2. Verfahren
Verfahren
Titel: ALBOA – Svaneparken II, Totalentrepriseudbud
Beschreibung: Projektet omfatter nyopførelsen af 40 almene boliger. I udbudsmaterialets dispositionsforslag fremgår det, hvordan principperne for bebyggelsens disponering er tænkt, således der opnås forskellige uderum og sociale mødesteder. Det i udbuddet vedlagte dispositionsforslag er baseret på 5 boligtyper og de bydende kan lade sig inspirere af dispositionsforslaget, jf. pkt. 1.4. i Byggeprogrammet. Udbuddet gennemføres prismæssigt som ”omvendt licitation”, hvor den faste tilbudspris er fortrykt på tilbudslistens forside. Tilbudsprojektets pris må ikke overstige en udgift på kr. 67 mio. inklusive moms.
Interne Kennung: ALBOA – Svaneparken II, Totalentrepriseudbud
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til proceduren udbud med forhandling med forudgående prækvalifikation.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Med nærværende udbudsbekendtgørelse opfordres interesserede til at anmode om deltagelse i udbuddet. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Udbuddet gennemføres i henhold til proceduren udbud med forhandling, med forudgående prækvalifikation i overensstemmelse med reglerne i LBK nr. 10 af 6. januar 2023 (”Bekendtgørelse af udbudsloven”). Bygherre forbeholder sig ret til at tildele kontrakten på baggrund af tilbudsgivernes indledende tilbud og således ikke optage forhandling med tilbudsgiverne. Såfremt bygherre vælger at gennemføre forhandlingsrunde(r), forbeholder bygherre sig ret til at udskille 1-3 tilbudsgivere. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Der henvises yderligere til udbudsmaterialet -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45400000 Baufertigstellung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros