See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska w roku 2024. - II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz bieżące utrzymanie dróg leśnych, urządzeń melioracji i urządzeń turystycznych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska w roku 2024. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet V - leśnictwo Wał Ruda; Pakiet VI - leśnictwo Waryś; Pakiet VII - leśnictwo Bratucice; Pakiet X - leśnictwo Biadoliny; Pakiet XI - Gospodarstwo Szkółkarskie (szkółka + nasiennictwo)
Interne Kennung: SA.270.59.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 19.09.2023 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet V - leśnictwo Wał Ruda
Beschreibung: Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne 1 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 36,00 2 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 474,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych 3 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 7,00 4 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 333,00 Cięcia przygodne i pozostałe 5 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 562,00 6 14 ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 1,88 7 17 ROZME-DRZ Mechaniczne rozdrabnianie stojących drzewek na pożarzyskach i przepadłych uprawach HA 0,30 8 19 WPOD-N Wycinanie podszytów i podrostów (teren równy lub falisty) HA 1,73 9 80 WYK WAŁK Przygotowanie gleby pługofrezarką KMTR 13,16 10 100 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 1,00 11 102 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 4,90 12 103 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 15,47 13 104 POP-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 3,95 14 111 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 25,32 15 116 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 57,57 16 117 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 28,87 17 120 CW-W Czyszczenia wczesne HA 26,37 18 124 CP-W Czyszczenia późne HA 6,88 19 125 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 10,33 20 143 SZUK-10G Próbne poszukiwanie owadów w ściole metodą 10 powierzchni SZT 7,00 21 147 GRODZ-SN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką HM 12,00 22 149 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 8,20 23 151 WYK-SLUPL Przygotowanie słupków liściastych SZT 25,00 24 152 WYK-SLUPI Przygotowanie słupków iglastych SZT 165,00 25 153 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 16,50 26 154 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 130,00 27 165 CZYSZ-BUD Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 25,00 28 173 ODN-PASP Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 0,46 29 174 DOZ DOG Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 20,00 30 197 ŁR-KOSZR Koszenie trawy HA 10,94 31 396 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 1 554,00 32 397 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 108,00 33 398 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 80,00 34 398.01 GODZ RU23 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem VAT 23% H 40,00 35 400 GODZ RH23 Prace godzinowe wykonane ręcznie H 180,00 36 403 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 195,00 37 404 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 191,00 38 462 GODZ KOPH Prace wykonywane koparką lub innym sprzętem specjalistycznym H 126,00
Interne Kennung: Pakiet V - leśnictwo Wał Ruda
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet VI - leśnictwo Waryś
Beschreibung: Pozostałe cięcia rębne 1 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 5 376,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne 2 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 823,00 3 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 542,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych 4 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 125,00 5 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 113,00 Cięcia przygodne i pozostałe 6 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 490,00 7 11 PORZ>100 Oczyszczanie zrębów, gruntów porolnych, halizn i płazowin ze zbędnych podrostów, odrośli, krzewów i krzewinek poprzez wycinanie i wynoszenie wyciętego materiału - dla 100% pokrycia powierzchni HA 0,75 8 14 ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 