See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af grabning og transport fra I/S REFAs genbrugspladser
Beschreibung: I/S REFA udbyder en kontrakt om grabning og transport af grenaffald og træstød fra genbrugspladser i Lolland og Guldborgsynd Kommuner til det af I/S REFA’s anviste modtageanlæg. Kontrakten vil være gældende fra d. 1. januar 2026 – d. 31. december 2029. I/S REFA har mulighed for at benytte optionen på 4 x 6 måneder, og forlænge indtil d. 31. december 2031. Kontrakten af grabning og transport er lokaliseret på Lolland Falster. Skulle modtageranlæg ændres, og Tilbudsgiver derfor vil skulle køre udenfor Lolland Falster, så priserne tilbudt i Bilag 2 – Tilbudslisten være gældende. I/S REFA har i 2024 haft omkring 1800 indvejninger. Udspecificeret data kan Tilbudsgiver finde i udbudsdokumenterne.
Vorherige Bekanntmachung: 554214-2025
Interne Kennung: 551569
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000