2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla policjantów ruchu drogowego w zakresie doskonalenia techniki jazdy motocyklem szosowym w ramach projektu ,,Pomagamy i chronimy – ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu w kontroli ruchu drogowego oraz dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego” w ramach Programu FEnIKS 2021-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla 463 policjantów ruchu drogowego w zakresie doskonalenia techniki jazdy motocyklem szosowym. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ. Zamówienie współfinansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027
Vorherige Bekanntmachung: 362140-2025
Interne Kennung: 149/BF/24/ESz/FEnIKS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w związku z art. 359 pkt. 1 ustawy Pzp, w którym w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. II. Przedmiotem zamówienia są usługi społeczne. Zgodnie z art. 360 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający może nie stosować przepisów ustawy dotyczących minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert. III. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. IV. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca, który nie podlega wykluczeniu z postępowania: - na podstawie art. 108 i 109 ustawy Pzp, - na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - na podstawie przewidzianej w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. V. Wykonawca składa wraz z ofertą (Formularz ofertowy generowany na platformie), Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu (dotyczy wykonawców oraz odpowiednio wykonawców występujących wspólnie, podmiotów trzecich), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp oraz na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego - według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu. Oświadczenie dotyczy wykonawców oraz odpowiednio wykonawców występujących wspólnie i podmiotów trzecich (oświadczenie składa każdy z tych wykonawców oddzielnie). Zamawiający przed wyborem oferty zweryfikuje Wykonawców na liście sankcyjnej pod adresem https://www.gov.pl/web/mswia/lista-osob-i-podmiotow-objetych-sankcjami. Oferta i oświadczenie musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy, zgodnie z wpisem do właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej albo przez osobę umocowaną do podpisania oferty (zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy). 2. Formularz ofertowy (generowany na platformie). VI. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ). VII.W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający będzie żądał od wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę dokumentów określonych w rozdz. XI SWZ pkt 1.2 (dotyczy wykonawców oraz odpowiednio wykonawców występujących wspólnie, podmiotów trzecich), w tym: odpisu z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne; informacji z Krajowego Rejestru Karnego, oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. VIII. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 1.2.1 SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 1.2.1 SWZ; b) zaświadczenia, o którym mowa w pkt 1.2.3 SWZ, zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w pkt 1.2.4 SWZ, lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 1.2.5 SWZ – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: - nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, - nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla 463 policjantów ruchu drogowego w zakresie doskonalenia techniki jazdy motocyklem szosowym. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ. Zamówienie współfinansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia (teoretycznego i praktycznego) oraz zapewnienia usług hotelarskich i gastronomicznych dla uczestników szkolenia (noclegi, śniadania, obiady, kolacje oraz kawa, herbata, woda podczas szkolenia). W tygodniu będą odbywały się dwie edycje szkolenia dwudniowego w poniedziałek-wtorek oraz środa-czwartek, w grupach nie większych niż 15 policjantów. Szkolenie może odbywać się na terenie całej Polski z zastrzeżeniem, że wszystkie jego edycje odbywają się w jednym (tym samym) Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia Wyższego Szkolenia praktyczne będą realizowane będą przez min. 1 instruktora na 3 policjantów. Zajęcia z doskonalenia techniki jazdy muszą prowadzić instruktorzy posiadający świadectwo instruktora techniki jazdy o zakresie prawa jazdy kategorii A, spełniający wymagania określone w art. 117 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1210, z późn. zm.) oraz posiadający minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w tym zakresie. Wykonawca zapewnia także zapewni podczas zajęć praktycznych obecność co najmniej ratownika medycznego oraz niezbędny do przeprowadzenia szkolenia sprzęt (motocykle z paliwem zapewniającym odbycie szkolenia) - 1 motocykl na jednego uczestnika szkolenia. Motocykle, które zostaną użyte do przeprowadzenia szkolenia, będą charakteryzować się silnikiem o pojemności nie mniejszej niż 1200 cm3, mocą silnika nie mniejszej niż 100 kW oraz konstrukcją sportowo turystyczną, zapewniającą pozycję siedzącą-wyprostowaną. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi na czas trwania szkolenia ochronę ubezpieczeniową, obejmującą swoim zakresem życie i zdrowie policjantów w związku z wypadkiem podczas szkolenia oraz uszczerbkiem na zdrowiu przy sumie ubezpieczenia NNW od 50 tys. zł na jednego uczestnika.