19,91 9 19 WPOD-N Wycinanie podszytów i podrostów (teren równy lub falisty) HA 18,46 10 52 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 8,05 11 69 WYK-PA5CZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na pow. do 0,50 ha (np. gniazda) KMTR 11,90 12 80 WYK WAŁK Przygotowanie gleby pługofrezarką KMTR 120,47 13 100 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 5,56 14 103 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 81,13 15 104 POP-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 3,71 16 111 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 90,40 17 115 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 64,00 18 116 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 62,11 19 120 CW-W Czyszczenia wczesne HA 17,52 20 124 CP-W Czyszczenia późne HA 17,46 21 125 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 28,69 22 139 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 680,00 23 143 SZUK-10G Próbne poszukiwanie owadów w ściole metodą 10 powierzchni SZT 12,00 24 147 GRODZ-SN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką HM 48,00 25 149 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 5,00 26 151 WYK-SLUPL Przygotowanie słupków liściastych SZT 100,00 27 152 WYK-SLUPI Przygotowanie słupków iglastych SZT 430,00 28 153 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 13,40 29 154 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 310,00 30 163 ZAW-BUD Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 45,00 31 165 CZYSZ-BUD Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 80,00 32 167 KONTR-RYJ Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 680,00 33 168 US PDRZ U Usuwanie na uprawach drzewek porażonych HA 2,84 34 171 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 12,30 35 173 ODN-PASP Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 4,10 36 174 DOZ DOG Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 50,00 37 396 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 1 757,00 38 397 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 264,00 39 398 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 139,00 40 400 GODZ RH23 Prace godzinowe wykonane ręcznie H 250,00 41 403 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 281,00 42 404 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 58,00 43 462 GODZ KOPH Prace wykonywane koparką lub innym sprzętem specjalistycznym H 214,00
Interne Kennung: Pakiet VI - leśnictwo Waryś
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet VII - leśnictwo Bratucice
Beschreibung: Cięcia zupełne - rębne (rębnie I) 1 2 CWD-D Całk. wyrób drewna technologią dowolną M3 1 951,00 Pozostałe cięcia rębne 2 1 CWD-P Całk. wyrób drewna pilarką M3 1 104,00 3 2 CWD-D Całk. wyrób drewna technologią dowolną M3 617,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne 4 1 CWD-P Całk. wyrób drewna pilarką M3 2 659,00 5 2 CWD-D Całk. wyrób drewna technologią dowolną M3 943,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych 6 2 CWD-D Całk. wyrób drewna technologią dowolną M3 392,00 Cięcia przygodne i pozostałe 7 2 CWD-D Całk. wyrób drewna technologią dowolną M3 1 520,00 8 14 ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 13,94 9 19 WPOD-N Wycinanie podszytów i podrostów (teren równy lub falisty) HA 13,94 10 67 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 410,00 11 75 WYK-FRECZ Przygotowanie gleby frezem w pasy KMTR 14,24 12 80 WYK WAŁK Przygotowanie gleby pługofrezarką KMTR 74,34 13 99 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 2,25 14 100 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 14,40 15 102 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,00 16 103 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 85,85 17 104 POP-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 10,86 18 111 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 114,36 19 115 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - st.trudn. I i II HA 3,15 20 116 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - st. trudn. III i IV HA 96,79 21 117 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 22,65 22 120 CW-W Czyszczenia wczesne HA 6,24 23 124 CP-W Czyszczenia późne HA 20,86 24 125 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 26,58 25 139 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 