7263-2026 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach Zamówienie podzielone jest na 4 części: Część 1 – Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sędziejowicach Część 2 – Dostawa stacji meteorologicznej z oprzyrządowaniem, montażem i uruchomieniem oraz stacji bazowej RTK wraz z montażem i uruchomieniem dla ZSCKR w Sędziejowicach Część 3 – Dostawa skanera chlorofilu i biomasy wraz z montażem i uruchomieniem dla ZSCKR w Sędziejowicach Część 4 - Dostawa licencji na prognozę pogody i planowania pracy, przewidywania plonu oraz na modele chorobowe dla 4 upraw do stacji meteorologicznej i oprogramowania z bezterminową licencją na moduł ekspercki do skanera chlorofilu i biomasy dla ZSCKR w Sędziejowicach 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik NR 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4.3. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 4 części.
Interne KennungZP-ZSCR.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 38120000 Meteorologische Instrumente, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Sędziejowicach
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik NR 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4.3. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 4 części. 4.4. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Główny przedmiot: 16000000 – Maszyny rolnicze 16100000 – Maszyny używane w rolnictwie i leśnictwie do przygotowania lub uprawy gleby 16600000 – Specjalne maszyny używane w rolnictwie i leśnictwie 16700000 – Ciągnik 38120000 – Przyrządy meteorologiczne 4.5. Rozwiązania równoważne. 1) Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. 2) Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W takim przypadku, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą. 3) W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. 4) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, że stosuje rozwiązania równoważne oraz jest zobowiązany udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia lub odpowiednio spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. 5) Za rozwiązanie równoważne Zamawiający uzna rozwiązanie które w przypadku norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych gwarantuje osiągnięcie poziomów parametrów, funkcjonalności i właściwości niezbędnych do uzyskania certyfikacji w zakresie podanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, przy czym w przypadku podania norm zamawiający za równoważne uzna automatycznie nowsze wersje tych samych norm które podane są w OPZ. W przypadku wymogów dotyczących funkcjonalności i wydajności gwarantuje uzyskanie wartości przyjętych w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia w zakresie wskazanych tam funkcjonalności i wydajności. 4.6. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne, zamieszcza informację o stosowaniu rozwiązań równoważnych w pkt 11 formularza ofertowego oraz załącza do oferty Wykaz rozwiązań równoważnych zawierający co najmniej określenie rozwiązania zawartego w opisie przedmiotu zamówienia i odpowiadającego mu oferowanego rozwiązania równoważnego. Dodatkowo, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających równoważność zastosowanych rozwiązań lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Wykaz rozwiązań równoważnych nie podlega uzupełnieniu. 4.7. Gwarancja. Okres gwarancji na cały przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące (okres gwarancji stanowi kryterium poza cenowe - z wyłączeniem elementów zużywających się eksploatacyjnie) licząc od dnia podpisania bezusterkowego protokołu zdawczo-odbiorczego. Okres gwarancji wydłuża okres rękojmi. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 4.8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
Interne KennungZP-ZSCR.1.2026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 38120000 Meteorologische Instrumente, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
LosLOT-0002
TitelCzęść 3 – Dostawa skanera chlorofilu i biomasy wraz z montażem i uruchomieniem dla ZSCKR w Sędziejowicach
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych, wyposażenia został wskazany w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik NR 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4.3. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 4 części. 4.4. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Główny przedmiot: 16100000 – Maszyny używane w rolnictwie i leśnictwie do przygotowania lub uprawy gleby 4.5. Rozwiązania równoważne. 1) Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. 2) Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W takim przypadku, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą. 3) W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. 4) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, że stosuje rozwiązania równoważne oraz jest zobowiązany udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia lub odpowiednio spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. 5) Za rozwiązanie równoważne Zamawiający uzna rozwiązanie które w przypadku norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych gwarantuje osiągnięcie poziomów parametrów, funkcjonalności i właściwości niezbędnych do uzyskania certyfikacji w zakresie podanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, przy czym w przypadku podania norm zamawiający za równoważne uzna automatycznie nowsze wersje tych samych norm które podane są w OPZ. W przypadku wymogów dotyczących funkcjonalności i wydajności gwarantuje uzyskanie wartości przyjętych w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia w zakresie wskazanych tam funkcjonalności i wydajności. 4.6. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne, zamieszcza informację o stosowaniu rozwiązań równoważnych w pkt 11 formularza ofertowego oraz załącza do oferty Wykaz rozwiązań równoważnych zawierający co najmniej określenie rozwiązania zawartego w opisie przedmiotu zamówienia i odpowiadającego mu oferowanego rozwiązania równoważnego. Dodatkowo, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających równoważność zastosowanych rozwiązań lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Wykaz rozwiązań równoważnych nie podlega uzupełnieniu. 4.7. Gwarancja. Okres gwarancji na cały przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące (okres gwarancji stanowi kryterium poza cenowe - z wyłączeniem elementów zużywających się eksploatacyjnie) licząc od dnia podpisania bezusterkowego protokołu zdawczo-odbiorczego. Okres gwarancji wydłuża okres rękojmi. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 4.8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
Interne KennungZP-ZSCR.1.2026/3
Haupteinstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
LosLOT-0003
TitelCzęść 2 – Dostawa stacji meteorologicznej z oprzyrządowaniem, montażem i uruchomieniem oraz stacji bazowej RTK wraz z montażem i uruchomieniem dla ZSCKR w Sędziejowicach
Interne KennungZP-ZSCR.1.2026/2
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 – Dostawa licencji na prognozę pogody i planowania pracy, przewidywania plonu oraz na modele chorobowe dla 4 upraw do stacji meteorologicznej i oprogramowania z bezterminową licencją na moduł ekspercki do skanera chlorofilu i biomasy dla ZSCKR w Sędziejowicach
Interne KennungZP-ZSCR.1.2026/4