See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z wdrożeniem systemów wspierających Cyberbezpieczeństwo w UKE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem systemów wspierających Cyberbezpieczeństwo w UKE. 2. Przedmiot zamówienia podstawowego podzielone zostało na trzy Części: - Część nr 1: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy XDR (Extended Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony stacji roboczych. - Część nr 2: Modernizacja i aktualizacja, posiadanej przez Zamawiającego platformy analityczno-obserwacyjnej Elasticsearch Stack do nowej generacji, wspierającej zbieranie, przetwarzanie, korelację, analizę oraz wizualizację danych telemetrycznych i zdarzeń z wielu źródeł tj. Security Information and Event Management (SIEM). - Część nr 3: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy NDR (Network Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony sieci przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa w infrastrukturze Zamawiającego. Zamówienie z prawa opcji: Zamawiający dopuszcza na podstawie art. 441 ustawy Pzp skorzystanie z prawa opcji. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z Prawa Opcji, w ramach którego może zlecić (w ramach poszczególnych części) poniższe czynności: Dla Części nr 1: 1) pozyskanie przedłużenie praw do Oprogramowania oraz wsparcia Producenta Oprogramowania na okres kolejnych 12 miesięcy, które stanowią zobowiązanie Wykonawcy do świadczenia przez osobę trzecią zgodnie z art. 391 kc i/lub 2) merytorycznego wsparcia Wykonawcy dla administratorów rozwiązania XDR Zamawiającego w ilości 50 godzin w okresie 12 miesięcy, licząc od dnia podpisania Końcowego Protokołu Odbioru, przy czym termin 12 miesięcy biegnie od pozyskania i udokumentowania praw do Oprogramowania oraz pozyskania przedłużenia wsparcia Producenta albo od udzielenia zlecenia dodatkowych usług w postaci merytorycznego wsparcia Wykonawcy. Dla Części nr 2: 1) pozyskanie przedłużenia praw do Oprogramowania oraz wsparcia Producenta Oprogramowania na okres kolejnych 12 miesięcy, które stanowią zobowiązanie Wykonawcy do świadczenia przez osobę trzecią zgodnie z art. 391 kc i/lub 2) merytorycznego wsparcia Wykonawcy dla administratorów Zamawiającego i świadczenie usługi rozwoju dla administratorów SIEM w ilości 100 godzin w okresie 12 miesięcy, licząc od dnia podpisania Końcowego Protokołu Odbioru lub/i 3) integracja z wdrażanym systemem NDR (Network Detection and Response) wraz z aktualizacją Dokumentacji Powykonawczej lub/i 4) integracja z wdrażanym systemem XDR (Extended Detection and Response) wraz z aktualizacją Dokumentacji Powykonawczej, przy czym termin 12 miesięcy biegnie od pozyskania i udokumentowania praw do Oprogramowania oraz pozyskania przedłużenia wsparcia Producenta albo od udzielenia zlecenia dodatkowych usług w postaci merytorycznego wsparcia Wykonawcy. Dla Części nr 3: 1) pozyskanie przedłużenie praw do Oprogramowania oraz wsparcia Producenta Oprogramowania na okres kolejnych 12 miesięcy, które stanowią zobowiązanie Wykonawcy do świadczenia przez osobę trzecią zgodnie z art. 391 kc i/lub 2) merytorycznego wsparcia Wykonawcy dla administratorów NDR Zamawiającego, w ilości 50 godzin w okresie 12 miesięcy, przy czym termin 12 miesięcy biegnie od pozyskania i udokumentowania praw do Oprogramowania oraz pozyskania przedłużenia wsparcia Producenta albo od udzielenia zlecenia dodatkowych usług w postaci merytorycznego wsparcia Wykonawcy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego stwierdzonych na etapie realizacji umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego oraz od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z podziałem na części zamówienia, zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz załączniki nr 5a – 5c do SWZ - Projekty umów. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany na podstawie Porozumienia o powierzenie grantu o numerze KPOD.05.10-CR.01-001/24/0004/KPOD.05.10-CR.01-001/25/25 w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny UKE” realizowanego w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowany ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, Inwestycja C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo - Cyberbezpieczny Rząd.
Vorherige Bekanntmachung: 508657-2025
Interne Kennung: BA.WZP.26.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 72263000 Software-Implementierung, 72212760 Entwicklung von Virenschutzsoftware
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy XDR (Extended Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony stacji roboczych.
Beschreibung: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy XDR (Extended Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony stacji roboczych.
Interne Kennung: 1.
Los: LOT-0002
Titel: Modernizacja i aktualizacja, posiadanej przez Zamawiającego platformy analityczno-obserwacyjnej Elasticsearch Stack do nowej generacji, wspierającej zbieranie, przetwarzanie, korelację, analizę oraz wizualizację danych telemetrycznych i zdarzeń z wielu źródeł tj. Security Information and Event Management (SIEM).
Beschreibung: Modernizacja i aktualizacja, posiadanej przez Zamawiającego platformy analityczno-obserwacyjnej Elasticsearch Stack do nowej generacji, wspierającej zbieranie, przetwarzanie, korelację, analizę oraz wizualizację danych telemetrycznych i zdarzeń z wielu źródeł tj. Security Information and Event Management (SIEM).
Interne Kennung: 2.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy NDR (Network Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony sieci przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa w infrastrukturze Zamawiającego.
Beschreibung: Dostawa i uruchomienie rozwiązania klasy NDR (Network Detection and Response) – zaawansowanego oprogramowania ochrony sieci przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa w infrastrukturze Zamawiającego.
Interne Kennung: 3.