1 650,00 26 143 SZUK-10G Próbne poszukiwanie owadów w ściole metodą 10 powierzchni SZT 9,00 27 147 GRODZ-SN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką HM 7,20 28 149 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 7,20 29 151 WYK-SLUPL Przygotowanie słupków liściastych SZT 20,00 30 152 WYK-SLUPI Przygotowanie słupków iglastych SZT 245,00 31 153 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 21,90 32 154 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 260,00 33 163 ZAW-BUD Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 25,00 34 164 NAPR-BUD Naprawa starych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 50,00 35 165 CZYSZ-BUD Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 100,00 36 167 KONTR-RYJ Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 1 650,00 37 168 US PDRZ U Usuwanie na uprawach drzewek porażonych HA 8,93 38 171 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 4,20 39 173 ODN-PASP Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 1,40 40 174 DOZ DOG Prace wyk. ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 25,00 41 396 GODZ RH8 Prace wyk. ręcznie H 2 079,00 42 397 GODZ PILA Prace wyk. ręcznie z użyciem pilarki H 138,00 43 398 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 130,00 44 400 GODZ RH23 Prace godzinowe wykonane ręcznie H 254,00 45 403 GODZ MH8 Prace wyk. innym sprzętem mechaniczny H 315,00 46 404 GODZ MH23 Prace wyk. innym sprzętem mechaniczny H 89,00 47 462 GODZ KOPH Prace wyk. koparką lub innym sprzętem specjalistycznym H 116,00
Interne Kennung: Pakiet VII - leśnictwo Bratucice
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet X - leśnictwo Biadoliny
Beschreibung: Cięcia zupełne - rębne (rębnie I) 1 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 953,00 Pozostałe cięcia rębne 2 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 543,00 3 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 296,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne 4 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 547,00 5 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 642,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych 6 1 CWD-P Całkowity wyrób drewna pilarką M3 98,00 7 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 30,00 Cięcia przygodne i pozostałe 8 2 CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 000,00 9 14 ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 13,04 10 19 WPOD-N Wycinanie podszytów i podrostów (teren równy lub falisty) HA 13,04 11 67 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 650,00 12 75 WYK-FRECZ Przygotowanie gleby frezem w pasy KMTR 61,39 13 80 WYK WAŁK Przygotowanie gleby pługofrezarką KMTR 31,19 14 99 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 0,20 15 100 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 2,90 16 103 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 131,15 17 104 POP-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 5,60 18 111 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 139,85 19 115 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 8,47 20 116 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 156,40 21 117 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 11,94 22 120 CW-W Czyszczenia wczesne HA 20,44 23 124 CP-W Czyszczenia późne HA 41,00 24 125 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 26,79 25 139 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 2 500,00 26 142 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 2,00 27 143 SZUK-10G Próbne poszukiwanie owadów w ściole metodą 10 powierzchni SZT 13,00 28 147 GRODZ-SN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką HM 64,00 29 149 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 1,50 30 152 WYK-SLUPI Przygotowanie słupków iglastych SZT 2 380,00 31 153 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 3,40 32 154 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 310,00 33 163 ZAW-BUD Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 25,00 34 165 CZYSZ-BUD Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 100,00 35 167 KONTR-RYJ Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 500,00 36 171 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 12,00 37 174 DOZ DOG Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 50,00 38 396 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 1 632,00 39 397 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 118,00 40 400 GODZ RH23 Prace godzinowe wykonane ręcznie H 140,00 41 403 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 143,00 42 404 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 24,00 43 462 GODZ KOPH Prace wykonywane koparką lub innym sprzętem specjalistycznym H 66,00
