 5, zlecenia uruchamiającego opcję, w którym Zamawiający wskaże wielkość (zakres) prawa opcji z którego korzysta. Wykonanie prawa opcji nie wymaga dokonania zmiany do umowy w rozumieniu postanowień niniejszej umowy. 6. Zlecenie, o którym mowa w ust. 6, Zamawiający złoży w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. 7. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie stanowi podstawy do zmiany terminu obowiązywania umowy, wskazanego w § 3 ust. 1 pkt. 1 i 2 wzoru umowy. 8. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie Wykonawcy nie przysługuje względem Zamawiającego żadne roszczenie z tego tytułu.