2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dzierzkowice w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dzierzkowice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 2. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie: Powierzchnia gminy Dzierzkowice – 87,2 km². 3. Łączna liczba mieszkańców Gminy Dzierzkowice wg danych z ewidencji ludności wynosi 5187 - stan na dzień 9.10.2025 r.. Powyższe dane o liczbie osób zamieszkujących mogą ulec zmianie (ruch ludności), jak również liczba nieruchomości w wyniku oddania do użytku i zamieszkania nowych budynków lub wyludnienia i rozbiórki budynków mieszkalnych istniejących. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje również zapewnienie przez wykonawcę w ramach złożonej oferty odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z miejscowości, punktów adresowych o utrudnionym dojeździe samochodu śmieciarki. Dotyczy to miejscowości o niekorzystnym ukształtowaniu terenu i położeniu nieruchomości zamieszkałych w oddaleniu od utwardzonej drogi publicznej, m.in. kolonijnej zabudowy itp. Wykonawca zorganizuje sobie odbiór odpadów w taki sposób, aby pojemniki z odpadami były dostarczone z posesji do drogi publicznej po której swobodnie może poruszać się samochód śmieciarka. 5. Szacunkowa liczba nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne – 1375 (przewiduje się, w trakcie trwania zamówienia wzrost lub zmniejszenie liczby gospodarstw domowych, z których będą odbierane odpady o +/- 2%). 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: 1) załącznik nr 1 do SWZ, 2) załącznik nr 10 do SWZ – wzór umowy. 1.3 Oznaczenie zgodnie z CPV 90500000-2 – usługi związane z odpadami, 90511000-2 – usługi wywozu odpadów, 90510000-5 – usuwanie i obróbka odpadów, 90513100-7 – usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000-9 – usługi transportu odpadów. 1) Zamawiający, na podstawie art. 95 ustawy Pzp, określa następujące wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.): 2) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług, czyli czynności tzw. pracowników fizycznych (wymóg nie dotyczy m.in.: osób kierujących budową, wykonujących obsługę geodezyjną, czy dostawców materiałów budowlanych), 3) sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób: Wykonawca, w terminie do 5 dni od daty podpisania umowy, przedłoży Zamawiającemu oświadczenia zatrudnionego pracownika, oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy o pracę zatrudnionego pracownika, zawierające informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 4) uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: w okresie realizacji zamówienia Zamawiający ma prawo do skierowania wniosku do inspektoratu pracy o przeprowadzenie kontroli. Niespełnienie wymagań, o których mowa w pkt 1 skutkuje sankcjami określonymi w § 25 ust. 1 pkt 9-10 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 2. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 3. Zgodnie z art. 256 Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Interne Kennung: IPS.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dzierzkowice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 2. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie: Powierzchnia gminy Dzierzkowice – 87,2 km². 3. Łączna liczba mieszkańców Gminy Dzierzkowice wg danych z ewidencji ludności wynosi 5187 - stan na dzień 9.10.2025 r.. Powyższe dane o liczbie osób zamieszkujących mogą ulec zmianie (ruch ludności), jak również liczba nieruchomości w wyniku oddania do użytku i zamieszkania nowych budynków lub wyludnienia i rozbiórki budynków mieszkalnych istniejących. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje również zapewnienie przez wykonawcę w ramach złożonej oferty odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z miejscowości, punktów adresowych o utrudnionym dojeździe samochodu śmieciarki. Dotyczy to miejscowości o niekorzystnym ukształtowaniu terenu i położeniu nieruchomości zamieszkałych w oddaleniu od utwardzonej drogi publicznej, m.in. kolonijnej zabudowy itp. Wykonawca zorganizuje sobie odbiór odpadów w taki sposób, aby pojemniki z odpadami były dostarczone z posesji do drogi publicznej po której swobodnie może poruszać się samochód śmieciarka. 5. Szacunkowa liczba nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne – 1375 (przewiduje się, w trakcie trwania zamówienia wzrost lub zmniejszenie liczby gospodarstw domowych, z których będą odbierane odpady o +/- 2%). 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: 1) załącznik nr 1 do SWZ, 2) załącznik nr 8 do SWZ – wzór umowy.