Interne Kennung: Pakiet X - leśnictwo Biadoliny
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet XI - Leśnictwo Szkółkarskie
Beschreibung: Badanie zapędraczenia gleby - dół o obj. 0,5m3 SZT23,00 Spulch. gleby na międzyrzędach opielaczem wielorzędowym AR123,48 Spulch. gleby AR250,26 Bronowanie AR250,26 Orka pełna AR371,39 Wyorywanie i podcinanie sadz. ciągn. wyorywaczem klamrowych AR18,59 Wyorywanie lub podcinanie sadz. ciągn. podcinaczem sekcyjnym AR18,59 Wałowanie pełnej orki - jednokrotne AR137,13 Wyciskanie rządków siewnych lub wyciskanie szpar AR3,00 Spulch. gleby na międzyrzędach - dla DB i BK AR92,61 Spulch. gleby na międzyrzędach w okresie wschodów motyką. AR3,00 Nawoż. min. w sadzonkach -wyk. mechanicznie AR30,87 Nawoż. min. - dolistne AR74,88 Nawoż. min. w sadzonkach -wyk. ręcznie AR6,00 Startowy wysiew nawozów ręcznie AR253,96 Oprysk. szkółek opryskiwaczem ciągn. HA1,93 Pielenie w rzędach lub pasach - dla Db i Bk AR92,61 Pielenie w rzędach lub pasach w okresie wschodów AR3,00 Osłona szkółki przed ujemnymi wpływ. atm. AR9,43 Regulowanie położenia osłon AR40,00 Wyjęcie 2-3 latek TSZT64,20 Dołowanie sadz. z doniesieniem do dołu - 2-3-latek iglastych TSZT0,50 Dołowanie sadz. z doniesieniem do dołu - 2-3-latek liściastych TSZT63,70 Załad. lub rozład. sadz. - 1 latek TSZT20,80 Załad. lub rozład. sadz. - 2-3 latek TSZT91,67 Załad. lub rozład. sadz. - 4-5 latek TSZT16,44 Siew nasion grubych AR5,00 Siew nasion AR3,00 Wygrab. pow. z korzeni i poz. drzewnych AR8,00 Wiązanie sadz. w pęczki i etykietowanie TSZT128,91 Ukł. warstwy substratu o gr. 15 cm AR1,20 Opryski na szkółce AR56,64 Zebranie zużytego substratu z wywiezieniem AR1,20 Wałowanie AR7,40 Przyg. substratu do ponownego obsiewu AR2,50 Wycisk. rządków siewnych AR 0,90 Siew nasion w rządki AR0,90 Siew nasion rzutem AR2,80 Pielenie z wyniesieniem chwastów AR33,69 Wyjęcie, sort., licz. i zabezp. do transp.- 1 latek iglastych TSZT16,00 Wyjęcie, sort., licz. i zabezp. do transp.- 2-3 latek iglastych TSZT2,00 Wyjęcie, sort., licz. i zabezp. do transp.- 2-3 latek liściastych TSZT25,47 Wyjęcie, sort., licz. i zabezp. do transp.- 4-5 latek iglastych TSZT15,60 Wyjęcie, sort., licz. i zabezp. do transp.- 4-5 latek liściastych TSZT0,84 Mech. napełnianie kont. substratem na linii techn. TSZT78,77 Ręczne wybieranie podkiełkowanych nasion Bk H610,00 Siew ręczny podkiełkowanych nasion Bk do kontenerów TSZT670,80 Siew ręczny nasion dębów, z uprzednim obcięciem 1/3-1/4 żołędzia, do kaset TSZT1238,24 Ręczny siew nasion olszy do kontenerów TSZT21,19 Ręczny siew nasion brzozy do kontenerów TSZT21,96 Ręczny siew nasion lipy, grabu i innych gat. po 2-4 szt. do kontenerów TSZT132,60 Ręczny wysiew skrzydlaków po 1-3szt do kontenerów TSZT49,58 Siew mechaniczny So, So.c, Św, Md - do kontenerów 786,80 Pielenie chwastów w kontenerach M211 972,00 Pielenie chwastów w kontenerach M23 002,00 Przerywanie nadmiernych ilości siewek So, Św, Md, Dg w kontenerach TSZT786,97 Przerywanie nadmiernych ilości siewek Ol w kontenerachTSZT21,19 Przerywanie nadmiernych ilości siewek Brz w kontenerach TSZT21,96 Przerywanie nadmiernych ilości siewek innych gat. w kontenerach TSZT132,60 Sort. sadz. wszystkich gat. kontenerach TSZT1430,56 Sort. sadz. wszystkich gat. w kontenerach TSZT50,00 Mycie i dezynfekcja kont. TSZT120,00 Zb. szyszek z gospodarczych drzewostanów nasiennych sosnowych KG1500,00 Zb. nasion dęba KG10200,00 Zb. nasion brzozy KG10,00 Zb. nasion lipy KG10,00 Zb. nasion graba KG15,00 Zb. nasion wiązu KG2,00 Zb. nasion pozostałych gat. KG10,00 Zb. nasion olszy KG5,00 Wyk. termoterapii żołędzi KG20 200,00 Prace wyk. ręcznie H3 839,00 Prace godz. ręczne z urządzeniem H330,00 Prace wyk. innym sprzętem mech. H4,00 Transp. mat. pojazdem o ład. do 3,5t KMTR500,00 Prace wyk. koparką lub innym sprzętem spec. H5,00 Prace godz. ciągnikowe MTH116,00 Prace godz. wózek widłowy MTH1956,00
Interne Kennung: Pakiet XI - Leśnictwo Szkółkarskie